Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam,

troche mnei tu nie bylo, jakies 400 ! stron wczesniej :)

 

Mam zagwozdke :( padl mi sterownik / wyswietlacz PC NIBE 1140.

Niby PC chodzi ale nie widac w jakim trybie, na plytce sterujacej wewnatrz pompy mrugaja czerwone diody ktore pewnie cos sygnalizuja ale w instrukcji oczywiscie nei sa opisane.

Spotkal sie ktorys z uzytkownikow NIBE z taka usterka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie mam do znawców.

Czy są PC, w których czynnikiem "dolnym" jest woda? Jeśli tak to jaki jest przepływ średni w okresie grzewczym?

Chodzi o to, że mam nadmiar wody o temp ~6stC i warto by z nią coś zrobić.

 

Poczyta o pompach woda-woda. Jesli masz ta wode dobrej jakosci, to sprawa warta uwagi. Jesli zazelaziona czy mocno bogata w skladniki mineralne - raczej sobie daruj.

Przeplyw zalezy od mocy pompy, ale licz 1,5-2 [m3/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woda idealna - z pokładów torfowych, miękka, bez żelaza, kwaśna ale na granicy. Do tego pompa podaje ok 5m3/h.

Jakieś przykładowe modele?

 

Konkretow nie znam., ale to raczej sprzet bardzo niszowy. Moze ktos z kolegow cos podpowie.

 

Z tego co wiem potrzebujesz do kompletu jeszcze pozwolenie (wodnoprawne) na zrzut wody do studni chlonnej. Traktowana jest chyba jako woda zanieczyszczona. Przeczesz nieco Googla. Rzojasni Ci sie sporo.

 

PS.

Fajna "czaszka Dalego" w awatarze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kszychu,

 

Co do pomp ciepła woda woda to jak masz poziom żelaza Fe do 0,2 mg/, a manganu Mn do 0,1 mg/L i średnioroczną temperaturę poniżej 13K, to możesz śmiało pc woda woda stosować, co do mocy to jak dostępny przepływ wynosi około 5m3/h to możesz zastanowić się nad PC do 20kW mocy grzewczej. W zależności od zapotrzebowania na ciepło obiektu który ta pc będzie ogrzewać, zimą może pracować nawet 24h/ dobę. Co do przykładowych modeli to napisz na priv, to ci odpowiem.

 

Pozdrawiam

 

PS. Mi się czaszka nie podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

phoenix*

 

A może by tak do serwisu NIBE zadzwonić i się zapytać?

 

Oczywiscie dzwonilem ale chcialem sie upewnic czy mnei nei kantuja :)

W kazdym razei skonczylo sie na wymianie sterownika (elektronika scalona ponoc nei naprawialna)

Sterownik 700zl, dojazd 200zl i robota 100zl.

Lacznie 1000zl :( ale za to wporzadku Pan z serwisu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja od 31.08.12 do 01.09.13 przepracowała 2897 godzin z czego 15% na cele CWU czyli 435 godzin.

Coś dużo godzin wychodzi na sezon na tak mały domek,sprawdź czy aby wszystko masz w porządku.Z obliczeń wynika że powinna wyprodukować przy mocy nominalnej 17400kWh energii.Mam dom o 80% większy a moje zużycie (z ciepłomierza) było mniejsze niż 15000kWh.:eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania, ja mam dom 112 użytkowej, około 130m2 po podłodze, za rok (12 miesięcy) co + cwu - mam zużycie energi elektrycznej 4100kWh,

Pozdrawiam

Ja mam ok. 108m2 powierzchni ogrzewanej (tylko parter) i za ostatnie 365 dni wyszło mi zużycie 3854kWh (pompa ciepła + kolektory słoneczne + chłodzenie pasywne latem).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam ok. 108m2 powierzchni ogrzewanej (tylko parter) i za ostatnie 365 dni wyszło mi zużycie 3854kWh (pompa ciepła + kolektory słoneczne + chłodzenie pasywne latem).

 

Witam.

 

Czy moglbys powiedziec jak sie u Ciebie sprawdza chlodzenie pasywne?

Czy warto w to inwestowac?

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chciałbym się zapytać o grzałkę elektryczną w pompie. Czy jest to dodatkowe źródło ciepła ? Powiedzmy przy -20 stopniach, aby utrzymać to 20*C w pomieszczeniach potrzebuję 8kw i taką mam moc pompy. W srodku jest zainstalowana grzałka 2 kw. Czy przy -25 ona będzie pracować, tak, że moc skraplacza wzrośnie do tych 10 kw ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...