Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

:) nie ma spr. ale to nie o temp zadane docelowe chodzi

teraz to ja nie rozumiem :( tem peratura czynnika w sprężarce w naturalny sposób jest wyższa od tego w instalacji odbiorczej bo jest to warunkiem przepływu ciepła przez wymiennik . Wraz ze wzrostem temperatury rośnie ciśnienie czynnika - z tego wynika głośniejsza praca , bo i warunki pracyy trudniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbigg napisał:

 

2 Czy ktoś może potwierdzić oszczędności z tytułu użytkowania pompy z inwertorową regulacją wydajności? Czy są już w sprzedaży inne niż NIBE 1250 pompy z takim bajerem

 

Poniżej link na stronę producenta (NEURA), który od lat robi pompy wyposażone w przemienniki częstotliwości.

 

http://www.neura.at/html_englisch/erde/drehzahlregelung.php

 

Pozdrawiam

 

dzięki za informacje :)

skoro Neura to od razu na myśl przychodzi... CK. Znalazłem te same informacje na ich (CK) stronie:

 

http://www.climakomfort.pl/index.php?page=530

 

Oszczędności (podobno) do 25% oraz inne wymierne korzyści... Czy ktoś to (tzn. pompę Europa EuP) ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak przy okazji. Patrząc na zrzut z monitora SNCF można wywnioskować, że przy pompie, nazwijmy "inwerterowej" bufor do podłogówki byłby niepotrzebny, bo i po co. Pompa zamiast ładować czynnik o temp. 32 st.C, ładowała by bezpośrednio do podłogówki czynnik o temp. 28 st.C (oszczędność 3 st.C plus dodatkowe obciążenie układu w postaci pojemności bufora - nie wiem ile tam ma SNCF 200, 300 l ?). Bufor nie byłby konieczny, bowiem jak nie ma dużego zapotrzebowania na moc cieplną pompa będzie pykać ze zmniejszoną wydajnością, dopasowaną do zapotrzebowania. Znika problem nadwyżki przekazywanej mocy do instalacji, która w danej chwili jej nie potrzebuje. Po co przekazywać do instalacji 10 kW mocy cieplnej skoro w danej chwili potrzeba tylko 6. Nie potrzeba bufora aby "przejmował" tą nadwyżkę mocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SNIF napisał:

 

dlatego tyle pytam czym sie steruje by na sprezarce była ta rozna temperatura

 

niczym się nie steruje ona ustawia się automatycznie / sama / jak ustawimy temperaturę podłogówki np. wyjście 29 na sprężarce 32;

na wyjsciu 28 na sprężarce 31 , itd

 

tym sterują jakieś "bebeszki" w środku :roll: i one same ustawiają i nie można tego ustawić samemu z "zewnątrz"

nie będę więcej Wam przeszkadzać ...obiecuję :oops:

Przepraszam :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie że nic w formie urządzenia tym nie steruje :D . Pompa ciepła przy każdym cyklu obiego wody ogrzewa ją o ok. 4 C ( tak jest u mnie) bo tak wynika z mocy cieplnej pompy i ilości przepływającej wody. A co steruje czajnikiem że się wyłacza jak woda wrze? a po drodze ma 30, 50 80 C ? Co tym steruje? NIC - to naturalne :D

A stosowanie bufora przy podłogówce to wywalone pieniądze . Bezwładność podłogówki to kilka dni .Akumulacyjność bufora przy tym jest śmiesznie mała.

te stwierdzenie do 25% wzięte jest wprost z urządzeń chłodniczych , a ich sposób pracy jest dalece różny od cyklu pompy ciepła. Zwracam również uwage na drobne słówko "do". Chyba jak kupujecie samochód i sprzedawca mówi że samochód pali 5,5 l/100 km to nie jesteście rozczarowani jeśli spali 9l/100 km np w czasie dojazdów do pracy? Podobnie jest z inwerterem. Nie czepijacie się tych 25% bo to nieosiągalne. Lepiej skupić się na budowie dolengo źródła i instalacji - tam zainwestowane dodatkowe pieniądze to jak dobra lokata - zawsze się opłaci niz kupowanie sprężarki w diamentowej oprawie :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hydrolku

 

uwielbiam żartować :lol:

Dobrze, że już jesteś bo byłam na wdechu ........teraz mogę odsapnąć :)

Widzisz my tutaj to jak.... " dzieci we mgle " i bez przewodnika ani rusz. :cry:

a "latarek" jakoś mało ..... :-?

 

pisałeś o tym wcześniej

tem peratura czynnika w sprężarce w naturalny sposób jest wyższa od tego w instalacji odbiorczej bo jest to warunkiem przepływu ciepła przez wymiennik .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mówicie o 3 różnych sprawach:

1. procesie gotowania od 0*C do 100 *C - proces fizyczno-chemiczny / przekraczanie kolejno poszczególnych temperatur /

2.przerwaniu procesu gotowania / wyłączeniu/ zadziałaniem "czymś" co przerwie ten proces .........bo woda może się gotować i gotować i w końcu uleci do nieskończoności / para / i ....spali się czajnik :(

3.energii która pozwala na proces gotowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SNICF`u

 

Sam fakt , że jesteś tak dociekliwy i wszystko potrafisz sobie ustawić i wiesz o co chodzi i masz sto razy lepszą PC niż ja dla mnie jest wspaniały. :D ja też bym tak chciała ...ale chciałaby dusza do raju...... :cry:

Czy myślisz, że ci co sprzedają PC mają 20% wiedzy jak Twoja ?- nie. A ile jest takich osób co mają w domu a nie wiedzą z czym się to je.

Dla mnie to urządzenie nowe i dużo muszę się nauczyć. A , że czasami trochę Wam poprzeszkadzam to mi WYBACZ....ale przy Was się uczę./ chyba bym u Ciebie nie zaliczyła... albo na 2 ? jak myslisz ? :D ......no ostatecznie naganne ze sprawowania /.

Dzięki temu że tu trafiłam robię się mnie "zieleńsza".

Więc bardzo Cię proszę nie denerwuj się . Wszystko się wyjaśni , przecież to na tym polega , żeby dyskutować i trochę się dowiedzieć i trochę pożartować i trochę usmiechnąć .

Będę "studiować " PC a może Wy założycie jakaś szkołę ...może być internetowa...to jak grono nauczycielskie macie już w pełnej obsadzie bo w ościennych tematach są chyba wolne wakaty. Mnie proszę zapisać do zerówki .ok! :wink:

PS. A masz tę wstążeczkę ? (czerwoną ) :D

 

w trakcie poprawiania /dopisywałam 3 elment/ pojawiła siię Twoja wypowiedż. Dopisywałam 5 sek . Jak to sie dzieje , że po powrocie na stronę ...był już Twój post . Nie odświeża się tak szybko czy co? No bo

rozumiem gdybym pisała długo.

A właściwie dlaczego jeszcze nie śpisz....przecież sprężarka "cicho" pracuje ...czyżby nieodpowiednia kołysanka ? :D a może nie w tej tonacji. ?:)

Przepraszam ale wiesz , że żartuje .

Kolorowych snów :) może Ci się przyśni dobry krasnalek Pompik-Cieplik......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a odnosnie bufora mow jak uwazasz, mam zawór i moge pominąć bufor i tak tez sprawdzałem sprawność układu, po ponad roku testow juz znam każdą zależność i bufor duuużo daje

duuuuuuuużo? a jak to zbadałeś? W Twoim przypadku najważniejsze jest dobre samopoczucie użytkownika. To bezcenne ! Ja pisałem nie o odczucuiach ale o mierzalnych faktach co wcale nie musi się podobać :D , komus kto wydał pieniądze na bufor bo tak go omotał sprzedawca.

Dyskusje mozna prowadzic jeśli masz licznik energii elektrycznej na wejściu i licznik ciepła na wyjściu. Inaczej to tylko spekulacje :D .

Dodam tylko że najbardziej zaciekawiła mnie regulacja podłogówki z dokładnością 0.1 C. Czego to ludzie nie wymyślą ? Tylko po co ? a może lepiej 0,01 C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a co równie ważne pozwala wykorzystac 2taryfę w 95% (przy obecnych -3'C na dworze)

nagrzany bufor do godz 16 do 50'C pozwala utrzymać zapotrzebowanie ktregos z pomieszczen jesli programator tego zachce do godz 22

 

Tak sie zastanawiam jak to jest z tą druga taryfą i czy warto. Bo przecież żeby nagrzać bufor do temp 50 st C to pompa chodzi na zancznie mniejszej COP pewnie około 2. Więc gdzie tu oszczędności.

Tylko nei napadajcie tu zaraz na mnie bo ja się tylko pytam ponieważ nei wiem czy brać bufor czy nie, choć chyba i tak 200l to nic nic nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ Szajensiku

 

Kto by na Ciebie napadał ? ja bym Mu nie pozwoliła , absolutnie ! .U nas jest "ę' "ą" i białe rękawiczki i kapelusze :D

 

Tak sobie myslę jeszcze o tych temperaturach.

Fakt , nie da się tym sterować niczym z zewnątrz / żadnym pokrętłem/ to już tak JEST . W jednych PC +3 w innych +4.

Hydrolek powiedział , że to zależy od mocy PC i ilości przepływajacej wody.

Więc czy reszta jest taka ważna? i tak nie można tego ZMIENIĆ a czy ustawia się to naturalnie czy Pompik-Cieplik to ustawia to chyba nie ma znaczenia. :)

 

Snicf `owi chodzi chyba o to ,co ją grzeje? / 3 czynnik - jaka energia , co ?/ że ta tem. jest taka a nie inna a nie o jej wartość 31 czy 32 czy inna ,

Ale na to pytanie niech odpowiadają Ci ze starszych klas. :cry:

Ja mogę powiedz.tylko tyle, że to sprężona para czynnika roboczego powoduje ten wzrost temperatury .

 

PS. Szyję gronostajki dla rektora. Tylko musi być więcej materiału bo wysoka osoba :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skarbki a czy możecie tak Obaj bardziej spokojnie..... :oops:

 

Bardzo proszę ....

Z negocjacji u mojego profesora dostalibyście brzydki stopień.

U nas w narodzie jest mała tolaerancja przecież każdy może mieć swoje zdanie i czasami ciężko Kogos drugiego przekonać do swojego. Ale to tylko jedna sprawa. Tu na tę sprawę macie rózne poglądy ale to wcale nie znaczy , że we wszystkim Wasze zdanie się różni.

A nawet gdyby tak było to tutaj jest dużo osób i dajcie nam WYBRAĆ co zrobimy i jaki sposób zastosujemy / część nie zstosuje bo już ma/.

No chcecie żeby była CISZA w eterze a ja żebym nie spała spokojnie / nienawidzę jak Ktos się gniewa i boli mnie serce i wcale nie zartuję/

PROSZĘ WAS zbliżją się ŚWIETA nie róbcie nam takiego PREZENTU

PROSZĘ.....

 

wiem , że możecie "olać" to co napisałam ale macie chyba SERDUSZKA ?.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...