Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

No to sam przemnoz. Bedziesz mial pewnosc. :)

U mnie 1 kWh w tanim pradzie brutto (wraz z dodana stawka za abonament dla zuzycia 800 kWh/mc) kosztuje 31gr (Tauron Walbrzych).

 

podziel sumę z fak przez kw zobaczysz czy faktycznie wyjdzie ci 31 groszy brutto , nie sugeruj się tym co tauron podaje na stronach internetowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jak pc zużyje 3000 kwh to zapłacisz ( przynajmniej u mnie w ene-i) 3000*0,47 ( brutto 2 taryfa) czyli około 1500 pln ( zależy ile pc będzie pracować w 2 taryfie) Nie możesz dzielić tych 3000 kw przez cop . te 3000 kw jak pomnożysz przez cop dajmy na to 4 to wyjdzie że pc wyprodukowała ci 12000 kw ciepła , i teraz pytanie czy wystarczy tyle do ogrzania twojego domu.

 

licząc 1170 h pracy pompy, zużywa ok 2,4 KWh na godzine, sprawdzałem to w zeszłym sezonie Licząc 2,5 KWh na godzine razy 1170 h wychodzi 2925 KWh, zaokrąglam do 3000 po 32 grosze w Tauron Śląsk wychodzi mi ok 900 zł , zaokrąglam do ok 1000 zł , gdzie coś jest nie tak w obliczeniach ?

Edytowane przez rosomakx4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

licząc 1170 h pracy pompy, zużywa ok 2,4 KWh na godzine, sprawdzałem to w zeszłym sezonie Licząc 2,5 KWh na godzine razy 1170 h wychodzi 2925 KWh, zaokrąglam do 3000 po 32 grosze w Tauron Śląsk wychodzi mi ok 900 zł , zaokrąglam do ok 1000 zł , gdzie coś jest nie tak w obliczeniach ?

 

OK. Masz rację , nie wiedziałem że macie taką tanią tanią kw/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Co sądzicie o pompach Viessman?

Mam ofertę na Vitocal moc 7 kW z podłogówka na 130m2 (w przyszłości dojdzie poddasze 60m2) i wszystkim innym poza odwiertami ewentualnie poziomymi kolektorami na 56 tyś.

Nie wiem czy to dobra oferta i dobra pompa.

 

W tej cenie powinno być z dolnym źródłem i zastanów się nad PC 8 kW różnica w cenie pomijalna.

Użytkuję Viessmana od zeszłego sezonu SPF 4,7 zużycie za sezon w stopce, w porównaniu do oleju, nie ma porównania.

Przy moim dostawcy energii zmieściłem się w 1 k pln. :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie powinno być z dolnym źródłem i zastanów się nad PC 8 kW różnica w cenie pomijalna.

Użytkuję Viessmana od zeszłego sezonu SPF 4,7 zużycie za sezon w stopce, w porównaniu do oleju, nie ma porównania.

Przy moim dostawcy energii zmieściłem się w 1 k pln. :yes:

 

Przepraszam najmocniej, ale pomyliłem się w poprzednim poście z kwotą, bo w tamtej cenie była jeszcze cała instalacja wodno-kanalizacyjna i jakieś drobiazgi.

Właściwa cena z pompę Vitocal 222-G 7,7 kW (ewentualnie 242-G plus 3tys. u możliwość podłączenia solarów) plus podłogówka HERZ i 2 drabinki w łazienkach bez odwiertów to 44 tys.

Odwiert jaki jest planowany to pojedynczy 100-120m w cenie 140zł/m z wszystkimi rurami i doprowadzeniem do domu. Pytanie kolejne, lepiej jeden odwiert 120m czy np. dwa po 80m?

Czy to dobra oferta?

 

Dodam jeszcze że projekt domu to Z140v1 ze studia Z500. Ocieplenie to fundament i podłoga 20cm xps a ściany to silka e24 cm plus 25 cm styropianu 0,31 a dach jeszcze nie ustalone.

Edytowane przez Łukasz CIN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam najmocniej, ale pomyliłem się w poprzednim poście z kwotą, bo w tamtej cenie była jeszcze cała instalacja wodno-kanalizacyjna i jakieś drobiazgi.

Właściwa cena z pompę Vitocal 222-G plus podłogówka HERZ i 2 drabinki w łazienkach bez odwiertów to 44 tys.

Odwiert jaki jest planowany to pojedynczy 100-120m w cenie 140zł/m z wszystkimi rurami i doprowadzeniem do domu. Pytanie kolejne, lepiej jeden odwiert 120m czy np. dwa po 80m?

Czy to dobra oferta?

 

Dodam jeszcze że projekt domu to Z140v1 ze studia Z500. Ocieplenie to fundament i podłoga 20cm xps a ściany to silka e24 cm plus 25 cm styropianu 0,31 a dach jeszcze nie ustalone.

 

140 zlotych za metr odwiertu to o 60 zl za duzo.

Najpierw zrob OZC a potem dowiesz sie ile jakiej dlugosci odwiertow bedziesz potrzebowal.

Nie zdecydowalbym sie na pojedynczy odwiert

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72

Dodam jeszcze że projekt domu to Z140v1 ze studia Z500. Ocieplenie to fundament i podłoga 20cm xps a ściany to silka e24 cm plus 25 cm styropianu 0,31 a dach jeszcze nie ustalone.

A do czego w takim domu potrzebna Ci jest gruntówka ?

Powietrzną masz za 50% ceny tego Wieśka a różnicy w COP nie odczujesz przy takim zapotrzebowaniu na ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do czego w takim domu potrzebna Ci jest gruntówka ?

Powietrzną masz za 50% ceny tego Wieśka a różnicy w COP nie odczujesz przy takim zapotrzebowaniu na ciepło.

 

Rozumiem że przy takim ociepleniu nie warto inwestować w gruntową pompę ciepła i wystarczy powietrzna?

A jaki z kosztami ogrzewania, będą podobne przy powietrznej pompie?

Mam też wycenę na powietrzną pompę i cena jest prawie identyczna za pompę odpada 10-15 tyś za odwiert .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Rozumiem że przy takim ociepleniu nie warto inwestować w gruntową pompę ciepła i wystarczy powietrzna?

A jaki z kosztami ogrzewania, będą podobne przy powietrznej pompie?.

Wg mnie tak.Na dzisiaj przy 130m2 i takim ociepleniu zapotrzebowanie wyjdzie Ci ok.35-40kWh/m2/rok czyli 130*35=4550kWh n c.o i ok.3000kWh na cwu czyli masz w sumie ok.7500kWh za calość,przy COP powietrznej 2,5(zaniżony przy dobrych pompach) wyjdzie Ci zużycie ok.3000kWh na rok czyli ok.1200zł przy gruntowej przy COP nawet 4(lekko zawyżony) wyjdzie Ci 1875kWh czyli ok.750zł na rok.

450-500zł róznicy rocznie a jak sam zauważyłeś poniżej:

Mam też wycenę na powietrzną pompę i cena jest prawie identyczna za pompę odpada 10-15 tyś za odwiert .

te 500zł rocznie w porónaniu do 10-15tys.zł to daje 20-30lat zanim gruntowa zwróci się w porónaniu do powietrznej.

 

Swoją drogą znajdziesz znacznie tańsze powietrzne od Wieśka.

Dzisiaj na topie cenowym jest Panasonic.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie tak.Na dzisiaj przy 130m2 i takim ociepleniu zapotrzebowanie wyjdzie Ci ok.35-40kWh/m2/rok czyli 130*35=4550kWh n c.o i ok.3000kWh na cwu czyli masz w sumie ok.7500kWh za calość,przy COP powietrznej 2,5(zaniżony przy dobrych pompach)

 

Niech jeszcze oprucz rachunkow wezmie pod uwage:

- Halas wentylatorow w PW

- Lodowisko z defrostow

- Nizsza trwalosc pompy PW ze wzgledu na warunki pracy

- Drastyczny spadek mocy grzewczej pompy PW przy mrozach, a wiec dokladnie wtedy, kiedy dom potrzebuje najwiecej energii

- Twoj optymizm co do SPF dla PW i pesymizm dla gruntowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Niech jeszcze oprucz rachunkow wezmie pod uwage:

- Halas wentylatorow w PW

:

Właśnie wczoraj uruchomili - zadziwiająco cicha - jednostka zewnetrzna wisi na lewej ścianie budynku a 3m od niej jest garaż za rogiem - stojac przy garażu nie słysze pompy-potwierdzam

 

- Lodowisko z defrostow-u siebie nie stwierdziłem

- Drastyczny spadek mocy grzewczej pompy PW przy mrozach, a wiec dokladnie wtedy, kiedy dom potrzebuje najwiecej energii-przy dzisiejszych dobrych pompach nie ma czegoś takiego,moja do -15st.C posiada stałą moc grzewczą czyli 9kW.

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cicha to pojecie wzgledne. Ciekawe jaka bedzie cicha w styczniu i lutym a nie w cieplym okresie pazdziernika. ;)

 

Poczekaj az zaczniesz na powaznie grzac domek (mieszkac zima). Za duzo fotek tu widzialem z lodowiskiem.

 

Stala moc jest realizowana poprzez przyciecie mocy na wyzszych temperaturach DZ, bo jak to mozna inaczej osiagnac? Wbrew termodynamice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...