Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

przeliczacie jakie macie oszczędności z użwywania pc w tylko taniej taryfie. Jeśli możecie to proszę napiszcie ile prądu zużywacie teraz w drogiej taryfie na całą resztę w domu. Zastanawiam się czy warto mi zmienić taryfę na podwójną. Na całość rachunków elektrycznych po za cwu i co wpływa niestety pół roku pracy komputera telewizora żelazka czy pralki bądż zmywarki w drogiej taryfie. Ja latem płacę ok 200-250 pln za mc z cwu na którą idzie 60 pln. Czyli na całą resztę 200. Zimą ogrzewanie wyniosło mnie ok 300 pln na mc z cwu. Ciekaw jestem jak u was to wychodzi. Jeszcze raz proszę o uczciwe odpowiedzi.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

komputer, tv czy żelazko ok zgodze się. Ale pralka czy zmywarka, mogą pracować tylko w taniej taryfie...

Wszystko może ale nie musi. Nie chcę być niewolnikiem godzin taniej taryfy.

strefa dzienna 0,7595 a nocna 0,284 a taryfa cały dzień 0,5585. Mam anhydryt i on nagrzewa się szybko więc podejrzewam że pc pracować będzie pół na pół w taniej i drogiej taryfie zimą i całe zaoszczędzone pieniądze wydam latem gdyż wtedy taryfy nocnej prawie nie używam a głównie dzienną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys sobie prognozowalem i wyszlo mi 300..400 oszczednosci przy 2 taryfach. Pomysl: komputer, tv, ruter, oswietlenie pracuja po kilka..nascie godzin na dobe w drogiej taryfie. CWU, pralka, zmywarka, pompa ciepla dla CO ustawiasz tylko w taniej. To sa pradozerne odbiorniki. Wez excela do reki i spisz jakie masz obiorniki, ile mocy bierze, ile godzin na dobe pracuje, w jakiej taryfie. Osobno policz CO i zsumuj. Sam teraz czekam na zmiane z C11 na G12. Edytowane przez ferrit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko może ale nie musi. Nie chcę być niewolnikiem godzin taniej taryfy.

strefa dzienna 0,7595 a nocna 0,284 a taryfa cały dzień 0,5585. Mam anhydryt i on nagrzewa się szybko więc podejrzewam że pc pracować będzie pół na pół w taniej i drogiej taryfie zimą i całe zaoszczędzone pieniądze wydam latem gdyż wtedy taryfy nocnej prawie nie używam a głównie dzienną.

 

Ferrit dobrze szacuje.

 

Nie ma mowy o byciu niewolnikiem. Co to za niewola wlaczyc pralke, zmywarke czy suszarke o zadanej godzinie? Tylko trzeba chciec, a bedzie taniej.

 

Nadal nie wiemy jaki masz rozklad godzinowy taryf. Zastanow sie nad taryfa weekendowa.

 

Nic nie wydasz wiecej latem. Latem tez myjesz naczynia i pierzesz. U mnie np w miesiacach letnich na pradzie bytowym jest nieco wiecej oszczednosci niz zima.

 

Oszczednosc na bytowym za ostatni rok to 429 zl. Mysle, ze jak bysmy olali calkowicie wszelki rezimy godzinowe na w/w urzadzenia, tylko losowo je zalaczli, to byl bym tylko minimalnie na plusie. Zeby byc w plecki to jakas "przekora" musiala by mnie dopasc. :)

Oszczednosci na CO+CWU za oststni rok to juz kwota 1412 zl, a wiec wiecej niz wydalem na CO za pierwszy sezon grzewczy w zasiedlonym domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kiedys sobie prognozowalem i wyszlo mi 300..400 oszczednosci przy 2 taryfach. Pomysl: komputer, tv, ruter, oswietlenie pracuja po kilka..nascie godzin na dobe w drogiej taryfie. CWU, pralka, zmywarka, pompa ciepla dla CO ustawiasz tylko w taniej. To sa pradozerne odbiorniki. Wez excela do reki i spisz jakie masz obiorniki, ile mocy bierze, ile godzin na dobe pracuje, w jakiej taryfie. Osobno policz CO i zsumuj. Sam teraz czekam na zmiane z C11 na G12.

 

Jak budowałem dom to wszystko miałem przeliczone ze dwa razy i niestety często myliłem się w wyliczeniach nawet o 20%. Taryfę można zmienić bezpłatnie raz do roku, a nie chcę wyjść na zmianie jak zabłocki na mydle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam taryfę G12r ekonomiczna dolina. Ja taką mam, plusem jest to, że tania taryfa to 12 h/dobę 22-7 i 13-16. Zastanawiałem się nad weekendową, no ale padło na dolinę :)

 

Mam taką samą taryfę jak lulukasz i uważam, że to jest na razie najlepsza opcja. Rachunki zima miałem rzędu niecałych 730 zł za dwa miesiące, teraz latem płacę niecałe 250 zł za dwa miesiące. Zmywarka i pralka w taniej taryfie, reszta jak wyjdzie. Raz w tygodniu podgrzewam wodę do 65 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą taryfę jak lulukasz i uważam, że to jest na razie najlepsza opcja. Rachunki zima miałem rzędu niecałych 730 zł za dwa miesiące, teraz latem płacę niecałe 250 zł za dwa miesiące. Zmywarka i pralka w taniej taryfie, reszta jak wyjdzie. Raz w tygodniu podgrzewam wodę do 65 stopni.

 

W trakcie budowy miałem G11. Po uruchomieniu PCi G12. Jak się pojawiła możliwość G12w to też wybrałem. Za każdym razem się opłaciło. To teraz czekam kiedy u mnie (ENION) się pojawi G12r :yes:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Serdecznie,

 

Robiłem w zeszłym roku porównanie pracy pompy ciepła przez jeden miesiąc przy pracy 24/h bez nastaw czasowych, czyli włączamy pompę ciepła która pracuje w sposób ciągły przez cały miesiąc i testujemy ją na różnych taryfach. Najtaniej wyszło w taryfie weekendowej, później w taryfie ciepły dom (G12) a najdrożej w G11. Warto się więc nad tym zastanowić. Ja użytkuję PC już niemal 2 lata, pierwszy rok bez licznika, drugi rok zainstalowałem pod licznik tylko na pc i mam taryfę G11, a od października mam zamiar przejść na taryfę G12, myślę ze warto.

 

POzdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Witam Serdecznie,

 

Robiłem w zeszłym roku porównanie pracy pompy ciepła przez jeden miesiąc przy pracy 24/h bez nastaw czasowych, czyli włączamy pompę ciepła która pracuje w sposób ciągły przez cały miesiąc i testujemy ją na różnych taryfach. Najtaniej wyszło w taryfie weekendowej, później w taryfie ciepły dom (G12) a najdrożej w G11. Warto się więc nad tym zastanowić. Ja użytkuję PC już niemal 2 lata, pierwszy rok bez licznika, drugi rok zainstalowałem pod licznik tylko na pc i mam taryfę G11, a od października mam zamiar przejść na taryfę G12, myślę ze warto.

 

POzdrawiam

 

Wszystko zależy od domu i zużycia energii.

W moim przypadku przejście na G12 nie jest zbytnio opłacalne,fakt,będzie taniej ok.200-300zł ale kosztem pogorszenia komfortu przez ciężkie przestawienie się z nawyków ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taką samą taryfę jak lulukasz i uważam, że to jest na razie najlepsza opcja. Rachunki zima miałem rzędu niecałych 730 zł za dwa miesiące, teraz latem płacę niecałe 250 zł za dwa miesiące. Zmywarka i pralka w taniej taryfie, reszta jak wyjdzie. Raz w tygodniu podgrzewam wodę do 65 stopni.

 

Ja na mc płacę ok 200-250 pln, a 125 zł nawet moi rodzice w bloku nie płacą bo mają więcej. Podziwiam oszczędności. U mnie zmywarka bierze wodę z pc bo tam grzeję najtaniej pralka też, jedyna wada to ciepła pranie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od domu i zużycia energii.

W moim przypadku przejście na G12 nie jest zbytnio opłacalne,fakt,będzie taniej ok.200-300zł ale kosztem pogorszenia komfortu przez ciężkie przestawienie się z nawyków ;)

 

Twój przypadek nie jest reprezentatywny, we wiekszosci, zdecydowanej wiekszosci przypadków jednak korzystniej jest miec w dwie taryfy, a jezeli jest to G12w to w ogole nie ma o czym mówic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mardor1971,

Kiedyś tutaj pisałem jak łatwo można obliczyć czy dwie taryfy się opłacają. Mnie wyszło, że wystarczy tylko ok 25% całkowitego zużycia prądu mieć w taniej taryfie aby rachunki w G12 były niższe.

Policz to sobie sam. Osobiście nie słyszałem o żadnym "pompiarzu" który żałował by wyboru G12 czy G12w.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na mc płacę ok 200-250 pln, a 125 zł nawet moi rodzice w bloku nie płacą bo mają więcej. Podziwiam oszczędności. U mnie zmywarka bierze wodę z pc bo tam grzeję najtaniej pralka też, jedyna wada to ciepła pranie.

 

Jakoś tak samo wychodzi. Nie mam modnych lampek w podsufitce, ale używam wieczorami komputerów, TV itd. Długo tez siedzę w pracy - może to dlatego ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ferrit dobrze szacuje.

 

Nie ma mowy o byciu niewolnikiem. Co to za niewola wlaczyc pralke, zmywarke czy suszarke o zadanej godzinie? Tylko trzeba chciec, a bedzie taniej.

 

Nadal nie wiemy jaki masz rozklad godzinowy taryf. Zastanow sie nad taryfa weekendowa.

 

Nic nie wydasz wiecej latem. Latem tez myjesz naczynia i pierzesz. U mnie np w miesiacach letnich na pradzie bytowym jest nieco wiecej oszczednosci niz zima.

 

Oszczednosc na bytowym za ostatni rok to 429 zl. Mysle, ze jak bysmy olali calkowicie wszelki rezimy godzinowe na w/w urzadzenia, tylko losowo je zalaczli, to byl bym tylko minimalnie na plusie. Zeby byc w plecki to jakas "przekora" musiala by mnie dopasc. :)

Oszczednosci na CO+CWU za oststni rok to juz kwota 1412 zl, a wiec wiecej niz wydalem na CO za pierwszy sezon grzewczy w zasiedlonym domu.

 

Rzuć okiem na tą taryfę:

http://www.tauron-pe.pl/Dom/Ceny-energii-i-taryfy/Strony/produkt-pompaciepla.aspx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No patrzylem na to chyba z tydzien temu. Moze w poniedzialek znajde czas, to zadzwonie i dowiem sie wiecej.

Chyba, ze znasz cene za kWh wraz z "dodatkami" dla tej taryfy? Mozna by wtedy policzyc, bo mi tak na "oko" wychodzi, ze 5gr drozej (czyli 37gr/kWh) niz tani prad w G12, co byloby za rozowo. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście to nie są powalające ceny. Wychodzi ok. 2 grosze mniej od dotychczasowej taryfy G11.

Ale 2 gr na wszystkich urządzeniach, które również chodzą w 1 taryfie. Musisz sobie przeliczyć. Może Ci również wyjść, że w 2 taryfach dalej oszczędasz, ale trzeba będzie się mocniej spinać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...