Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Cicha to pojecie wzgledne. Ciekawe jaka bedzie cicha w styczniu i lutym a nie w cieplym okresie pazdziernika. ;)

 

Poczekaj az zaczniesz na powaznie grzac domek (mieszkac zima). Za duzo fotek tu widzialem z lodowiskiem.

 

Stala moc jest realizowana poprzez przyciecie mocy na wyzszych temperaturach DZ, bo jak to mozna inaczej osiagnac? Wbrew termodynamice?

 

To taka jest teraz strategia fachowców od marketingu szeptanego - kwestionowanie rozwiązań które trafiają pod strzechy z chłodnictwa przemysłowego.

http://www.swep.net/en/products_solutions/solutions/Pages/Economizers.aspx

Coś jak fachowcy od kotłów tłumaczący że pompy nie działają no bo jak można grzać wodą 35o no nie przecież to też wbrew termodynamice twojej :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się celuje w najdroższe pompy na rynku to nie dziwota ;)

Dopiero zaczynam się interesować tematem i cenami.

W pierwszej kolejności zwróciłem się po wycenę do najbliższych przedstawicieli. Wkrótce będę jeszcze kontaktował się z IVT i Danfos. A jakie firmy polecacie biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie nie nie dla tych cen.

szczerze- wolałbym 5 razy bardziej ekogroszek niż pompe za 30 tyś .

 

Łukasz mamy identyczną powierzchnie.

WIDZĘ ŻE SOLIDNIE IZOLUJESZ dom [może warto pomyśleć o lepszej izolacji stropu?]

Tobie niewiele brakuje do domu nadającego się do grzania kablami czy kospelem.

ładowanie w taki dom pompy za 45 tyś to głupota[są gruntowe na forum sprawdzone w okolicach 30 tyś]

powietrzna to okolice 20 tyś -ujdzie wtedy ta cena jakos.

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli według Waszej opinii ile da się uciąć z każdej z tych ofert 5 tyś. ?? więcej, mniej??

 

@malux20 Tylko ja będę w przyszłości adoptował poddasze i tam będzie około 60-70 m2 do ogrzania co razem daje prawie 200m2.

Co do stropu to jeszcze nie wiem jaki będzie i jak ocieplony. Wyrzuciłem słup z salony i teraz mam problem bo albo będzie belka wystawać z sufitu albo rozpiętość stropu robi mi się 8,6m i jak dam Terive to strop będzie miał 34cm i na to ocieplenie i podłogówka i wyjdzie 50cm. Pomysł mam taki na trop że dam strop Smart lub inne płyty 20cm i na to 5cm płyt z pianki PUR i na to podłogówka i wylewka. Na dach chyba będzie 30 cm wełny.

Edytowane przez Łukasz CIN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Czyli według Waszej opinii ile da się uciąć z każdej z tych ofert 5 tyś. ?? więcej, mniej??

Jeśli nie chcesz płacić głównie za naklejke to w powietrznych wybieraj z Panasonica,Atlantica,Daikina(kolejność wg cen) w gruntowych zerknij na pompy polskich producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@malux20 Tak wiem byłem kiedyś u Ciebie oglądać Z140 bo ja buduje też tylko Z140v1. Ja od razu planuje schody w miejscu małej łazienki i pod schodami tylko toaleta.

Kierownik budowy powiedział mi że spróbujemy powalczyć o dotacje 30 tyś. do domów energooszczędnych.

Pianka Pur pozwoli mi zmniejszyć wysokość stropu bo nie chce mieć 0,5m stropy tylko jak się uda to będzie 35cm już z podłogówką i panelami. Z resztą planuje panele w całym domu, wiem że to się trochę gryzie z podłogówką ale nie lubię płytek na podłodze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już działa od końca wakacji. Zapraszam jak będziesz w okolicy.

My wreszcie zaczęliśmy budowę, w tym roku mają być tylko fundamenty, ale ciężko to idzie a i koszty są spore. Z140 to bardzo ładny domek z funkcjonalnym wnętrzem a i jak ktoś się uprze to tanio można go zbudować.

Tak czy owak z pompy ciepła już nie zrezygnuje bo wyrzuciłem z projektu wszystkie kominy i nie ma już odwrotu :) Co do tego jaka to pompa będzie i od jakiego producenta to jeszcze nie wiem. Wiem tyle że chce wszędzie podłogówkę i panele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nikt taki nie był. Pomyłka :)

Mam tylko tego Viessmann'a póki co. Kolega buduje dom pod Kruszwicą i ma jakiegoś gościa co będzie mu pompę sam robił :D Ma już kolektory poziome zakopane a gość w garażu mu pompę klei z czegoś i ma to kosztować poniżej 10 tyś.. Kolega twierdzi że gość już kilka zrobił i działają. Myślę że on zamieszka wcześniej niż ja i się wtedy okaże co to warte jest.

Edytowane przez Łukasz CIN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już się pogubiłem z kim gadam

ale i tak pozdrawiam.

 

Również pozdrawiam ;)

A tak przy okazji to 20 cm XPS wystarczy na podłogę na gruncie czy 30cm dać i czy warto inwestować w xps czy eps wystarczy?

Wiem że tu na forum wszyscy o Perlicie myślą ale mnie jeszcze nie przekonali.

Chciałbym aby tak wyglądał nasz Z140v1. Wszystko w odcieniach szarości :)

Z140v1 wizual.jpg

Edytowane przez Łukasz CIN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero zaczynam się interesować tematem i cenami.

W pierwszej kolejności zwróciłem się po wycenę do najbliższych przedstawicieli. Wkrótce będę jeszcze kontaktował się z IVT i Danfos. A jakie firmy polecacie biorąc pod uwagę stosunek jakości do ceny??

 

Ja bym zrobił tak:

1. Pompa G/W 6-7kW jakaś polskiego pochodzenia- bo tania ok 12 tys, bez bajerów, prosty sterownik, praktycznie każdy naprawi. Jak ci się znudzi to za 10 lat sobie kupisz nową.

2. Jak nie ma miejsca na kol. poziomy (ok. 4000zł) to odwierty 2x60 mb za ok 10000zł.

3. Kotłownia + zbiornik cwu 300-400l ok. 6-7 tys.

 

Razem w zalezności od wersji od 22 do 29 tys. Rachunki poniżej 1500zł/rok ciepło w domu i CWU pod dostatkiem.

Jeśli część robót wykonasz sam to będzie jeszcze taniej.

 

Tak że w cenie markowej PC masz całą instalację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj już spokój.....mam gruntówkę, ale zgadzam się z Arturem. gruntówka nie jest panaceum na całe zło tego świata.

i przestań już nieść kaganek oświaty :p

 

Uwazam, ze warto wiedziec o wadach i zaletach takiego urzadzenia. Pisane samych peanow to zwykle wprowadzanie inwestora w blad, a co mi ten chlopina zawinil? Jak mnie wkoorwi, to wtedy bede go na kable namawial. ;)

 

A z Arturem sie zgadzasz wlasnie daltego, ze nie masz pompy PW tylko gruntowke.

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i po powrocie chciałem stwierdzić tylko jedno - niewiele się zmieniło, rzekłbym prawie nic....

- dalej Pyxis uprawia marketing szeptany gruntowny i promuje swojego producenta

 

Jak widac nie otrzezwiales po tej przerwie ani troszke. Niech wreszcie dotrze do Ciebie, ze mam gleboko w doopie czy ktos kupi pompe tej marki ktora mam ja, czy jakakolwiek inna. Nie mam zadnych profitow z tego tytulu i Twoje insynuacje to zwykle brednie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...