Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

I prawidłowo, że nie na oko. Takiej odp oczekiwałem :). A można wiedzieć jakie to programy? Ja spotkałem się np z darmowym Purmo, nawet nie jest zły. Ale np nie policzy modułu podłogówki dla przewodów miedzianych, bo w ogóle nie ma takich przewodów w bazie danych

 

Komplet (pakiet) Audytora (Sankom, wersje Pro) + normy, dtr, własne arkusze kalkulacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

chodziło mi o to, że coś co sprawdza się u ciebie i jest dla ciebie oczywiste (czyli opłacalność 2 taryf nawet bez PC) niekoniecznie musi obowiazywać całą resztę świata

doświadczenia moje i moich znajomych/bliskich wskazują coś wręcz przeciwnego - że 2 taryfy same w sobie są nieopłacalne(to PC sprawia że jest inaczej). Tak ciężko ci zaakceptować ten fakt? A skoro policzysz dla wartości średnich to w skali roku i tak wyjda takie same wartości, więc o co chodzi?

 

 

OK. No to u nich sposob liczenia i co z tym idzie oszczednosci z tytulu dzialania PCi w tanich pradzie beda mniejsze.

 

Naprawde trudno mi sobie wyobrazic taka sytuacje jak opisujesz, ale jesli faktycznie tak jest, to znaczy, ze byc moze.. Ja wsrod swoich znajomych z tanim prdem mam zupelnie ine wnioski. Niez nam nikogo, komu by sie to nie oplacalo nawet bez CO elektrycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla przeciętnego Kowalskiego taryfy G11 i G12, przedziały czasowe tych taryf, są tak policzone, że summa summarum w kosztach za 12 miesięcy zawsze wychodzi prawie to samo.

 

Czy aby? G12w ma 98 godz. II tar w tygodniu, g12e ma 84 godz. w tygodniu, g12 ma 70 godz. II taryfy w tygodniu (taryfy w Tauronie) naprawde nie ma róznicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem dlaczego tak cię to dziwi...

taryfy weekendowej brak, ceny 1T=0,58, 2T-0,30 , całodobowa=0,487(z drobnymi przybliżeniami)

Gdzie tak tanio prąd dają zwłaszcza całodobowy bo u mnie około 0,70

 

PS. Korekta - dokładnie 0,6134

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

doświadczenia moje i moich znajomych/bliskich wskazują coś wręcz przeciwnego - że 2 taryfy same w sobie są nieopłacalne(to PC sprawia że jest inaczej).

 

Potwierdzam.

U siebie na wsi, miałem 2 taryfy i wyszło drożej niż przy jednej (a miało być taniej). Domownicy nie zmienili przyzwyczajeń i wyszło drożej i to sporo.

Bez gazu, ale ogrzewanie nic wspólnego nie ma z elektrycznością - no poza 1 pompą obiegową CO.

Gdyby było opłacalne - wszyscy by mieli II taryfy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie podobnie.

Jak wychodzisz na 2 taryfach w pradzie bytowym? Liczyles to?

Mój dom jest w trakcie budowy, ogrzewania jeszcze nie mam ale jadę na 2 taryfach. Przeliczam praktycznie każdy rachunek. i jeszcze mi się nie zdarzyło abym na 1 taryfie zapłacił mniej. Przy każdym praktycznie rachunku jestem 20- 30 zł do przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby było opłacalne - wszyscy by mieli II taryfy.

 

Ludzie sie "boja" 2 taryf, albo maja to w doopie. Ja w mieszkaniu tam wlasnie to mialem. A sasiedzi pietro nizej jechali na 2 taryfach i mieli taniej. Moja wyobraznia tworzyla obrazy uzywania urzadzen elektrycznych po 22 giej (nawet nie wiedzialem, ze "nocna" taryfa ma 2h taniego pradu w srodku dnia, a taryfa "weekendowa" to byla abstrakacja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...