Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Mam dobraną pompę powietrze-woda do ogrzewania wody w moim domu. Chodzi mi tylko o to czy pompa z firmy Junkers to dobry wybór czy nie. Nie chodzi mi o parametry tylko o samą markę. Starałam się znaleźć coś na jej temat, ale pokazał się tylko ten temat z 1217 stronami. Wybaczcie lenistwo.....Dziękuję.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Witam. Mam dobraną pompę powietrze-woda do ogrzewania wody w moim domu. Chodzi mi tylko o to czy pompa z firmy Junkers to dobry wybór czy nie. Nie chodzi mi o parametry tylko o samą markę. Starałam się znaleźć coś na jej temat, ale pokazał się tylko ten temat z 1217 stronami. Wybaczcie lenistwo.....Dziękuję.

 

witam

 

b. fajne pompy ciepła

długa gwarancja - 5lat

trochę drogie

montuję różne

Junkersa polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chcielibyśmy się podzielić swoimi spostrzeżeniami przy użytkowaniu pompy ciepła. Jeżeli chodzi o samo działanie - mamy pompę NIBE F1245 10kV kolektor pionowy,

 

No to ładnie! 10kV!!!!! Ciekawe skąd zasilić taką pompę napięciem 10 tysięcy woltów? :jawdrop:

 

Sama pompa jak i firma jest godna polecenia, gdyż fachowe doradztwo i profesjonalne podejście do klienta pomogła nam podjąć trafną decyzję odnośnie ogrzewania naszego domu.

Pompę użytkujemy od roku działa bez żadnych zarzutów i bezobsługowo .

Nasz dom jest dwu kondygnacyjny o powierzchni 180m2. Wszędzie jest rozłożona podłogówka + kominek (który użytkujemy dość rzadko)

Z samego ogrzewania pompą jesteśmy bardzo zadowoleni. W domu utrzymuje się temperatura ok. 21 stopni.

Ciepła woda pochodzi tylko z pompy ze zbiornika 180 l, i jeszcze podczas normalnego użytkowania nam jej nie brakło :), wszystko działa bez zarzutu.

Po roku użytkowania możemy stwierdzić, że była to najtrafniejsza decyzja, gdyż rachunki za prąd mile nas zaskoczyły.:)

Średnio koszty ogrzewania za rok 2012/ 2013 wyniosły ok. 200 zł/miesiąc.

 

A ja mam w tej kwocie na rachunkach z pompą o połowę tańszą i zasobnikiem 400 l, kolektorem poziomym w cenie i temperaturą w domu 23 stopnie :p. Tyle, że rachunki za prąd mnie nie zaskoczyły (są takie jak się spodziewałem) - a to dzięki temu, że pogoniłem na dzień dobry naganiaczy z cudownymi, godnymi polecenia pompami za bajońskie ceny :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... dziwne to troche ... w paru zdaniach dwa razy piszesz jako facet i dwa razy jako kobieta...Myślę ze to jednak reklama

 

 

 

oj naprawdę się czepiacie!!!! post pisałam razem z mężem i dlatego tak wyszło:) napisałam po prostu post o naszej pompie i tyle!!!. Jeszcze tylko dodam że dom który wybudowaliśmy jest dobrze ocieplony, poddasze również, zainwestowaliśmy też w okna 3 szybowe i to wszystko pewnie spowodowało że w zimie mieliśmy ciepło w domu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Muszę podjąć decyzję nt. wyboru PC

Powierzchnia do ogrzania 240 mkw podłóg.

Możecie polecić jakieś konkretne firmy ? Interesują mnie głównie PPC ze względu na ich cenę.

Jeżeli ktoś chciałby mi pomóc proszę o odp. na priv, z góry dziękuje

 

witam

 

ja montuję pompy: Panasonic, Atlantic, Daikin

wszystkie sprawdzone, dobre jakościowo

 

aktualnie Panasonic wypada korzystnie cenowo, mały minusik to sterownik - najnowszy, niestety tylko w wersji niepolskojęzycznej,

ale ten, który mają w zupełności wystarczający, nie ma wyswietlacza dotykowego tylko jak to ktoś powiedział "klawiszowiec' - sterowanie za pomocą przycisków

 

Daikin najdroższy, a Atlantic tylko trochę tańszy

 

wszystkie godne polecenia

 

w celu wyboru konkretnego modelu pompy musisz zrobić OZC budynku

 

poszukaj instalatora z twojego regionu, wrazie jakichkolwiek problemów, serwis będziesz miał na miejscu

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OZC policzone

Projektowe obciążenie cieplne budynku ΦHL: 6306

 

a co sądzisz o polski producentach PC: Ecopol, Ecopower ?

 

Witam.

 

Proponuje prorozmawiac z Instaltechnik, firma ta montuje polskie gruntowki.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jaka moc PC jest optymalna do projektowanego obciążenia cieplnego budynku ΦHL: 6306 ?

Rozpiętość mocy PC mam od 8,8 kW do 13,6. Jeden z instalatorów zdecydowanie przestrzegał mnie przed przewymiarowaniem PC, brał pod uwagę powierzchnię użytkową budynku a nie jak pozostali pow. po podłodze, czy obliczenia OZC, do mocy PC (8 kW )dobrał długość odwiertu tj, 170 m

Proszę o pomoc bo już zgłupiałem zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

jaka moc PC jest optymalna do projektowanego obciążenia cieplnego budynku ΦHL: 6306 ?

Rozpiętość mocy PC mam od 8,8 kW do 13,6. Jeden z instalatorów zdecydowanie przestrzegał mnie przed przewymiarowaniem PC, brał pod uwagę powierzchnię użytkową budynku a nie jak pozostali pow. po podłodze, czy obliczenia OZC, do mocy PC (8 kW )dobrał długość odwiertu tj, 170 m

Proszę o pomoc bo już zgłupiałem zupełnie.

 

Kazda z tych pamp da rade, z tym, ze z pompa o wiekszej mocy (tak ok 10kW w Twoim przypadku) zmiescisz sie z grzaniem w tanim pradzie i bedzie duzo taniej niz grzanie np pompa 7kW, ktora tez dala by pewnie rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis

Przedstaw proszę w liczbach to "dużo taniej" dla pompy 10kW w porównaniu do 7kW przy zapotrzebowaniu 6,3kW i uwzględniając, że przez 80-90% sezonu dom potrzebuje ze 4kW

Widziałeś te ozc? Patrzyłeś jaki udział ma c.o., jaki wentylacja i jak jest z cwu

Wiesz jaka będzie instalacja c.o.?

 

Plusfoto

Uzasadnij proszę na czym będzie polegał problem z cwu przy pompie 7kW.

Nie będzie miał tej wody??? zabraknie mu jej? A jeśli tak to ile i kiedy?

Spytałeś chociaż ile osób będzie korzystało z cwu.

 

Ja wiem, że od przybytku głowa nie boli i jest mi rybka jaką sobie pompę zbiq zamontuje, ale obwieszczacie moc pompy niczym wyrocznia, bez żadnego mrugnięcia, bez zająknięcia, bez pytania o cokolwiek.

Możecie mieć rację, albo i nie mieć.

Tylko co w tym drugim przypadku :))))))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W strone wiekszej mocy pompy mam "odwage" doradzac. W druga bal bym sie.

A OZC traktuje jako toretyczne szacowania a nie Swieta Wyrocznie. Teraz po prostu juz wiem jak wyglada budowa domu. Papier swoje a zycie swoje.

No skoro masz odwagę, to doradź do końca. Bo doradziłeś ochoczo, a zapytany o konkrety nabrałeś wody w usta, zasłaniając się frazesem, że papier swoje.

Zbiq nie znalazł tego papieru na śmietniku, tylko kupił go (zamówił obliczenia) u doświadczonego projektanta.

Czyżby wywalił kasę w błoto?

 

Zbiq - pytałeś swojego instalatora o uzasadnienie wyboru mocy pompy? wyjaśnił Ci je? Przekonało Cię to wyjaśnienie?

Jeśli nie wyjaśnił lub Cię nie przekonało to mu podziękuj i spytaj kolejnego.

A może wyjaśnił Ci, ale nie wierzysz lub nie jesteś pewien?

OK. Rozumiem, że wydając kilkadziesiąt tys zł na instalację wolisz uwierzyć np. Pyxisowi?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No skoro masz odwagę, to doradź do końca. Bo doradziłeś ochoczo, a zapytany o konkrety nabrałeś wody w usta, zasłaniając się frazesem, że papier swoje.

Zbiq nie znalazł tego papieru na śmietniku, tylko kupił go (zamówił obliczenia) u doświadczonego projektanta.

Czyżby wywalił kasę w błoto?

 

Ma obliczone, wydal kase i niech korzysta z tego jako wskazowki. Obliczenie OZC to nie jest gwarancja znalezienia sie w "instalatorskim raju". To bardziej "dupochron" dla instalatora przy wykonaniu instalacji na styk, niz jakas niepodwazalna wyrocznia dla inwestora, ktora go zwalnia z myslenia - powtarzam IMHO.

 

To moze z innej strony. Jesli twierdzisz ze moje wnoski sa nietrafione, to przedstaw swoj tok rozumowania, swoje wnioski. Po prostu mnie spacyfikuj jako doswiadczony instalator. Czekam na to niecierpliwie, bo na razie tylko jojczysz a nic konkretnego od Ciebie uslyszec nie mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...