Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A jesteś pewien czy nie jest za duża? Nie będzie problemem jeżeli jest przewymiarowana, ale odwierty wtedy możesz zrobić krótsze.

Wiesz jakie jest zapotrzebowanie twojego domu na ciepło przy -20?

 

 

7900 W + CWU 4 osobowa rodzina.

Asolt wlasnie pracuje nad poprawkami obliczen i moze uda sie cos urwac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam,

Panowie startuję z budową. Planuję PC ale jednocześnie mam wrysowany w projekt komin w kotłowni i się tak zastanawiam nad sensem jego budowania. Dzisiaj jeden człowiek powiedział mi, że można wybudować sam komin bez wkładu i jeżeli, nie daj Boże, kiedykolwiek będzie potrzeba z wykorzystania komina to się ten wkład " dorzuci". Pytanie czy ktoś wie w jaki sposób ?

Może ktoś stał już przed dylematem budowy lub nie komina ? Proszę te osoby o podpowiedz co postanowili ?

 

Z góry dziękuję

 

Nie buduj. A jak już się bardzo boisz "w razie czego" (tylko czego?:)), to zbuduj komin bez wypuszczenia go przez dach. Raz że koszt dużo niższy (brak obróbki) a dwa, że nie będziesz miał dodatkowego mostka ciepła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie powinieneś się przejmować tymi 4x50. Będzie ok.

 

Nie martwi mnie ilosc odwiertow a ich odpowiednie rozmieszczenie na dzialce. Przy dwoch czy nawet trzech to nie widze wiekszego problemu. Ciekawi mnie jak to rozwiazac przy czterech?

Czy swoje odwierty masz rozmieszczone po trojkacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie otrzymalem poprawione wyniki OZC i obciazenie cieplne zeszlo na 7231 W a zapotrzebowanie na ogrzewanie 30.8 kwh/ (m2*rok). Czyli pompa 10 KW powinna byc odpowiednia- troche przewymiarowana.

 

Raczej też bym się na taką zdecydował.

A jaka jest różnica w cenie między tą 10 a większą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś podał model sprężarki jaka siedzi w tych konkretnych pompach to można dokładniej oszacować rzeczywistą dostępną moc. Bo taka "ósemka" liczona standardowo dla 0/35 może mieć prawie 10kW przy odwiertach (dobrych!!) A "dziesiątka" na przykład około 12kW... Edytowane przez wihajster
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy - 20.

 

witam wszystkich zainteresowanych pompami ciepła chciałbym dać rade wszystkim planującym to rozwjązanie otóż u znajomego cała instalacije czyli odwierty + pompa ciepa + podłogówka robiła pewna renomowana firma od pomp ciepła firma x będąc zainteresowany również tym rozwiązaniem zadzwoniłem do niego (był akurat na wakacjach )i zapytałem ile płacił za metr odwiertu powiedział ze 80 zł zainteresowany pojechałem na budowę i po rozmowie z ekipą wierconą dowiedziałem się ze nie są pracownikami firmy x tylko firmą zewnętrzną i wiercą za 70zł na gotowo a sam odwiert z sondą za 55zł firma x zarabiała 10 zł z metra za nic więc wziołem chłopaków i zrobili mi 300m 4x75 za 70 zł z metra powyżej 500m robią za 65 wiec uwaga nie dajcie się naciągać jakby ktoś był zainteresowany to piszcie [email protected] mam do chłopaków numer:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich zainteresowanych pompami ciepła chciałbym dać rade wszystkim planującym to rozwjązanie otóż u znajomego cała instalacije czyli odwierty + pompa ciepa + podłogówka robiła pewna renomowana firma od pomp ciepła firma x będąc zainteresowany również tym rozwiązaniem zadzwoniłem do niego (był akurat na wakacjach )i zapytałem ile płacił za metr odwiertu powiedział ze 80 zł zainteresowany pojechałem na budowę i po rozmowie z ekipą wierconą dowiedziałem się ze nie są pracownikami firmy x tylko firmą zewnętrzną i wiercą za 70zł na gotowo a sam odwiert z sondą za 55zł firma x zarabiała 10 zł z metra za nic więc wziołem chłopaków i zrobili mi 300m 4x75 za 70 zł z metra powyżej 500m robią za 65 wiec uwaga nie dajcie się naciągać jakby ktoś był zainteresowany to piszcie [email protected] mam do chłopaków numer:

 

Moglbys powiedziec jak Ci te sondy rozmiescili- liniowo?

Sam place za odwierty 75 zl z glikolem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś podał model sprężarki jaka siedzi w tych konkretnych pompach to można dokładniej oszacować rzeczywistą dostępną moc. Bo taka "ósemka" liczona standardowo dla 0/35 może mieć prawie 10kW przy odwiertach (dobrych!!) A "dziesiątka" na przykład około 12kW...

 

Wiem tylko, ze sprezarka jest Mitsubishi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...