Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

ale czytaj,czytaj,czytaj a potem dopiero pytaj. Kiedyś takie pytania o rzeczy oczywiste było oznaką braku kultury lub nieuctwa....ehhhh, co za czasy....

i nie mam tutaj nic konkretnego na myśli, tylko stwierdzam ogólny fakt....

 

Rozumiem Cię i również pozdrawiam, ale już przebrnąłem przez kilka wątków na tym forum od deski do deski i czasami ciężko z nich wywnioskować coś mądrego bo każdy mądrzejszy od każdego i każdy ma swoje teorie i każda jest dla niego słuszna a jak to wszystko skonsultować z ekipą murarzy to już człowiek nic nie wie.

Pewnie gdyby nikt mi w tym wątku nie udzielił odpowiedzi to zaczął bym czytać starsze posty, ale Wasze szybkie reakcje oszczędziły mi sporo czasu a i Wy mogliście kolejnego amatora czegoś ciekawego douczyć.

Ciesze się że mogłem się czegoś ciekawego dowiedzieć i trochę naświetliliście mi sprawę bo pewnie gdybym tu nie napisał to został bym przy którejś z ofert jakie wcześniej podałem. Teraz wiem już że nic nie wiem i wszystkie rozwiązania wchodzą w grę jakie podaliście. Pewnie wyboru dokonam jak już dom będzie stała cały a ja zajrzę do portfela i albo będzie markowo i na bogato albo rozsądnie i tanio :) (sądząc po tym ile wszystko kosztuje będzie druga opcja)

Dzięki Wam wiem że muszę dokładniej przyjrzeć się pompa powietrznym i ofertą polskich firm na gruntówki a nie tylko patrzeć na marki zachodnie.

Pozdrowienia dla wszystkich forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hej

 

Takie pytanie... czy PC G/W jest zupelnie cicha? Jak lodøwka?

 

Slyszales kiedys jak w zimowy poranek na parkingu kierowca "grzeje" Jelcza? ;)

 

U mnie najwiecej slychac jakies przygluszone drgania rezonujacej blaszanej obudowy. Duzo wiecej niz sama sprezarke. Po zamknieciu drzwi od kotlowni stojac za nimi juz praktycznie nic nie slychac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo często poziom głośności zależy od rodzaju zamontowanej sprężarki i jej producenta. Panowie pamiętajcie , że większość firm produkujących pompy nie produkuje sprężarek ani innych podzespołów. Tak naprawdę firmy które pochodzą z branży "ciepłowniczej" produkcja PC to po prostu składaki. Nie twierdze że to złe rozwiązanie , wszystko polega na odpowiednim doborze i kulturze technicznej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A większość produkcji dla firm "ciepłowniczych" , oczywiście z odpowiednim logo. ;;)

ps. Nawet w Polsce znam taką jedną a we Włoszech kilka. Mam możliwość zakupu pompy z fabryki we Włoszech tylko z logo producenta a nie firmy na D....... Która produkcję zleca.

Edytowane przez Specc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od środka obudowę gruntówki można wykleić matami kauczukowymi albo wyciszającymi

 

Mam wyklejke takiej puszystej tkaniny filcowej jak sie auta wygluszalo (wojlok). To nie jest gola blacha, ale jakies drobne dzwieki i tak wydaje. Pewnie jak bym bardziej te bolce lapiace elementy dokrecil, to by ucichlo, ale pozniej jest walka za sciagniecem blach z ramy. Nie przeszkadza mi, to nie ruszam. Jak by stala gdzies w czesci mieszkalnej, to inna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

PS.

Co do Viessmann'a to pisze o nim i jestem na niego nastawiony głównie ze względu na fakt, że monter i serwisant tego sprzętu jest mi znany i polecany przez znajomych a mieszka 5km ode mnie i jak mówi zapewnia serwis 24/7.

znany serwisant mieszka dziś niedaleko od Ciebie ale za miesiąc może pracować już w innej firmie.

Jeszcze raz polecam przemyśleć sprawę Viessmanma. Raz że drogi. Ale to jeszcze nie jest najgorsze. Oni nie mają fachowego serwisu. Do jednej usterki potrafią jeździć pół roku. Jak Ci się coś zepsuje po gwarancji, to za naprawę zapłacisz jak za pół nowej pompy. Poczytaj internet. Wielu klientów miało z nimi przeprawy. To nie przypadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
To pytam poważnie co poza Viessmann'em?

Chodzi mi o dobre i sprawdzone marki. Mam jeszcze namiary na ludzi z polecenia od IVT i Danfosa. Z tego co już wiem to dobre pompy robi Nibe i IVT, coś jeszcze polecicie lub nie polecacie?

Na swojego Panasa nie narzekam ale dla Ciebie będzie za tani ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pytam poważnie co poza Viessmann'em?

Chodzi mi o dobre i sprawdzone marki. Mam jeszcze namiary na ludzi z polecenia od IVT i Danfosa. Z tego co już wiem to dobre pompy robi Nibe i IVT, coś jeszcze polecicie lub nie polecacie?

Był tu niedawno taki doskonały instalator

Miki się zwał

robił instalacje Arturowi72 i paru innym.

 

Popytaj o MIKIEGO z forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na swojego Panasa nie narzekam ale dla Ciebie będzie za tani ;)

Ha ha. Poczułem się jak jakiś burżuj teraz :) Jednak nie jest tak że chcę wydać dużo kasy, bo jej nie mam i szukam dobrego i sprawdzonego rozwiązania, by mieć spokój na lata. Jak mawiał jeden z wykładowców na mojej uczelni "biednego człowieka nie stać na oszczędzanie"

Poważnie mówiąc to zaczyna mnie kusić pompa powietrzna ze względu na niższe koszty i przy dobrym ociepleniu domu powinna się sprawdzić.

Edytowane przez Łukasz CIN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szukam dobrego i sprawdzonego rozwiązania, by mieć spokój na lata. Jak mawiał jeden z wykładowców na mojej uczelni "biednego człowieka nie stać na oszczędzanie"

Poważnie mówiąc to zaczyna mnie kusić pompa powietrzna ze względu na niższe koszty i przy dobrym ociepleniu domu powinna się sprawdzić.

 

Twoj wykladowca mial racje, ale po ostatnim zdaniu widze, ze olewasz jego zyciowa madrosc. ;)

To mam byc "spokoj na lata", czy "nizsze koszty"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoj wykladowca mial racje, ale po ostatnim zdaniu widze, ze olewasz jego zyciowa madrosc. ;)

To mam byc "spokoj na lata", czy "nizsze koszty"?

Czyli mam rozumieć że pompa gruntowa to "spokój na lata" a powietrzna to "niższe koszty" i na tym się kończą jej zalety.

Jeśli chodzi o gruntową to odwiert pojedynczy czy dwa mniejsze i daleko od siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Twoj wykladowca mial racje, ale po ostatnim zdaniu widze, ze olewasz jego zyciowa madrosc. ;)

To mam byc "spokoj na lata", czy "nizsze koszty"?

Ale Ty jednak olałeś tą życiową mądrość wykładowcy Łukasza instalując oszczędną,ubogą wersję ogrzewania czyli "niższe koszty" zamiast "mieć spokój na lata" i grzać na bogato ;)

Także Twoje rady nie są zgodne z Twoją rzeczywistością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...