Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Myślałem i o banach, ale szczerze mówiąc ciężko było mi postawić granicę, komu jeszcze ban się należy, a komu już nie. Dlatego póki co ograniczyłem się do usunięcia kilkudziesięciu postów, ale ostrzegam: następne takie sprzątanie będzie już razem z banami. Ktoś do kogoś ma żal -> na priv. Jeśli żal ma konkretny wymiar -> do sądu. Tu nie jest miejsce na czyjeś spory i żale!

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No wlasnie kolega pracuje w MIR ale nie chcialbym mu slepu ufac ........

 

Jeśli masz nazwę firmy, nr. NIP, REGON lub nazwisko właściciela sprawdź: https://prod.ceidg.gov.pl/CEIDG/CEIDG.Public.UI/Search.aspx

 

Możesz także wbić w wyszukiwarkę NIP, lub (i) nazwę firmy (nazwisko właściciela) i poszukać opinii, ale nie zawsze są publikowane - te krytyczne.

 

Ps. Jak wyskoczą już wyniki w ewidencji, warto kliknąć na historię wpisów. Pokazują się tam wszystkie firmy, z którymi dane nazwisko lub NIP (REGON) pojawiały się na rynku, oraz obecne oraz byłe rejony działania firmy (właściciela).

Dokładna analiza wpisów wiele Ci powie o firmie, której chcesz zaufać.

Edytowane przez sSiwy12
dopisałem: Ps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego wasze posty też usuwam.

 

J.

A jakże by inaczej? Dlaczego mnie to nie dziwi?

Heja

 

PS

Moderator pod tytułem ADMINISTRATOR Jarek.P usunął moją wypowiedź więc dodaję ponownie ostatnią jej część:

Spadam z tego forum podobnie jak Liwko, na razie na miesiąc, jak nic się nie poprawi to na dłużej.

Edytowane przez wihajster
dodałem PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak cenzura to cenzura...

Jarku, proponuję żebyś wywalił wszystkie posty a zostawił tylko swoje...

wątek na pewno na tym zyska - zrobi się ciekawy i merytoryczny, cała Redakcja, Administratorzy i Moderatorzy będą mogli go czytać codziennie z zapartym tchem i podziwiać jego wysoki poziom intelektualny...

gratulacje, po raz kolejny pokazujecie "klasę"....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, oto wasze posty usunięte z ostatniej strony wątku, proszę, podpowiedzcie, który z nich był związany z tematyką PC i który powinien zostać w wątku jako coś do niego wnoszący, natychmiast go przywrócę:

 

A to dobre [w odpowiedzi na tekst o „Kim wilde”]

 

Po przecytaniu linka nasuwa sie jeden wniosek, cenzura ma sie swietnie i rozkwita nawet na innych stronach internetowych....

"czekamy na akceptacje wpisu przez moderatora..." Zenujace.

sSiwy12 masz nie zlego nosa

 

Podpisuje sie pod Slawka pytaniem. [n/t gdzie się wynosi]

 

 

posty znikają? czy jakiś moderator się bawi?

bo jestem pewien że nie cytowałem przedtem posta z tu nad siebie

lecz ktoś jeszcze przedzielał te wypowiedzi

 

sory twaro, ale w Polsce nigdy nie było komunizmu

 

ani jedno ani drugie, ja z pokolenia lat 70tych

ale z wykształcenia historyk jestem..

PRL wciąz dążył do komunizmu, jakby ustrój się uchował jeszcze z 50 lat to może byśmy ten komunizm zobaczyli (ogólnie dobrze że go nie widzieliśmy, w Chinach, Kambodży i Korei go widzieli, w Korei wciąż zresztą go widzą)

a tak było coś, co nie było ani komunizmem, ani socjalizmem, najlepiej nazywac to chyba po prostu PRLem...

ale odbiegamy od pomp

 

 

Jeśli wylewacie takie straszne żale na temat cenzury, piszecie, jakie tu straszne bagno się zrobiło, to może zacznijcie od tego, kto to bagno tu zrobił. Aby na pewno ja i inni moderatorzy? Ja tu naprawdę nie przyszedłem sprzątać, bo mam takie hobby, tego wątku nigdy nie czytałem, tematyka PC mnie mnie interesuje po prostu. Zjawiłem się tutaj z prostego powodu: zaczęło do nas (moderatorów) przychodzić dużo zgłoszeń z tego wątku, większość z nich z tekstami w stylu "zróbcie tu porządek", "gdzie są moderatorzy" i tym podobne. Ciekawe, spora część z tych zgłoszeń była wysyłana przez osoby aktywnie się tu sprzeczające i sobie dogryzające, ot kłócili się tutaj, a równolegle wysyłali na siebie doniesienia. Fajne "bagienko" prawda? Ktoś tu coś o komunie pisał?

 

Naprawdę wam taka atmosfera dyskusji pasowała? Czuliście się tu jak u siebie, bez cenzury, bez zahamowań? Bo to nie jest problem, wszystkie usunięte posty mogę w 5 minut przywrócić, zbanowane osoby odbanować, możecie się dalej obrzucać łajnem i dyskutować o dupie maryni. A ci nieliczni, którzy przyjdą na wątek dowiedzieć się czegoś o PC? A kto by się nimi przejmował...

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, może i trochę racji w tym jest, ale forum to jest platforma do wymiany poglądów - jakiekolwiek by one nie były....

nie pozwoliliście z niewiadomych przyczyn na ostrzeganie potencjalnych klientów przed nieuczciwą firmą w imię porządku i czytelności tematu, ok tylko powiedz mi Jarek jak można wyciągnąć pożyteczne informacje z czegoś co ma ponad 1200 stron i - przecież samo przeczytanie tego musiałoby zająć pewnie kilka miesięcy...

jeżeli chcecie żeby wątek był pomocny i pouczający stricte technicznie to wywalcie wszystkie powtarzające się kwestie, wszystkie posty nie na temat, ograniczcie wielkość wątku do takiej, żeby dało się po prostu usiąść i uzyskać potrzebne informacje i wtedy pilnujcie tego waszego porządku ale teraz to jest już raczej niewykonalne...

a już zupełnie na marginesie to opinie o wykonawcach tez są w pewnym sensie wypowiedziami w temacie skoro jest on tak ogólnie zatytułowany...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sławku, zgoda. Wątek na pewno by wiele zyskał, gdyby znalazł się ktoś na bieżąco czuwający nad jego zawartością, usuwający tematy powtarzające się i informujący przy tym, gdzie cośtam "już było", pytanie tylko: kto się tego podejmie?

 

Problem ten nie dotyczy tylko PC, na tym forum jest cała masa wątków podobnych, ogromnych na setki stron i tematycznie związanych z wąską dziedziną. . Naprawdę mało który jednak się tak chlubnie jak ten wyróżniał ostatnimi czasy, jako moderator kojarzę właściwie jeszcze tylko dwa wymagające naszej wzmożonej uwagi: jeden, którego wielbiciele uparli się zmienić go w chat towarzyski i jeszcze może z jeden, na którym podobnie jak i tutaj, mocno gryzą się konkurujący ze sobą profesjonaliści (mniejsza o inne niż tutaj powody), cała reszta jakoś sobie radzi, dyskusja trzyma się tematu, pytający o coś, co już było opisane są odsyłani w stosowne miejsca, jeśli coś wymaga przedyskutowania "raz jeszcze", to jest dyskutowane i tam jakoś to działa. Czemu nie może i tutaj?

 

Osobną kwestią jest ostrzeganie przed nieuczciwą firmą. Tak, jest to potrzebne! Ale niech to będzie ostrzeżenie, a nie wielostronicowa pyskówka, na litość boską. Jako osoba z zewnątrz, przedwczoraj zacząłem czytać ostatnie strony wątku, żeby dojść kto tu jest ten dobry a kto ten zły i dość szybko wymiękłem, bo wyszło mi, że jedyne, co tu trzeba zrobić, to spuścić wodę. Jako ów potencjalny, teoretyczny klient naprawdę nie wiedziałem, czy osoba "A" (mniejsza o nicki) jest tą złą firmą, która się nie wywiązała, czy też osoba "B" jest tym oczerniającym i obrzucającym błotem złym, który szkaluje Bogu ducha winnego. A tu, żeby było jeszcze ciekawiej, były jeszcze osoby C, D, E, F i tak do połowy alfabetu. O jakim ostrzeganiu tu mogła być mowa, skoro na sam widok CAŁOŚCI głowa bolała?

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem nie zaśmiecać, ale ....

Człowieku, czy Ty nie widzisz, że sprawcą zamieszania jest Redakcja, a w zasadzie nadużywanie uprawnień?

 

Gdyby łaskawca Redakcja nie kasował i nie zamykał kolejnych tematów, tu mogło być spokojnie.

 

Moderacja to nie tylko kasowanie, to także przenoszenie wpisów do odpowiednich tematów. Zrobił to (tak) ktoś ?

 

Jak może jeden człowiek tak zastraszyć Redakcję, że ta wpada w panikę i paranoję?

 

Ps. A tak na marginesie, Twoje wpisy to niby w temacie są ? Wszak to też, używając Waszej terminologii, zwykła "pyskówka" jest.

Edytowane przez sSiwy12
dopisałem Ps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę, podpowiedz, które wpisy powinny zostać przeniesione do osobnego tematu.

 

Nikt tu nikogo nie zastraszył, o powodach usunięcia całości pisałem wyżej, nie chcę powtarzać.

a co do "PS" - pomyśl. Moje wpisy nie wzięły się tu znikąd. I też nie byłoby ich tutaj, gdyby nie wasze wątpliwości (nazwijmy to tak, bo owe wątpliwości różne formy przyjmowały) co do zasadności moderacji tutaj.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...gdybyście łaskawie pozwolili na umieszczanie ostrzeżeń i opisów autentycznego zachowania jednego z forumowiczów na wątkach, które zostały w tym celu utworzone to tutaj panowałby uroczy błogostan przerywany tylko informacjami o tym ile i jaka pompa prądu żre...

ale nie... Wy postanowiliście niczym szeryfowie z dzikiego zachodu zaprowadzić coś co w Waszym mniemaniu jest porządkiem i praworządnością... pozamykaliście wszystkie tematy, które opisywały działalność wiadomokogo, pousuwaliście wszystkie posty, w których pojawiało się chociażby słowo "piękny" niezależnie czego dotyczyło i na końcu pojawiłeś się Ty Jarku jako ostatni sprawiedliwy z misją śledzenia wątku i reagowania natychmiast po to, żeby pokazać gdzie jest czyje miejsce w szyku...

los i pieniądze oszukanych Was nie interesuje, tak samo jak pieniądze potencjalnych nowych klientów, którzy dadzą się omamić na Waszym forum wypowiedziami człowieka, którego intencje nie do końca wydają się czyste...

no ale to w końcu Forumowicz Wielki Sercem....

Edytowane przez Sławek...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako osoba z zewnątrz, przedwczoraj zacząłem czytać ostatnie strony wątku, żeby dojść kto tu jest ten dobry a kto ten zły i dość szybko wymiękłem, bo wyszło mi, że jedyne, co tu trzeba zrobić, to spuścić wodę. J O jakim ostrzeganiu tu mogła być mowa, skoro na sam widok CAŁOŚCI głowa bolała?

J.

 

...gdyby wcześniej Twoi kamraci nie zrobili tego co zrobili to miałbyś jasność i dowiedziałbyś się wszystkiego w kilka minut i w odpowiednim wątku do tego przeznaczonym a tutaj czytałbyś o pompach ciepła (i to chyba jest właśnie porządek)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, Pan uparcie domaga się, by na forum dokonał się samosąd. "Od tego jest sąd" - tej argumentacji Pan nie przyjmuje.

 

Prawo zobowiązuje nas do reagowania, jeśli mamy podejrzenie przestępstwa. Po wielu miesiącach temat został wyczerpany merytorycznie, śladów na forum, wypowiedzi klientów, ostrzeżeń, odpowiedzi i dyskusji w temacie jest sporo. Na samosąd nie możemy pozwolić, bo taki jest obowiązek właściciela forum. Piszemy to po raz kolejny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obowiązki właściciela, a raczej administratora forum, razem z podstawą prawną umieściłem w poście (temacie) który Redakcja raczyła skasować.

Tamte wpisy wiele wyjaśniały - także uzasadniały postępowanie Redakcji w niektórych przypadkach, czego Redakcja w swojej zapalczywości nie zauważyła.

Niestety w imię źle zrozumiałej poprawności na tym Forum (bo było też krytycznie pod adresem Redakcji) wpis skasowano (a można było go przenieść, gdyby tematycznie nie pasował).

 

No ale napisał to sSiwy12 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...