Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Samochod jest calkiem dobrym przykladem... :) Jak mowimy o elektronice, wilgotnosci i zmiennych warunkach pracy...

 

Moge sie mylic, ale zakladam ze producenci PC P/W czy P/W uwzglednili to w konstrukcjio ze te jednostki beda pracowaly na zewnatrz.

W naszym MHI np. plytka elektroniki jest pokryta silikonem. Pewnie jak padnie trzeba bedzie wymienic... dokladnie tak jak sie to robi w samochodach.

Mylisz się, w samochodach musi spełniać wyższe wymagania i tak jest wykonywana (komponenty też są w wersji "automotive").

Sama zmiana temperatury w szerokich granicach degraduje "nowoczesne" luty bezołowiowe, już z tym zaczęły się problemy w sprzęcie AGD (tzw. zimne luty" się tworzą znacznie szybciej niż w starych wykonaniach).

Dlaczego dyrektywa w zakresie stosowania lutów bezołowiowych nie obowiązuje dla sprzętu np. militarnego???

 

Można tę sprawę ignorować bo to niewygodny fakt, zwłaszcza jeśli jest się monterem powietrznych pomp.

Można też w to nie wierzyć i będzie super hiper niezawodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Hm... autko trzymasz w garazu, czy pod chmurka lepiej z obawy, ze Ci je "bigos i chemia gospodarcza" zabije. O "wilgoci" w garazu juz nie wspomne. Ona jest znacznie wieksza niz na zewnatrz.

Nie rob jaj sobie hydra. OK? :)

Sam sobie robisz jaja

Spróbuj używać auto w garażu.

Samochód jest do używania na dworze tak jak PC.

Ja trzymam na zewnątrz i nie mam problemu .Nawet wolniej koroduje . Niska temperatura nie sprzyja korozji.

Postaw sobie kompa albo telewizor w pralni .Często właśnie tam stoi PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie robisz jaja

Spróbuj używać auto w garażu.

Samochód jest do używania na dworze tak jak PC.

Ja trzymam na zewnątrz i nie mam problemu .Nawet wolniej koroduje . Niska temperatura nie sprzyja korozji.

Postaw sobie kompa albo telewizor w pralni .Często właśnie tam stoi PC

 

Pisalem Ci juz, ale powtorze, bos sie czepil tej korozji - nie chodzi mi o skorodowana obudowe pompy. Chodzi mi glownie o warunki pracy sprezarki (gigantyczne roznice temperatur DZ/GZ) oraz o trwalosc jej elementow wewnetrznych. Jesli Ty nie widzisz roznicy w warunkach pracy i trwalosci, to albo naprawde u ciebie kiepsko z wiedza, albo z wyobraznia (zakladam, ze nie jestes na tyle plytki, zeby wypisywac takie rzeczy tylko dlatego, ze te pompy instalujesz).

 

Czy ty naprawde sadzisz, ze w "pralni" jest wilgoc? Przeciez to nie polowa XIXw. Musial bys miec ja w suterenie i codziennie caly kosz szmat suszyc bez wirowania w pralce i nie miec zadnej wentylacji. Co to za brednie znowu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A PC P/W nie jest wykonana w wersji "outdoor use" tylko "indoor" temp +15* C - +45*C. A to ze jednostka zewnetrzna jest na zewnatrz to tylko prezypadek

i ryzyko posiadacza...

 

Jak by nie bylo dolozonych wszelkich staran do jej przygotowania do pracy w takich a nie innych warunkach, to by do czasu konca 3letniej gwarancji malo ktora dotrwala. Ze ona jest przygotowana do takiej pracy, to wcale nie znaczy, ze jest tak samo trwala jak gruntowa. To nie jest zaden argument.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK... gorsze warunki.... i zalozenia powinna nie miec takiej samej zywotnosci...

 

A prawie 7000 usterek przemawia do Ciebie czy przymykasz na to oczy... i TO moze dziwic... przeciez maja idealne warunki pracy....

 

Czy ty tez masz jakies dane odnosnie zywotnosci PC G/W vs P/W...

 

Nie mam , ale ty tez ich nie masz. Masz tylko cyferki z ilosciami awarii zgloszonymi do ubezpieczyciela. Jak juz bawisz sie statystyka to zerknij na ten wykresik. Moze "otrzezwiejesz" nieco (wywal z wykresu te do grznia tylko CWU).

 

http://instalreporter.pl/wp-content/uploads/2011/02/Bez%C2%A0tytu%C5%82u5.jpg

 

Tu masz aktualniejsze dane (tez odrzuc te do grznia tylko CWU).

 

http://instalator.pl/images/stories/2012/201211/smuczynska1.jpg

 

Jak wypadaj wtedy podawane przez Ciebie cyferki?

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie piszcie ze G/W sa wieczne tylko dlatego ze maja stala temp otoczenia... ;)

 

Ale tego nikt nie pisze poza nawiedzonym instalatorem. Chodzi o to na jakich temperaturach pracuje sprezarka i nie jest to obswa o temperature obudowy przy jej stracie jak rzeczony instalator sugeruje, bo to zalatwi grzalka karteru (oczywiscie "darmowo") ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje jeszcze kwestia co to za usterki są zgłaszane do ubezpieczyciela, po jak zawór zwrotny pierdzielnie tak jak mi to jakie znaczenie ma to czy to PW i GW ? a na zachodzie to niesprawność i zgłoszenie, myślę że gdyby ta statystyka była uzupełniona proporcjonalnie na 1000 używanych PC poważnych usterek było tyle i tyle to moglibyśmy ew. zrewidować swoje poglądy, a tak patrząc na proporcje tego co podał Pyxis to PC PW psują się co najmniej dwa razy częściej, co mnie oczywiście nie dziwi

 

A tak poza tematem, kiedyś po zamontowaniu już PC miałem u siebie montera, i gadka dlaczego taką a nie taką, a takie sterowanie, a moja głośna bla bla bla, odpowiedziałem że nie wypowiadam się bo jeszcze nie grzałem i czy jestem zadowolony czy nie moge powiedzieć po zimie, na co on nie pytany - będzie Pan zadowolony! i o czym rozmowa, ale idziemy dalej, kolega przymierzał się do PC PW do takiego samego domu, i pytam jak to się sprawuje i w ogóle, na co usłyszałem że to różnie bywa, czasem działa a czasem nie wiadomo czemu ciągle problemy, można poprawiać poprawiać a tu dupa, lodowisko pod jednostką zewn , montaż gdzieś zdala od okien, swoich i sąsiada, i generalnie to on nie chce tego montować, bo ludzie raczej nie zadowoleni, woli polecić takiemu gaz jak nie ma kasy na gruntową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ej, skoro to są tylko statystyki tych zgłoszonych do ubezpieczyciela, to oznacza to tylko jedno - psują się i te i te

żadnych innych wniosków z tego wyciągnąć nie można

 

Sprawa jasna i oczywista. A na pewno juz nie mozna z tego wysnuc wniosku o trwalosci jednych i drugich urzadzen, tym bardziej, ze ogolny "tabor" pomp PW to raczej niedawno zainstalowane urzadzenia. Widac po wykresikach, ze we wczesniejszych latach pomp PW to byly sladowe ilosci. Dajmy sznase im sie zuzyc. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tego nikt nie pisze poza nawiedzonym instalatorem. Chodzi o to na jakich temperaturach pracuje sprezarka i nie jest to obswa o temperature obudowy przy jej stracie jak rzeczony instalator sugeruje, bo to zalatwi grzalka karteru (oczywiscie "darmowo") ;).

 

Według twoich chorych teorii powinienem czas spędzać na awariach a niestety tak nie jest dalej mam czas robić nowe instalacje.

W tym roku 1 awaria stary Lg z początków produkcji ale już inwerter padła ... pompka obiegowa Wilo:) w ciepełku była w kotłowni nie sprężarka ani elektronika.

ale to nic "mam" pompy on-off jak nie było inwerterów i nic a te pompy wyłączają się przy -15 bo mają mechaniczne zawory ropr. ale to jeszcze nic bo klienci są z nich zadowoleni i od tych "starych" klientów mam klientów z polecenia u których montuje już inwertery.

Zresztą niektórzy ludzie z tego forum oglądali te stare on-offy i była kupa śmiechu z twoich teorii.

Co do sprężarek jeżeli producent buduje sprężarkę to jest ona przygotowana do pracy w takich a nie innych odparowaniach a czym wyższe odparowanie tym sprężarka pobiera większy prąd czyli jest bardziej obciążona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna uwaga dotycząca statystyk awaryjności. Moim zdaniem przedstawione liczby choć same w sobie niewiele mówią, mogą świadczyć o znacznie większej awaryjności pomp PW. Nie możemy zapominać, że pompy gruntowe są dużo starszym produktem i nawet od momentu pojawienia się powietrznych, znacznie częściej montowanym i ilość ich w użytku z pewnością drastycznie przewyższa ilość pomp powietrznych. Co jeszcze ważniejsze, średni wiek działającej pompy GW jest również sporo większy od PW. Biorąc pod uwagę powyższe, przedstawione dane o zgłoszonych awariach mogą świadczyć o dużo większej awaryjności pomp powietrznych i potwierdzają wnioski wysnute jedynie na podstawie logicznej analizy warunków pracy obu rodzajów urządzeń. Edytowane przez dargoth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze ja dołożę ziarnko do dyskusji na temat trwałości PC, sprężarek.

Mam możliwość "obserwowania" pracy wielu sprężarek freonowych na układach chłodzenia w zakładzie przemysłowym.

Różnych producentów.

Sprężarki stoją na zewnątrz, nie które chłodzą pomieszczenia 365dni/rok/24h.

Najwcześniej padają te pracujące nonstop i najkrótszy zaobserwowany czas pracy to 6 lat.

Warunki pracy mają nieporównywalnie trudniejsze niż pod domem (stopień zanieczyszczenia/zapylenia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...