Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

trafnie to ująłeś Artur - w swoim starym dobrym stylu , dla mnie ten kaprys jak Ty to nazywasz to klasyczny przykład wystającej słomy z butów...

 

ja nigdy bym tak nikogo nie potraktował i nie chciałbym być w ten sposób potraktowany przez jakiegoś niedouczonego buraka, któremu się wydaje, że wszystkie rozumy pozjadał...

 

i jeszcze raz podkreślam - jeżeli wykonawca robotę pieprzy to jestem pierwszym, który wyciągnąłby wszystkie możliwe konsekwencje (z wyrzuceniem z budowy i sprawą o odszkodowanie włącznie) ale ta sytuacja to buractwo i tyle...

nie ciągnijmy już tej dyskusji bo nie do końca dotyczy tematu i niech każdy postępuje jak uważa, ale czasami warto trochę dłużej przemyśleć pewne decyzje i spróbować postawić się z tej drugiej strony zanim się podejmie radykalne kroki...

 

aha.. i nie patrzę z punktu widzenia przedsiębiorcy a z punktu widzenia CZŁOWIEKA...

tylko tyle i aż tyle jak się okazuje...

 

 

Kogo niedouczonym burakiem nazywasz, palancie? Chyba sie w lustrze nie widziales. No tak, moze lustra nie masz?

Ekipa miala przedlozony przeze mnie projekt, pozwolenie na odwierty. Z formalnego punktu widzenia dopilnowalem wszystkiego. Szef przed rozstaniem podal kontakt do znajomego z poludnia, ktory potrafi sie przebic glebiej. Gdyby jak to napisales poczul sie ponizony napewno by tego nie zrobil. A co gdyby nastepny odwiert zakonczylby sie na 40 m? Pewnie Pan Slawek pokrylby koszta?

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszs131 to nie o firmę chodzi a o sprzęt... nie ma takiej skały której nie można przewiercić,albo mocniejsza wiertnica,albo inny świder, ew zmiana zestawu wiercącego -ale na to trzeba miec pieniadze, po prostu firma założyła że są inne warstwy (albo nie rozpoznała geologicznie terenu- szkoda im było pewnie 5 stów na geologa) ) takie postępowanie świadczy o braku profesjonalizmu firmy wiercącej, to jest ewidentny BUBEL i osobiście nie zapłaciłbym firmie wykonującej usługę ani grosza!! ( zlecenie niezgodne ze specyfikacją i zamówieniem) A Ty kol Sławek co sie mądrujesz?? jak się nie da wywiercić głębiej to właśnie taką ciemnotę ludziom wciskasz???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomaszs131 to nie o firmę chodzi a o sprzęt... nie ma takiej skały której nie można przewiercić,albo mocniejsza wiertnica,albo inny świder, ew zmiana zestawu wiercącego -ale na to trzeba miec pieniadze, po prostu firma założyła że są inne warstwy (albo nie rozpoznała geologicznie terenu- szkoda im było pewnie 5 stów na geologa) ) takie postępowanie świadczy o braku profesjonalizmu firmy wiercącej, to jest ewidentny BUBEL i osobiście nie zapłaciłbym firmie wykonującej usługę ani grosza!! ( zlecenie niezgodne ze specyfikacją i zamówieniem) A Ty kol Sławek co sie mądrujesz?? jak się nie da wywiercić głębiej to właśnie taką ciemnotę ludziom wciskasz???

 

Sam prowadze firme i wiem jak to jest. Nie zawsze wszystko wychodzi. Nie ma do tej firmy pretensji. Nie dysponowali mlotem by przebic sie przez szczeline. Cala pluczke im wciagalo w glab ziemi. Wpompowali 8 metrow3 wody. Cieszy mnie, ze sprawa zakonczyla sie na jednym odwiercie. Sam zaplacilem za projekt geologiczny, ktory im przedlozylem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala pluczke im wciagalo w glab ziemi. Wpompowali 8 metrow3 wody. Cieszy mnie, ze sprawa zakonczyla sie na jednym odwiercie. Sam zaplacilem za projekt geologiczny, ktory im przedlozylem.

hehe co dla ciebie jest tragedią, dla mnie jest błahostką:) są metody i na to ;) kiedyś (lata świetlne temu jak jeszcze studiowałem na AGH-u) w wakacje dorabiałem sobie w firmach wiercących studnie ( nie było jeszcze PC) często i gęsto wierciło się ponad 100m (a mieliśmy płacone od 1m) zanik 8m3 to bajka, jakbyś miał zanik ok 100m3:) to może byłby jakiś problem... generalnie firma nieprofesjonalna i tyle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Denerwuje mnie takie partactwo,firma wyliczyła sobie jakiś zysk ,przy pierwszym problemie, zamiast przedyskutować to z inwestorem (wzrastają koszty i to znacznie) zanik trzeba uszczelnić a materiały uszczelniające są bardzo drogie,ew powiększyć średnicę i zacementować (co również generuje koszty) najlepiej powiedzieć że się nie da ! a twardość skały to jedynie moc wiertnicy, doboru świdra i zestawu wiercącego, może firma nie miała sprzętu na wiercenie w twardej skale? albo bała się wygenerownia kosztów zaniku? Po prostu poszli po najmiejszej linii oporu...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą jedyną osobą to nieprawda rzecz jasna, co do rozdzielacza to musisz mieć tyle że nie na zewnątrz tylko wewnątrz.

Policz odległość od rozdzielacza do najdalszego odwiertu i takie same długości rur dobiegowych staraj się zachować dla każdej pętli.

Naddatek możesz ułożyć po drodze w wykopie w formie jednej lub kilku spiralek, ważne żebyś zrobił je na wyjściu z PC - na odcinku "zimnym"!!!

 

1. Glikol im zimniejszy tym wolniej płynie, różnice w lepkości są znaczne, szczególnie jeśli glikol jest odpowiednio "doprawiony" - rotametry, to w większości przypadków: naciąganie klienta, niepotrzebne powiększanie oporu przepływu. Jak już ktoś chce sprawdzić równość mocy, to się to robi za pomocą pomiaru temperatury na wyjściu z sond !

2. 10% różnica długości poszczególnych sond (z dobiegami), jest absolutnie bez znaczenia, a robienie "spiralek" od zimnej strony to proszenie się o kłopoty ! zwykle rozdzielacz do sond 32mm ma zawory odcinające (ja daję z PVC) 3/4", one mają średnicę dla glikolu ~20mm, to już w znacznym stopniu reguluje przepływ (no bo po to jest rozdzielacz.

 

PODSUMOWANIE: przepływy w DZ mają własności samoregulacyjne, różnice ~10% nie mają żadnego wpływu na działanie DZ (15% też nie)

 

Dyskusja nad wyższością 2x100 nad 4x50, to: jest jak nad Wielkanocą i Bożym Narodzeniem !, no bo jak: wodonośna jest na 30-50m, to 4x50 będzie miało +20% na mocy ! [forum aptekarzy-szczególarzy, czy co ?]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja nad wyższością 2x100 nad 4x50, to: jest jak nad Wielkanocą i Bożym Narodzeniem !, no bo jak: wodonośna jest na 30-50m, to 4x50 będzie miało +20% na mocy ! [forum aptekarzy-szczególarzy, czy co ?]

 

faajnie, że na tym pseudofachowym forum pojawiają się czasami ludzie, którzy wiedzą o czym piszą, szkoda że jest ich tak mało...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odwierty 4x50 to nie żadne partactwo - to w pełni prawidłowe techniczne rozwiązanie nie gorsze od 2x100...

 

To jest partactwo !! koniec kropka! masz umowę na 2 odwierty po 100m, a gość chce ci wcisnąć rzecz niezgodną z umową ( nie umie,nie chce mu się, nie ma sprzętu -nie istotne) nie wiem co jest lepsze 2x 100 czy 4x 50 nie wypowiadam się o PC, bo się nie znam, piszę o nieudolności wykonania odwiertów 100m ! jakby była umowa na 4x50 to OK, ale umowa przewidywała 2x100 wiec to jest bubel i tyle, tak jakbyś chciał kupić samochód,a sprzedający zaproponuje ci 2 motory (w sumie i to i to ma 4 kółka- ale panie masz za to 2 silniki ) :p

Edytowane przez Piotrek42
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciebie, a co? nie domyśliłeś się? masz trudności z kojarzeniem faktów?

jak masz firmę to życzę Ci żebyś trafiał często na takich buraków którzy "wiedzą lepiej", takie spotkania są bardzo kształcące

 

Nie wiem o co się tak rzucasz. Zlecił firmie pewne zadanie, tj. odwiert 2x100m. Firma zaczęła robotę, ale nie była w stanie jej dokończyć. Nie rozumiem, czemu kogos kto ich zastąpił firmą mającą wiedzę i możliwości wykonania odwiertu na 100m nazywasz burakiem. Dodatkowo za te partactwo zaplacil firmie (w sumie nie wiem czemu i za co). Nie mówimy tutaj o aspektach technicznych jak wydajność, bo nie tu leży problem.

Pomijam kwestie twojej kultury, bo nie ma sensu mowic o czyms, o czym nie masz pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...