Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Sławku !

Jest chyba niemożliwym, żebyś nie rozumiał tego o czym my tu piszemy.

 

a ja odnoszę wrażenie, że niektórzy nie rozumieją o czym ja piszę...

od początku:

jestem zdecydowanym zwolennikiem wyciągania wszelkich konsekwencji wynikających z niezgodności towaru/usługi z umową, ale:

-czym innym są rzeczone odwierty niż np zbudowanie 200 km drogi (miało być do Krakowa ale wyszło do Poznania ;) )

-płatność przez 4 lata to też nie to samo (chyba że usługa trwałą by te 4 lata)

-sprzęt do wierceń w skale oczywiście jest, ale kupują go firmy które w skałach wiercą, może jest droższy i firm które w takich terenach nie wiercą nie stać na kupowanie drogich zabawek na wszelki wypadek - czyli jak np pod Warszawą trafią na skałkę ;)

-jeżeli inwestor nie zgodziłby się na alternatywne rozwiązanie z sensownego powodu - za małą ilość przygotowanych przepustów, konieczność dziwnych łączeń w ziemi, dodatkowa studnia itp to w pełni popieram decyzję, ale jeżeli decyzja jest podejmowana na zasadzie - "coś czuję że tak będzie lepiej" to moje zdanie na temat takich zachowań się nie zmieni

owszem, w przypadku zmian w stosunku do ustaleń należy wyrazić obopólna zgodę i z taką zgodą nie powinno być żadnego problemu jeżeli efekt końcowy będzie ten sam a zmiany na prawdę nieistotne (tak jak w tym przypadku)

ja nie jestem obrońcą uciśnionych wykonawców - jestem obiektywny a to duża różnica i niełatwe zadanie bo nawet na tym forum można znaleźć setki o ile nie tysiące sytuacji w których wykonawcy okazali się partaczami jak i inwestorzy po prostu oszustami i wyzyskiwaczami...

niestety rynek budowlany w Polsce jest jeszcze na poziomie dzikiego zachodu...może raczej wschodu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat sto razy wałkowany zostaje w końcu wyczerpany merytorycznie. Jest 100 ostrzeżeń na forum - jest i pozostanie. Forum nie może służyć do wymierzania sprawiedliwości, od tego jest sąd. Nie pozwalamy na nadużycia i prywatę. To nasza linia dbania o przestrzeganie regulaminu.

 

To forum służy ludziom - pomaga, i radzi. Prosimy o włączenie się w ten nurt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To forum służy ludziom - pomaga, i radzi. Prosimy o włączenie się w ten nurt.

BZDURA do kwadratu.

 

To ludzie włączający się do dyskusji pomagają, nie forum. Ci ludzie, którym zafundowaliście bezsensowną cenzurę!

 

Ostatnie działania ze strony "administracji" tego forum NIE POMAGAJĄ CZYTELNIKOM, wręcz SZKODZĄ.

 

Róbcie tak dalej a będziecie sobie sami pisać zapytania i odpowiedzi albo zatrudnicie trolli.

Ten dział (pompy ciepła) na tym waszym forum od pewnego czasu UMIERA, jakich okularów potrzebujecie żeby to zauważyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BZDURA do kwadratu.

 

 

To ludzie włączający się do dyskusji pomagają, nie forum. Ci ludzie, którym zafundowaliście bezsensowną cenzurę!

 

Ostatnie działania ze strony "administracji" tego forum NIE POMAGAJĄ CZYTELNIKOM, wręcz SZKODZĄ.

 

Róbcie tak dalej a będziecie sobie sami pisać zapytania i odpowiedzi albo zatrudnicie trolli.

Ten dział (pompy ciepła) na tym waszym forum od pewnego czasu UMIERA, jakich okularów potrzebujecie żeby to zauważyć?

 

Proszę poczytać, do czego prowadzi Pana rozumienie żywego forum:

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?171750-Pompy-ciep%C5%82a-powietrze-woda/page573

 

Ile jeszcze tej podłości w dziale pomp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę poczytać, do czego prowadzi Pana rozumienie żywego forum:(...)

 

Jeżeli dzielicie ludzi na równych i równiejszych, to trudno dziwić się że wszyscy są zbulwersowani.

 

Był odpowiedni dział do takich dyskusji, ba, nawet nie jeden. Jakaś "Czarna lista..." czy "Podziękowania..."

Ale pokasowaliście i tak dalej.

Dziwne że syf się przenosi na sąsiednie wątki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam sposób komunikacji był w tematach usuniętych. Było też kilka miesięcy łagodnej moderacji zmierzającej do kompromisu. Najłatwiej powiedzieć, że to redakcja dzieli forumowiczów i nie zauważyć, do jakiej patologii doszło w tej sprawie.

 

Liczymy na rozsądek forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie rozsądek redakcji, która na jedne czarne listy zezwala a wybrane usuwa?

Które są "legalne" tutaj a które nie? Wg jakich prawideł jest to oceniane?

Ktoś zapłacił za np. okna i ma problemy to może opisać swe przygody a jak pompę w firmie xxx to już nie?

Paranoja?

 

PS

Idę lepiej obejrzeć wieczorynkę....

Edytowane przez wihajster
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mozecie polecic dobra i sprawdzona firme do montażu pompy ciepla i recuperatora we Wrocławiu? To powazny wybor dlatego chcialbym oprzec sie na sprawdzonych opiniach, z gory dzieki..

 

 

dużo dobrego słyszałem o MIR ale nie korzystałem z ich usług, osobiście nie znam też nikogo kto od nich ma...

opinie dostawałem od wskazanych przez MIR inwestorów, więc pewnie mogli być dobrani przez firmę specjalnie

ale może po prostu są dobrzy:P

 

dla mni byli za drodzy więc nie drążyłem tematu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo dobrego słyszałem o MIR ale nie korzystałem z ich usług, osobiście nie znam też nikogo kto od nich ma...

opinie dostawałem od wskazanych przez MIR inwestorów, więc pewnie mogli być dobrani przez firmę specjalnie

ale może po prostu są dobrzy:P

 

dla mni byli za drodzy więc nie drążyłem tematu

 

a mozna wiedziec kto u Ciebie robil? No wlasnie kolega pracuje w MIR ale nie chcialbym mu slepu ufac dlatego pytam o inne firmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie, cos mi tu bylo podejzane.. i po co te fora jak zjawiaja sie "naciagacze".. to ostatni moj wpis na forum, szkoda czasu!

 

pytać zawsze mozna, ale odpowiedzi odcedzaj jak i ile możesz

nie podejrzewam instalatorów że mają po kilkanaście różnych kont na muratorze (chociaż kto tam ich wie) ale każda odpowiedź jaką otrzymuję w jakiejś sprawie, np. wyboru firmy, sprawdzam ile się da...

sprawdzam profile osób polecających i sprawdzam gdzie i co i jak o kimś/czymś pisali:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...... może nie wszystkie usunięte posty w 100% na to zasługiwały, ale sorry, ja mam co robić, naprawdę szkoda mi czasu na analizowanie ..........

 

J.

 

---- tekst - po prostu -----, zwłaszcza w "ustach" admina.

Edytowane przez Redakcja
Moderowano z powodu prowokowania awantur na forum.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...