Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Yhym. No cóż. Jestem ciekaw ile wynosi różnica w cenie pompy Alpha Innotec między 6kw a 8 kw. bo niestety cenników w necie nie mogę odnaleźć

 

O jaka pompe Ci chodzi PW czy gruntowa, z wbudowanym zbiornikiem czy bez, z rozbudowana automatyka, pakietem energooszczednym? Srednio to 1000 zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ja mam ok. 108m2 powierzchni ogrzewanej (tylko parter) i za ostatnie 365 dni wyszło mi zużycie 3854kWh (pompa ciepła + kolektory słoneczne + chłodzenie pasywne latem).

Policzyłem teraz z faktur za cały rok zużycie energii - wyszło mi 6060 kWh łącznie za cały dom. Nie wiem ile trzeba by z tego policzyć na gotowanie, pranie zmywanie i oświetlenie ale pewnie poszłoby na to jakieś 1500 - 2000 kWh. Czyli zużycie samej pompy nie odbiegałoby by jakoś znacząco od podawanych przez Was wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policzyłem teraz z faktur za cały rok zużycie energii - wyszło mi 6060 kWh łącznie za cały dom. Nie wiem ile trzeba by z tego policzyć na gotowanie, pranie zmywanie i oświetlenie ale pewnie poszłoby na to jakieś 1500 - 2000 kWh. Czyli zużycie samej pompy nie odbiegałoby by jakoś znacząco od podawanych przez Was wartości.

 

Ale Ty masz domek 110m2. Porownuj z podobnym metrazem i podobnym ociepleniem. Wtedy wnioski beda latwiejsze do wyciagniecia.

Ja jednak licze, ze na prad bytowy poszlo wiecej niz 125-166 kWh/mc. Jak jestes oszczedny, to licz 250kWh/mc.

Bez podlicznika jestes niestety slepy i gluchy w temacie kosztow CO+CWU. Jak Ci poszlo 4-4,5 tys kWh na CO+CWU, to albo masz grzany basen, albo nie masz kilku okien w domu. Inaczej to niezmozliwe. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panwie, czy jest różnica w DZ jęzeli chodzi o ilość odwiertów tj 2 x po 100m czy 3 x po 70 m ?

Jutro u mnie kręcą więc chciałbym się upewnić, że będzie ok

 

Witam.

 

Wszystko zalezy od wielkosci Twojej dzialki i usytuowania na niej budynku.

Przypilnuj by odleglosci miedzy odwiertami byly odpowiednie (8-9 metrow) i by niebyly wiercone zbyt blisko budynku.

Co do ilosci odwiertow to nie ma to wiekszego znaczenia- znow zalezy to bardziej od wielkosci dzialki.

Sam wybralem dwa odwierty, chociaz proponowano mi trzy.

Do trzech odwiertow bedziesz potrzebowal pewnie wiekszy i drozszy rozdzielacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale Ty masz domek 110m2. Porownuj z podobnym metrazem i podobnym ociepleniem. Wtedy wnioski beda latwiejsze do wyciagniecia.

Ja jednak licze, ze na prad bytowy poszlo wiecej niz 125-166 kWh/mc. Jak jestes oszczedny, to licz 250kWh/mc.

Bez podlicznika jestes niestety slepy i gluchy w temacie kosztow CO+CWU. Jak Ci poszlo 4-4,5 tys kWh na CO+CWU, to albo masz grzany basen, albo nie masz kilku okien w domu. Inaczej to niezmozliwe. ;)

No też porównałem się do wyniku HenoK, który ma dom 108 m2. U mnie wyszło więcej niż u niego ale mam nadzieję, że w tym roku będzie jeszcze trochę mniej bo poprzedni wynik był z pierwszego sezonu. A jak wyjdzie to zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze - z tym prądem jakoś nie jest różowo... u nas za 2 miesiące łącznie poszło prawie 800kWh. (pompa 8KW)

Jak dla mnie to strasznie dużo. Co prawda wszystko mamy na prąd a podliczniki mam tylko na płytę indukcyjną i PC (oddzielnie)

Tyle, że podliczniki w sumie pokazują mi ok.420kWh (340PC,80ind.) - czy to możliwe, że reszta to prąd bytowy? Czy może PGE rżnie nas jak zboże?

Licznik główny jest nowy - możliwe że podliczniki mogą zaniżać odczyty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za okres 23.07..21.08 zużyłem 264kWh w C11 (PC dla CWU 57kWh), za okres 21.08..17.09 mam 286kWh w G12 (1T-156,2T-130 PC około 60kWh). Rachunek niższy niż miałem w bloku.

Jak Wy podajecie zużycie: miesięcznie 1..ostatni czy tak jak otrzymacie rachunek za energię ?

Edytowane przez ferrit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...