Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ile czasu dziennie pracują Wasze PC w tym miesiącu ?

 

-------- Okres: 2013-10-01 do 2013-10-09 18:49:26 (8,78 [d]) ---------

Czas pracy CO: 20,87 [h] (73,0%)

Czas pracy CWU: 7,73 [h] (Cykli: 43) (Średnio dziennie: 4,9)

Suma pracy PCi: 28,6 [h]

Startów: 51 (Średnio dziennie: 5,8 )

Czas pracy śr CO: 2,38 [h/d]

Czas pracy śr CWU: 0,88 [h/d]

Czas pracy śr: 3,3 [h/d]

Szacowane zużycie: 105 [kWh] Średnio: 12,0 [kWh/d]

CWU: 38 [kWh] Średnio: 4,3 [kWh/d]

CO: 67 [kWh] Średnio: 7,6 [kWh/d]

CO/100m2: 3,3 [kWh/(d*100m2)]

Koszt [7/93%]: 38 zł w tym CO [1/99%]: 21 zł CWU [35/65%]: 18 zł

------------------------------------------------------------------------

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

110 minut, tylko CWU, CO jeszcze nie włączone.

 

Czyli u mnie dość względnie, PC ustawiłem na sztywno na jeden start

-13 i praca 1h i 15 min , potem CWU do 45 min - chyba zmienie kolejność, wyższa temp DZ do CWU powinna dać lepszy efekt - ktoś empirycznie może się wypowiedzieć w temacie ?

W domu wieczorem 23-23,5 rano 22,5-23

Wg moich wstępnych symulacji, jeśli średnio będe miał w październiku 2 h pracy, w listopadzie 4, grudzień/styczeń. luty po 9 ,marzec 4 kwiecień 2 to zamknę się w ok 1100/1200 h pracy PC bez CWU, i w zasadzie rzadko kiedy będzie to praca w drogiej taryfie

Październik dopiero się zaczął, jednak póki co średnia poniżej 1h na dobe, zakładam że w tym miesiącu nie dobije średniej 2h

I pytanie laika, te 1800h pacy PC na sezon, pogawane jako dopuszczalne liczyć z CWU czy tylko na potrzeby CO ?

 

Jeszcze jedno ciekawe spostrzeżenie , jeśli zamknę się na potrzeby CO w II taryfie, 1200 h przepracowanych daje po zaokrągleniu w góre 3000 KWh pobranych przez PC , czyli rachunek za sezon poniżej 1000 zł za CO w domu 220 m2

Siakoś mi się wierzyć nie chce i musze to doświadczyć

Edytowane przez rosomakx4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedno ciekawe spostrzeżenie , jeśli zamknę się na potrzeby CO w II taryfie, 1200 h przepracowanych daje po zaokrągleniu w góre 3000 KWh pobranych przez PC , czyli rachunek za sezon poniżej 1000 zł za CO w domu 220 m2

Siakoś mi się wierzyć nie chce i musze to doświadczyć

 

Jak pc zużyje 3000 kwh to zapłacisz ( przynajmniej u mnie w ene-i) 3000*0,47 ( brutto 2 taryfa) czyli około 1500 pln ( zależy ile pc będzie pracować w 2 taryfie) Nie możesz dzielić tych 3000 kw przez cop . te 3000 kw jak pomnożysz przez cop dajmy na to 4 to wyjdzie że pc wyprodukowała ci 12000 kw ciepła , i teraz pytanie czy wystarczy tyle do ogrzania twojego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zużyłeś prądu za 135o pln , to powiedzmy że pc zużyła cos 2800 kw . Mnożymy przez cop 4,3 ( wszak masz pc polską myśl techniczną - zakładam cop 4,3 , w końcu musi być lepsza niż chinka) czyl pc wyprodukowała ci około 12000 kw ciepła .Dzielimy przez 230 m2 (ciekawe ile z tego jest pow. użytkowe ) to wychodzi na 1 m2 52 kw /rok plus oczywiście ,,okazjonalnie"" kominek pewnie na 1m/ rok zużycie wyjdzie ci bliżej 60 kw /m/rok. Jeśli pow. użytkowa jest trochę mniejsza niż grzanych podług to wynik bardzo dobry , ale nie niemożliwy - no możę trzochę przy twoich izolacjach naciągany według mnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zużyłeś prądu za 135o pln , to powiedzmy że pc zużyła cos 2800 kw . Mnożymy przez cop 4,3 ( wszak masz pc polską myśl techniczną - zakładam cop 4,3 , w końcu musi być lepsza niż chinka) czyl pc wyprodukowała ci około 12000 kw ciepła .Dzielimy przez 230 m2 (ciekawe ile z tego jest pow. użytkowe ) to wychodzi na 1 m2 52 kw /rok plus oczywiście ,,okazjonalnie"" kominek pewnie na 1m/ rok zużycie wyjdzie ci bliżej 60 kw /m/rok. Jeśli pow. użytkowa jest trochę mniejsza niż grzanych podług to wynik bardzo dobry , ale nie niemożliwy - no możę trzochę przy twoich izolacjach naciągany według mnie.

 

Troszke inaczej to wyglada. Az takiego "pasywnika" jak sugerujesz to ja nie mam ;)

Zuzycie energi na cele CO (tylko w taniej) to 4245 kWh.

W kominku w zeszlym sezonie spalilem moze z 5 paczuszek brykietu po 10kg kazda. Zdecytowanie dla oka niz dla ciepla, bo wychodzi mi to drozej niz grzanie pompa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4245 kw *4/230 wychodzi że dom ma zużycie 74 kw /m2/rok , czyli do ,,pasywniaka'' trochę jeszcze brakuje.Nie wiem jakie masz stawki opłat za kw , ale wydaje się mi że , jak pomnożymy 4245 przez cenę 1 kw BRUTTO , to chyba wyjdzie trochę więcej jak 1350 pln. Z tym kominkiem to tylko taka mała złośliwość, ja mieszkałem kiedyś w domu którym głównym źródłem ciepła był kominek , teraz nawet komina nie mam , w przypadku pc , kominek to jednak trochę ,,upierdliwy"" jest jak pożyteczny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4245 kw *4/230 wychodzi że dom ma zużycie 74 kw /m2/rok , czyli do ,,pasywniaka'' trochę jeszcze brakuje.Nie wiem jakie masz stawki opłat za kw , ale wydaje się mi że , jak pomnożymy 4245 przez cenę 1 kw BRUTTO , to chyba wyjdzie trochę więcej jak 1350 pln.

 

No to sam przemnoz. Bedziesz mial pewnosc. :)

U mnie 1 kWh w tanim pradzie brutto (wraz z dodana stawka za abonament dla zuzycia 800 kWh/mc) kosztuje 31gr (Tauron Walbrzych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy też jak liczysz 1 kw brutto - ja w ten sposób że dzielę sumę z fak przez liczbę kw z faktury i mam prawdziwą cenę 1 kw brutto . Ciekawostka taka że według tego co podaje enea niby brutto to rachunek bym miał mniejszy o prawie 25% mniejszy , niż mam na fak , pewnie dochodzą to tego brutto , jakieś stawki opłat , abonamenty czy płatne wystawienie fak , które to enea nie wlicza w te ich ,,brutto''
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...