Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

A ma byc z montazem.... no to mysle ze po znajomosci zmiescisz sie w 12000:- sorry, przeliczylem sie... a wiec i tak 4000:- do przodu...

 

http://www.jula.pl/pompa-ciepa-powietrze-woda-6200-3000-w-416085

 

Długo jeszcze masz zamiar kontynuować ten serial pt instalator Leoncio i jego niewolnicy tanich pomp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

nie zapomni że ta pompa ma przy -15 coś koło 3kw o cop nie pytam

jeden dzień pracy to do zapłaty dla zusu za mnie i mojego pomocnika jakieś 120zł lizing pojazdu którym się poruszamy i paliwo to ok. 160zł (bez ubezpieczenia)

coś tam płace za lizing narzędzi w hilti

US też chce swoją działkę

muszę nazbierać na wypłatę za urlop dla pomocnika (na miesiąc ma ok. 2 dni płatnego urlopu) plus jest taki że mam urlopu dla mnie ile chcę i kiedy chcę (doliczyć go do twojego rachunku?)

a ten klimatyzator to mam Ci dowieźć i materiały instalacyjne też mam sam kupić w hurtowniach bo to czas leci i km czy zaopatrzenie załatwiasz we własnym zakresie?

przewiert wiertarką czy wiertnicą diamentową na mokro?

jakaś zwyżka będzie potrzebna?

instalacje da się w jednym kawałku czy mam lutować (na twardo) chcesz z azotem czy po taniemu (polsku) bez azotu?

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

loganem jeżdżę poprawił ci się humor załóż działalność w pl i montuj te pompy z juli ale ty wolisz iść na łatwiznę i pracować jako pracownik najemny tak ciężko firmować swoim nazwiskiem tanie montaże super pomp parzcież inwestorzy nosili by Cię na rękach - "tanio i dobrze"

P.S. instalator to nie adwokat czy notariusz nie ma ograniczeń w dostępie do zawodu

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje... za sugestie... mam prace i pracuje w zawodzie z wyboru.... a PC po prostu sie tylko interesuje ;)

PC z Jula byly odnosnie oszczednosci i sugestii Chinskich PC P. A.72

Wybør Twojego samochodu nie ma zadnego wplywu na møj humor... :) jezeli to miales na mysli...

A oferty na montaz nadal jestem ciekaw :)

 

tak tak mnóstwo tu takich co się tylko interesują (to akurat opinia realnych klientów) ofertę zrobię ci w 2014 bo w tym roku nie dam rady chyba że w sobotę machnie Ci coś mój pomocnik (coś tam w soboty dłubie bo pożyczam mu "sprzęt")

najciekawsze jest to że najbardziej pogrąża firmy robiące na granicy opłacalności przyrost liczby zleceń nagle okazuje się że koszty rosną lawinowo (wyjazdy cała pl transport hotele czas na dojazdy) a pracownicy na czarno już nie bardzo chcą tyrać po całej pl

powodzenia w twojej pracy z wyboru zostań liderem i menadżerem osiągnij target oby to nie była galera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzuć mi linka do powietrznej 6kW z montażem za <10000zł ?

Bo ja nie znam takiej oferty.

Chińska powietrzna a chińska gruntowa to różnica kolosalna,chociaż jakiś monoblok 12kW z allegro też był brany pod uwagę.

Nie jestem osobą,która łyka pierwszy strzał i pierwszą lepszą ofertę...

Zastanawiając się nad cwu kombinowałem z pompą 3,8kW mocy grzewczej,żeby zaprząc ją do c.o ale skórka nie warta była wyprawki ze względu na ciężkie połączenie sterowania.

 

witam

 

Arturo72 nie pisz proszę głupot, że pompę do cwu 3,8kW można zaprząc do grzania domu - tu nie ma znaczenia, "ciężkie połączenie sterowania" -

 

 

przecież już kilkakrotnie wielu pisało, że ta pompa się do tego nie nadaje, wystarczy porozmawiać z producentem, poczytać instrukcję

 

w instarukcji pompy wyraźnie pisze: "W przypadku, gdy pompa ciepła jest zainstalowana w miejscu, gdzie temperatura może spaśd poniżej 0 °C należy

zabezpieczyd pompę ciepła i instalację wodną przed uszkodzeniem poprzez opróżnienie z wody."

 

 

czytając twoje posty (jesteś przecież "OLIMPEM FORUM - oświeconą górą rankingu...) nie mający wiedzy w tym temacie mogą kierować się twoimi wpisami

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ta miała wspomagać ogrzewanie na ile wydoli a dalej grzłą by grzałką,to po pierwsze,po drugie kombinowałem z "tuningiem" dopływu powietrza do niej,na pewno dopływ powietrza nie byłby brany z zewnątrz bo wtedy faktycznie przy niskich temperaturach byłaby nie użyteczna.A pompa stała by w pomieszczeniu gospodarczym.

Moje obciążenie cieplne przy -20stC +21st.C to ok.3kW.

Poniżej schemat jak to wg mnie miało działać:

[ATTACH=CONFIG]198124[/ATTACH]

 

witam

 

schemat też "spieprzony"

na dole zbiornika będzie zimna woda, pompa jej nie ogrzeje i grzałka też

no chyba, że ktoś wodę będzie mieszał za pomocą magicznej łyżki

 

poza tym, wiele razy, kiedy przedstawiałeś swoją "koncepcję" nic nie wspominałeś o "tuningu"

 

no chyba, żeby do pompy ciepła wykorzystać powietrze ze strychu, ale tu niestety też wiele osób wykazało, że to bełkot

 

mam prośbę, pisz na temat rzeczy, na których się znasz

nie wprowadzaj ludzi w błąd

chyba nazwa "OLIMPE FORUM - oświecona góra rankingu.." do czegoś zobowiązuje

 

nie traktuj tego jako atak na twoją osobę

ale kolejna osoba, której przed montażem pompy ciepła polecam zapoznanie z tematami pomp ciepła na forach muratora, mówi, że ktoś tak zrobił, że tak można, ręce opadają

 

jak doradzam, to piszę o tym na czym się znam

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak nie jak tak:

 

A schemat był w fazie do przemyśleń,nic nie stało na przeszkodzie,żeby obrócić miejsce zasilania pompy.

Nie rzuciłem się jak większość bez krytycznie na hasło "pompa ciepła" za kosmiczną kasę a grzałki się nie boję.

 

witam

 

napisałem, że "wiele razy" o tym pisałeś

i wówczas o tym nie wspominałeś, nikt przecież nie może przeczytać wszystkich twoich wpisów na forum

 

poza tym to i tak by nie działało

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda, że jeżeli dobierze sie pompe o zbyt dużej mocy niż zapotrzebowanie to pompa bedzie wiecej chodzić niz to potrzebne i beda sie właczać grzałki elektryczne?

Jaja moc Waszym zdaniem potrzebujemy dom 210 m użytkowych bez garażu, poddasze użytkowe, dach ocieplony wełna 25 cm, dom budowany z Ytong 36,5cm ocieplony 12 cm wełny, okna 6 szyb dwa duże przeszklenia, pytam , ponieważ dwoch różnych wykonawcow mówi coi mnego jeden 10 kw drugi 14 kw obydwoje po 4 odwierty po 66 m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa ta miała wspomagać ogrzewanie na ile wydoli a dalej grzłą by grzałką,to po pierwsze,po drugie kombinowałem z "tuningiem" dopływu powietrza do niej,na pewno dopływ powietrza nie byłby brany z zewnątrz bo wtedy faktycznie przy niskich temperaturach byłaby nie użyteczna.A pompa stała by w pomieszczeniu gospodarczym.

Moje obciążenie cieplne przy -20stC +21st.C to ok.3kW.

Poniżej schemat jak to wg mnie miało działać:

[ATTACH=CONFIG]198124[/ATTACH]

 

A skąd w tym gospodarczym pomieszczeniu bierze się ciepło i na ile ta ilość starcza? Ten gospodarczy jest wielkości ogrzewanego domu?

Jakoś nie rozumiem tej wypowiedzi. Jak dla mnie kogoś bierze fantazja...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego też moja odpowiedź na to była:

 

witam

 

ale pieprzysz, kłamiesz, naciągasz ludzi

 

cytujesz swój post z 15-12-2011, niby co to tłumaczy

a potem wiele razy dalej proponowałeś swoje dyrdymały:

 

np. patrz post nr 10829 z 7-04-2013 na forum "Pompy ciepła powietrze woda":

 

Zgadza się.Po małej modyfikacji z dopływem powietrza przy dobrych układach pompa będzie pracowała cały czas w plusowych temperaturach.

 

i ostani post nr 24289 z 29-06-2013 na niniejszym forum:

Zastanawiając się nad cwu kombinowałem z pompą 3,8kW mocy grzewczej,żeby zaprząc ją do c.o ale skórka nie warta była wyprawki ze względu na ciężkie połączenie sterowania.

 

wstydu oszczędź

żyj w swoim wyimaginowanym świecie, ale innych nie rób w...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja piszę czy gdzie w instrukcji pompy jest napisane,że powietrze do pompy musi być pobierane tylko i wyłacznie z pomieszczenia gospodarczego czyli tam gdzie stoi pompa ?

Sprzedawcy pomp,myślcie !

 

A'propos pomp ciepła, ciebie i spostrzeżeń jedno mi przychodzi na myśl: miki121.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i co w związku z tym ?

Ty też przeczytaj mój post wyżej i zastanów się nad tym.Z powietrzem dochodzącym do tej pompy(500m3/h)w plusowych temperaturach nie byłoby problemu(na czerwono),problem byłby ze sterowaniem tym wszystkim i powiązanie c.o i cwu,dlatego odpuściłem bo nie znam się na elektronice.

 

Ja wiem,że Wam sprzedawcom pomp ciepła nie wsmak "wymyślanie" ciekawostek aby przyoszczedzić ale jam zwykły inwestor,którego nie stać na wyłożenie kupy kasy za pompę ciepła.

Wolałem grzać prądem niż pompą ciepła za ponad 20tys.zł.

 

Jako inwestor naciągam na co ? Na myślenie ? Żeby zrobić to taniej ? Żeby nie dać się naciągnąć sprzedawcom ?

Ty za to jako sprzedawca naciągasz na bezmyślność...zamiast doradzać inwestorom co mają zrobić,żeby pompa o mocy ok.4kW wystarczyła do c.o i cwu..

 

 

I przypominam,że ja mam obciążenie cieplne przy -20st.C +21st.C ok.3kW (jeśli wiesz co to znaczy)

 

witam

 

w związku z tym co piszesz:

nie pieprz - wstydu oszczędź

 

problemy ze "sterowaniem" czego? - czy ty wiesz o czym piszesz

 

"Wolałem grzać prądem niż pompą ciepła za ponad 20tys.zł." - dobre, buhaha

"I przypominam,że ja mam obciążenie cieplne przy -20st.C +21st.C ok.3kW" - i zamontował pompę, która ma ponad 2x wiekszą moc

 

OLIMP FORUM - oświecona góra rankingu... - chyba oświecona góra ciemnoty

 

pisz o tym na czym się znasz

 

pozdrawiam

Edytowane przez mar1973
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kombinowałem z "tuningiem" dopływu powietrza do niej,na pewno dopływ powietrza nie byłby brany z zewnątrz bo wtedy faktycznie przy niskich temperaturach byłaby nie użyteczna.A pompa stała by w pomieszczeniu gospodarczym.

 

Sory jeśli przeczytałem bez zrozumienia ,ale tak to brzmi.

A" sprzedawca PC "to ma być obelga;)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem,że Wam sprzedawcom pomp ciepła...

... Żeby nie dać się naciągnąć sprzedawcom...

Ty za to jako sprzedawca naciągasz na bezmyślność...

 

widzę, że już zapomniałeś kilku epizodów z Twojej "kariery zawodowej", to może Ci przypomnę:

swego czasu sam byłeś sprzedawcą i to dobrze zakamuflowanym bo specjalnie do tego celu "stworzyłeś" nową osobowość na forum (kwestię doboru wspólnika przemilczę)

ciekawe na co Ty naciągałeś będąc po drugiej stronie mocy bo to że to robiłeś jest oczywiste...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja piszę czy gdzie w instrukcji pompy jest napisane,że powietrze do pompy musi być pobierane tylko i wyłacznie z pomieszczenia gospodarczego czyli tam gdzie stoi pompa ?

Sprzedawcy pomp,myślcie !

 

Chociażby z tego, że w instrukcji nie zaleca się dłuższych niż 2 m przewodów wentylacyjnych doprowadzających/odprowadzających powietrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...