Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Za cały rok zużyłeś 10614kWh na cały dom włącznie z całym pozostałym sprzętem ? Z wyników wychodzi, że albo masz słaby COP - poniżej 3, albo kąpiesz się raz w tygodniu, albo nie mieszkasz (nie używasz prądu w tygodniu tylko na weekend). Zakładam 2500kWh na CWU i 2500kWh na resztę sprzętu, więc 5516kWh pozostaje na CO. Przy tych danych co podajesz nie wychodzi różnica 1300zł:

[ATTACH=CONFIG]208117[/ATTACH]

 

Rozwalasz mnie facet z tymi "wnioskami" i ciaglym mieszaniem COPu do obliczen roznicy w cenie pradu. :D

 

Przyjmij, ze cale zuzycie pradu u mnie to pedzenie bimbru w piwnicy. To niczego nie zmienia.

Masz podane obliczenia. Krok po proku. Przeanalizuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He he a może jakas tajna dopalka...:confused: Jeszcze troche a okaze ze Pyxis jedzie ostro z koksem w kozie :p :)

 

Bart3z ma "arkusik" w ktory wpisuje w miejsce "zapotrzebowanie domu na cieplo" warosc kWh "nakreconych" przez licznik energii elektrycznej. Pewnie daltego nie moze sie w tym polapac i ciagle marudzi cos o COP. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz podane obliczenia. Krok po proku. Przeanalizuj.

 

Przeanalizowałem krok po kroku i wychodzi jak podałem. Nie ma szans przy tych danych co podałeś, żeby wyszło 1300zł różnicy. Podaj stawki jakie masz masz na rachunku, bo te 4400zł podajesz wraz z opłatami stałymi, a do porównania bierzemy 0,54 czyli stawkę za dystrybucję i energię bez opłat stałych (one i tak są małe).

 

PS. COP jest ważny bo określa efektywność pracy PC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeanalizowałem krok po kroku i wychodzi jak podałem. Nie ma szans przy tych danych co podałeś, żeby wyszło 1300zł różnicy. Podaj stawki jakie masz masz na rachunku, bo te 4400zł podajesz wraz z opłatami stałymi, a do porównania bierzemy 0,54 czyli stawkę za dystrybucję i energię bez opłat stałych (one i tak są małe).

 

PS. COP jest ważny bo określa efektywność pracy PC.

 

Zobacz posta wyzej. Wyjasni Ci sie gdzie strzelasz babola.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart3z ma "arkusik" w ktory wpisuje w miejsce "zapotrzebowanie domu na cieplo" warosc kWh "nakreconych" przez licznik energii elektrycznej. Pewnie daltego nie moze sie w tym polapac i ciagle marudzi cos o COP. :)

 

Masz rację ... Źle liczę ...

Sorry ;)

Edytowane przez Barth3z
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liczyłem wg arkusza, który sobie przygotowałem na potrzeby porównania inwestycji w PC względem prądu i ilości izolacji... A tutaj trzeba było odwrtoeni, właśnie ze względu na COP'a.

 

PS. Coś dużo prądu pobierasz skoro płacisz 4400zł a za sezon grzewczy 1350zł. 3000 tys. w tym 60% w 2 taryfie ... Ale ok, nie drążę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak zaczalem "wnikac" w ten obrazek z arkuszem to tak mi sie wydalo. :)

 

Do tego jeszcze dochodzi CWU no i prad bytowy bez jakies strasznych oszczednosci. Oswietlenie dokola domu, hydrofor, gotowanie na indukcji, suszarka do ciuchow, itp. Pradu w domu zuzywam wcale nie tak duzo wiecej niz w mieszkaniu. Kwotowo ze wzgledu na 2 taryfy wychodzi nawet taniej.

 

BTW: Moze Cie kiedys w koncowej fazie budowy "nawiedze" w tym Niegoszowie. To 22km rowerkiem przez Jaworzyne. Chetnie sie przewioze zeby obejrzec Twoja "stodolke". Jesli nie zaprosisz to chociaz z daleka. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, zapraszam :) Tylko trzeba uważać, bo u mnie bomby lotnicze na działce można znaleźć :)

 

W innym wątku piszesz o PC Ekontechu wraz z instalacją za 27k. To jakiś znajomy, że taka cena czy ogólnie można za tyle tą PC z instalacją nabyć ?

 

Pompy skladaja w Strzegomiu, wiec na miejscu. Wlasciciela znam (glownie ze spotkan modelarskich na lotnisku), ale nie na tyle, zeby i jakies rabaty specjalne dawal. Cena przystepna, podzespoly markowe. Zorganizowalem tez we wlasnym zakresie kolektor poziomy (opisane w watku "Kolektor tymi rencami"). Sam nie robilem, bo to nie moja branza. W sumie tak to wyszlo cenowo dosyc fajnie chyba.

 

Jak juz bedziesz zaawansowany (czyli pewnie przyszly rok latem) to sie jakos "zgadamy" na ogladanie. Ja sobie w wolnej chwili wpadne na rowerku w najblizszym czasie tak z ciekawosci obejrzec, bo patrzac na trasy rowerowe z GPSa nie mam "zaliczonej" Twojej miejscowosci, a trasa samymi bocznymi drogami przez Bagieniec jest juz wielokrotnie jezdzona i ja lubie. Zobacze od razu co to za "wichure" wybrales na dom.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak patrzę że temat nigdy się nie zmieni...:) Porównania, wyższość jednego nad drugim. Mnie nie interesuje jaki COP ma moja Pompa, NIe patrze też jaka jest temperatura na zasilaniu i powrocie DZ. Interesuje mnie za to to że NIe musze codziennie czy raz na tydzien przy nowszych kotlach zagladać do kotłowni, Rozpalać, wynosić cokolwiek. Nie muszę też wnosić niec do kotłowni, Nie tracę miejsca, ani w domu ani w gospodarczym, ani na działce na przchowywanie czegokolwiek do opalu. Temperature ustawiam przyciskiem, Mam ciepłą wodę non-stop. Na potrzeby CWU moja pompa pracuje do 5 godzin tygodniowo co daje śmieszną kwote na miesiąc, No i najważniejsze że za cały sezon ogrzewania mimo dziurawego poddasza które także ogrzewam płace okolo 1500-1600 zł.

Z braku cierpliwości nawet znajomym już wymijająco opowiadam o mojej instalacji, bo ile mozna kogokolwiek przekonywać, skoro i tak myslą ze wciskam kit a skoro to trochę kosztowało to głupio mi się teraz przyznać. Działa ekstra, kosztuje mało, o to chyba chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazyl [...]

 

Bazic :)

 

[...] a masz pc gruntową czy możne powietrzną? Jaki dom i jaka moc grzewcza PC?

No to zmusiłeś mnie do spłodzenia własnej stopki ;)

 

Tyle, że ja jestem "świeżak" :) od 25 czerwca 2013 do dziś nabiłem 117h ale to głównie CWU i kilka razy wygrzewana podłoga

Edytowane przez bazic
wykrzaczony blok quote
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...