Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Liwko a jaki to ma sens?

 

towar lub usługa są tyle warte ile nabywcy chcą i są w stanie za nie zapłacić - prawo rynku...

przywoływanie ofert po 80-100 k za samą pompę + dolne źródło to totalne nadużycie i manipulacja bo takich ofert nie spotyka się w dzisiejszych czasach i każdy o tym wie a jeżeli takie ceny były kilka lat temu to o niczym nie świadczy - może wtedy były w Polsce 3 wiertnice i mb odwiertu kosztował 150 zł ?

 

niech każdy sobie sam negocjuje ceny a jeżeli uzna że sam zrobi taniej i lepiej to rękawki do góry i do dzieła a nie za każdym razem wylewać frustracje na forum i wyzywać kogoś kto w dobrej wierze złożył ofertę od złodzieja itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Liwko a jaki to ma sens?

 

Ano taki, że klient "goły" w temacie, będzie miał przynajmniej rozeznanie ile za co w przybliżeniu powinien zapłacić. Tym samym co niektórzy instalatorzy pohamują swoje łupieżcze zapędy.

Ja rozumiem, że jeden może być droższy a inny tańszy (nie zawsze droższy to lepszy), ale nie ponad 100%!!! (w moim przypadku).

[moderowano]

Edytowane przez czp01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przywoływanie ofert po 80-100 k za samą pompę + dolne źródło to totalne nadużycie i manipulacja bo takich ofert nie spotyka się w dzisiejszych czasach i każdy o tym wie ...

 

ja nie przywołałem ofert 80-100k za DZ i PC

takie oferty miałem jeszcze w zeszłym roku za kompleks, czyli DZ idwierty, PC z kotłownią (ze zbiornikiem CO itp.) oraz z podłogówką

czyli oferta kompleksowa

tu na forum często padają oferty w cenach 30-50 za samo DZ i PC bez GZ... jeśli policzyć GZ (średnio 15k) to mamy oferty na kompletną instalację DZ, PC, GZ jakieś tam projekt/OZC w granicach 45-60k

ale wciąż dostaję oferty na kompleksowe wykonanie DZ, GZ i PC w granicach 70-80 tys PLN

poziome cena mniejsza o jakieś 10-13 k

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I najczęściej jest jeszcze tak, że jak pompa jest droższa od innej o np. 5tyś., to cała reszta instalacji jest tyle samo droższa (albo i lepiej). W jaki sposób sie pytam?

 

:D no bo wiesz - bardziej skomplikowana instalacja się robi jak masz do przejrzenia 20 opcji w menu zamiast 15

 

Ostatnio widziałem wycenę co prawda czego innego (stacja uzdatniania wody) ale tam jawnie był opis: cena instalacji: 15% ceny sprzętu :p

 

Niedawno też kilka wycen, które dostawałem były skonstruowane (średnio) tak:

pompa - x (od 14 tys do 29 tys)

DZ pionowe 10 tys

DZ poziome 9,9 tys (!!!)

GZ - podłogówka 10 tys (rurki, i ich ułożenie + rozdzielacze - bez styro i wylewek)

kotłownia - 10 tys..

 

tak czy siak dzisiejsze oferty jeżdżą od 55 do prawie 70 tys.

 

PS. a Pan od Natei przed wysłaniem oferty wprost spytał jaki mamy budżet - jak odparłem, że pomiędzy 35 a 40 tys...... to żadnej oferty w rezultacie nie dostałem :p

 

Widać biedak ze mnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak idziesz do lekarza i ten wystawia totalnie niesłuszną diagnozę? I dopiero konsultacja u innego specjalisty daje poprawę? Też jako pacjent jesteś zielony, prawda, jak większość?

Nie dajmy się zwariować bo takie sytuacje są na każdym kroku.

 

Roznica taka ze lekarz zeby zostac lekarzem musi sie uczyc (teoretycznie i praktycznie) przynajmniej 10 lat pod okiem innych specjalistow. To nie gwarantuje oczywiscie ze wszyscy lekarze sa super ale instalatorem moze zostac KAZDY chlop z ulicy bez zadnego wyksztalcenia. Wiec jednak do lekarza mam wieksze zaufanie niz do sprzedawcy ktory ma interes zeby ostrzyc Cie jak najbardziej :) Niestety budowlanka i wykonczeniowka to jak dla mnie wyjatkowo nietypowa branza w tym zakresie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS. a Pan od Natei przed wysłaniem oferty wprost spytał jaki mamy budżet - jak odparłem, że pomiędzy 35 a 40 tys...... to żadnej oferty w rezultacie nie dostałem :p

 

Widać biedak ze mnie :D

 

ja dostałam na wyższą kwotę ale jak odpisałam że mam mniejszy budżet - taki jak twój to tez juz nic nie odpisał. Biedak ze mnie też :yes:

Walczę dalej z wycenami :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tutaj jakiegoś kapusia? Przyznać się!

Co jest czepialski01? jednego słowa nie szło wymoderować?

 

Napiszę jeszcze raz.

Oferta ponad 100% większa to nie jest złodziejstwo, ale zwyczajne skur...two!

Teraz pasi?

 

Oj zbytnio ułatwiasz życie wełnistej istocie. Trzeba było napisać " że jest to "syn uprawniającej nierząd na niskim poziomie" - niech się wełnisty pogłowi, czy mieści się to w wulgaryzmie, czy też nie mieści. :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w PL sa jakiekolwiek wymogi, certyfikaty odnosnie instalatorow PC lub A/C? Gwarancji 100% nie bedzie ze kumaty.

 

Nie ma i na szczescie! Jestem za jak najwieksza deregulacja wszelkich zawodow. Niech rynek weryfikuje. Niestety odbywa sie to czesto kosztem klientow - tych co placa 1/3, 1/4 wartosci domu za pare rurek i rozbudowana lodowke :-) Mi to rybka bo ja sie marketoidom i oszustom nie dam nabrac, ja tylko wypowiadam swoje zdanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma i na szczescie!

 

Raczej będą i to całkiem szybko. Jest projekt ustawy (rozporządzenia?) w którym będzie certyfikacja instalatorów.

Co prawda wymagana w określonych przypadkach (certyfikaty dla "domów energooszczędnych") - nie mniej jednak będą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej będą i to całkiem szybko. Jest projekt ustawy (rozporządzenia?) w którym będzie certyfikacja instalatorów.

Co prawda wymagana w określonych przypadkach (certyfikaty dla "domów energooszczędnych") - nie mniej jednak będą.

 

Oh my god.. Gdzie my zyjemy :) W jakims generatorium biurokratorium!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle ze certyfikat jak szczerze otrzymany da "gwarancje" ze jest minimum wiedzy.... Przynajmniej z zalozenia.

Fajnie jakby tak rynek wszystko weryfikowal :o

Bo przeciez mozna to rozszerzyc ponad budowlanke, PC, etc.

;)

 

Zaden papierek, czy certyfikat niczego nie gwarantuje, bo mozna go kupic, czy zalatwic w inny nielegalny sposob. To tylko generuje dodatkowe koszty (ktore docelowo pokryje inwestor). Certyfikaty energetyczne domow takie wspaniale mialy byc, a co? Ja swoj kupilem za 70 pln na allegro wysylkowo, gosc wyslal tylko krotka ankiete, ja mu dwa zdjecia i finito. Co ten certyfikat daje? NIC :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie sobie w dopłatach o regulaminie powoływania weryfikatorów wspaniałego programu dopłat do energooszczędnych: mogą to być uprawnieni do wystawiania świadectw, ale ich rzeczywistą przydatność zweryfikuje rozmowa kwalifikacyjna z komisją powołaną przez, uwaga, ZWIĄZEK BANKÓW POLSKICH, za 800 PLN. Gdyby ktoś wtopił te osiem stówek, ma prawo je wtopić jeszcze kilka razy, do skutku. Jestem dumny z ZBP i banków: nie znają kompromisów, rżną społeczeństwo przy każdej możliwej okazji, nie ma że boli :D Jeśli coś źle pamiętam, to przepraszam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ha, ha:

kolektor pionowy koszt zupełny ok. 100PLN + VAT za 1mb = 1m2 pow. do ogrz. !

instalacja i uruchomienie PCi jak wszystkie rury są w kotłowni do 3000 PLN

zbiornik c.w.u. od 6000 PLN +VAT za 1000 to elektromet na 3 lata, ale cały węzeł na dobrych komponentach to 12000 -15000 PLN +VAT

bufor do podłogówki - a po co ?

sterownik jest w cenie PCi !!! pogodówka - oczywistość, obniżenia, cyrkulacja, ... .

klima pasywna - mają końcówki wszystkie moje instalacje - w cenie

pompa ciepła właściwa od ~13 000 PLN

koszt zupełny podłogówki to ~200PLN/m2, sama rurka to 6 pln/m2 a trzeba jej 8mb/m2=48PLN/m2 + rozdzielacze, szafki, styropian syst., ... i na litość! , nie dawajcie folii pod styropian !!!

przykład: PCi 10kW dom 230m2 robione : DZ (4x63m) płyn oczywiście też, węzeł z ACV E300 z ASI 304 - nierdzewka, PCi, - solidnie , ale bez wodotrysku ~= 60000 PLN + VAT oczywiście (podłogówkę zrobił sam inwestor b. dobrze. z ok. 2000m rury)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
ha, ha:

kolektor pionowy koszt zupełny ok. 100PLN + VAT za 1mb = 1m2 pow. do ogrz. !

instalacja i uruchomienie PCi jak wszystkie rury są w kotłowni do 3000 PLN

zbiornik c.w.u. od 6000 PLN +VAT za 1000 to elektromet na 3 lata, ale cały węzeł na dobrych komponentach to 12000 -15000 PLN +VAT

bufor do podłogówki - a po co ?

sterownik jest w cenie PCi !!! pogodówka - oczywistość, obniżenia, cyrkulacja, ... .

klima pasywna - mają końcówki wszystkie moje instalacje - w cenie

pompa ciepła właściwa od ~13 000 PLN

koszt zupełny podłogówki to ~200PLN/m2, sama rurka to 6 pln/m2 a trzeba jej 8mb/m2=48PLN/m2 + rozdzielacze, szafki, styropian syst., ... i na litość! , nie dawajcie folii pod styropian !!!

przykład: PCi 10kW dom 230m2 robione : DZ (4x63m) płyn oczywiście też, węzeł z ACV E300 z ASI 304 - nierdzewka, PCi, - solidnie , ale bez wodotrysku ~= 60000 PLN + VAT oczywiście (podłogówkę zrobił sam inwestor b. dobrze. z ok. 2000m rury)

Masz kosmiczny narzut na materiałach i stąd taka cena...

Na miejscu klienta olałbym Cię prostym s...m.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...