Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oczywiście to nie są powalające ceny. Wychodzi ok. 2 grosze mniej od dotychczasowej taryfy G11.

Ale 2 gr na wszystkich urządzeniach, które również chodzą w 1 taryfie. Musisz sobie przeliczyć. Może Ci również wyjść, że w 2 taryfach dalej oszczędasz, ale trzeba będzie się mocniej spinać.

 

Czyli ile konkretnie kosztuje tam kWh? Przy tej pompiarskiej taryfie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

A no taki maly "kruczek" auronowy. ;)

 

Nie wchodzilem w takie "fanaberie" jak OZC. Uznalem, ze szkoda kasy i zachodu (oczywiscie IMHO).

 

Pytam, bo na szybkiego licząc, to nawet przy 100% CO i CWU w 2 taryfie nie wychodzi 1400zł różnicy. Mi wyszło ok. 1000zł i to zakładając że pozostałą energię wykorzystujesz 60% w dzień i 40% w nocy. Chyba, że śpisz w 1 taryfie a oglądasz TV w drugiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

1 kWh w taryfie pompowej kosztuje 0,5845 zł brutto (Taurin Małopolska, Bielsko-Biała)

to tylko o 1,54 grosza taniej od 1kWh w taryfie całdobowej

 

pozdrawiam

 

Jesli tak, to liczac ze np moj dom rocznie potrzebuje 10 tys kWh (PCi+bytowy) "zaoszczedzil" bym przechodzac z G11 na taryfe "pompiarska" .... 15,40 rocznie. Kurde, nawet uchlac sie za tyle nie mozna. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo na szybkiego licząc, to nawet przy 100% CO i CWU w 2 taryfie nie wychodzi 1400zł różnicy. Mi wyszło ok. 1000zł i to zakładając że pozostałą energię wykorzystujesz 60% w dzień i 40% w nocy. Chyba, że śpisz w 1 taryfie a oglądasz TV w drugiej ;)

 

Przy zuzyciu 10614 kWh/rok za sumaryczna cene 4440 zl przy przejsciu na taryfe za 0,54gr wychodzi z prostego rachunku roznica na niekorzysc tej jednej taryfy w kwocie 1292 zl. Czyli blizej 1300 niz 1400zl. Wstawilem do arkusza ktory uwzglednia zmiany cen taryfy G12g w ciagu oststniego roku to wychodzi 1400 zl z malymi groszami.

Mysle, ze mozna przyjac bezpiecznie te 1300 zl w plecki. :)

 

 

BTW: Ja mam taryfe weekendowa i na prad bytowy wychodzi mi 60% ale w taniej. Pompa prawie cala leci w taniej (tylko 20%CWU w drogiej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli tak, to liczac ze np moj dom rocznie potrzebuje 10 tys kWh (PCi+bytowy) "zaoszczedzil" bym przechodzac z G11 na taryfe "pompiarska" .... 15,40 rocznie. Kurde, nawet uchlac sie za tyle nie mozna. :)

 

 

witam

 

no ale mógłbyś skorzystać z promocji:lol2:

ci co pompy nie mają - nie bedą mieli takiej przyjemności

 

jaki cel ma ta promocja?

chyba wprowadzenie w błąd - tak żeby nie mysleć o systemie 2-taryfowym

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że:

- albo COP masz niższy niż zakładam

- albo potrzebujesz więcej kWh na wodę

- lub zużywasz więcej pradu na resztę

 

EDIT: teraz spojrzałem na stopkę - "Sezon grzewczy 2012/2013 - 1350 zł przy zadanej temp. w domu 22*C" więc raczej pierwsze lub/i drugie.

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to, że:

- albo COP masz niższy niż zakładam

- albo potrzebujesz więcej kWh na wodę

- lub zużywasz więcej pradu na resztę

 

Nic nie zakladaj. Ja Ci podalem dokladna ilosc zuzytych kWh i dokladna kwote. Masz wszystkie niewiadome na talerzu! :)

 

10614 Kwh to ogilne zuzycie na liczniku na przylaczu do domu. Suma bytowego i pompy.

 

Mam zrobic tu rachuneczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zakładam, tyle wpisałem.

Tylko COP'a nie znam i zużycie kWh na CWU.

 

O matko! Ale po co Ci COP i CWU? Ja podalem przeciez SUME zuzycia. :)

 

4440[zl]/10614[kWh] = 0,4183 [zl/kWh]

 

Zakladamy teraz cena pradu jednotaryfowego 0,54[gr/kWh]

 

0,54-0,4183 = 0,1217 zl roznicy w cenie na jednej kWh

 

0,1217[zl/kWh]*10641[kWh] = 1291,56[zl] straty

 

Jednostki sie zgadzaja i obliczenia IMHO tez poprawne. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Ty liczysz. Skoro wszystko mieścisz w drugiej taryfie to skąd 0,4183zł za kWh ?

 

Poza tym, jeśli porównujemy taryfy to warto brać wszystko pod uwagę włącznie z RTV/AGD.

 

Matko Boska i wszyscy Swieci! :)

 

A kto Ci napisal ze wszystko mieszcze w drugiej taryfie? CO cale w tanim pradzie. CWU w 80% dom w 60%. Ale to i tak bez znaczenia, bo masz sumaryczne zuzycie i kwote jaka za ten prad zaplacilem.

 

Przeciez biore pod uwage CALY DOM. Dane sa z licznika na przylaczu na granicy dzialki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za cały rok zużyłeś 10614kWh na cały dom włącznie z całym pozostałym sprzętem ? Z wyników wychodzi, że albo masz słaby COP - poniżej 3, albo kąpiesz się raz w tygodniu, albo nie mieszkasz (nie używasz prądu w tygodniu tylko na weekend). Zakładam 2500kWh na CWU i 2500kWh na resztę sprzętu, więc 5516kWh pozostaje na CO. Przy tych danych co podajesz nie wychodzi różnica 1300zł:

g11PC vs G12.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...