Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Laczenie pompy ciepla z grzejnikami to nie jest dobry pomysl i moze przy tym stwierdzeniu zostanmy. Sa osoby ktore do takiego "mezaliansu" sa zmuszone i z tym sie nie da nic zrobic, ale inwestor w nowym domu jesli na takie polaczenie sie zdecyduje, to mocno da ciala.

Oba urzadzenia na tym ucierpia, ale jednak powietrzna bardziej.

 

Kolejna sprawna manipulacja jak gruntówka współpracuje z grzejnikami to jak jest różnica dz/gz czy aby nie taka sama jak powietrzna z ogrz niskotemperaturowym ale raz jest to normalna różnica a raz gigantyczna

 

Wyzbyles sie chlopie resztek logicznego myslenia. Porownujesz dwa rozne systemy. To jak z kablarzami ktorzy porownuja maly "termos" z kablami do 2x wiekszego slabo zaizolowanego domu i sie ciesza, ze maja tylko 2x wieksze rachunki za prad na cele CO a przeciez pompa ma SPF=4 ;)

Edytowane przez Pyxis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

skoro o manipulacji mowa....

może w takim razie powiesz jak powietrzna współpracuje z grzejnikami? ;)

 

są tacy co twierdzą, że współpracuje i, że "będzie Pan zadowolony" hehe

 

Sławek poczytaj co o tym pisałem jak klient proponuje mi coś takiego do nowego domu to rezygnuje z takiego zlecenia (bo jak nie chce podłogówki to jest ścienne) inna sprawa to modernizacja.

Nigdzie nie piszę że pw jest sprawniejsza od gw ale pisałem już nie raz że budynki maja coraz mniejsze obciążenie po 30w/m2 i mniej w zawiązku z czym maleje nie znika ale maleje różnica w kosztach eksploatacji jest też różnica w kosztach inwestycji.

Ogólnie jest taka tendencja że do małych nowych budynków z małym obciążeniem pw taka jest tendencja na świecie u nas także zauważalna

Za 15 20 lat możesz zmienić źródło ciepła bo np wejdą absorpcyjne małe pompy gazowe itp. (producent zapowiada to od 3 lat ale pewnie blokuje to lobby "piecowe")a zmiana obciążenia to już trochę więcej roboty z dociepleniem etc.

Ten co najbardziej pyszczy wybudował dom jak to niewtórzy określają jak durszlak i wszystko podciąga do swojej wizji budynku z dużym obciążeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten co najbardziej pyszczy wybudował dom jak to niewtórzy określają jak durszlak i wszystko podciąga do swojej wizji budynku z dużym obciążeniem.

 

A jaki wplyw na dyskutowana trwalosc obu urzdzen ma to, jaki ja dom wybudowalem?

Czy Ty wogole kojarzysz czego dotyczy dyskusja, czy tak tylko sobie klepiesz kolejne bzdety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdzie nie piszę że pw jest sprawniejsza od gw ale pisałem już nie raz że budynki maja coraz mniejsze obciążenie po 30w/m2 i mniej w zawiązku z czym maleje nie znika ale maleje różnica w kosztach eksploatacji jest też różnica w kosztach inwestycji.

 

to się wszystko zgadza, tylko różnica w kosztach inwestycyjnych też maleje a to znowu działa na + dla GW

przecież od kilku lat odwierty tanieją, pojawiają się tanie pompy (chociażby polskich producentów)

najczęściej w porównaniach zwolennicy PW porównują najtańszą PW z najdroższą GW a to też jest manipulacja liczbami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci odpowiedziałem za 15 20 lat z pw nie zostanie kupka rdzy może padnie spr. (jak i w gw) ale wtedy mam wybór czy wymieniam spr. czy kupuję nową pompę (bo np. są sprawniejsze) czy zmieniam źródło może prąd będzie tani przy małym obciążeniu opłaci się piec elektr. i bufor może pompa gazowa może gaz dociągną itd ale obciążenia tak łatwo nie zmienisz jak źródło ciepła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już Ci odpowiedziałem za 15 20 lat z pw nie zostanie kupka rdzy może padnie spr. (jak i w gw) ale wtedy mam wybór czy wymieniam spr. czy kupuję nową pompę (bo np. są sprawniejsze) czy zmieniam źródło może prąd będzie tani przy małym obciążeniu opłaci się piec elektr. i bufor może pompa gazowa może gaz dociągną itd ale obciążenia tak łatwo nie zmienisz jak źródło ciepła

 

Tylko, ze przy gruntowej nie bedzie takowych dylematow. Kazdy ruch to bedzie "zamienil stryjek...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to się wszystko zgadza, tylko różnica w kosztach inwestycyjnych też maleje a to znowu działa na + dla GW

przecież od kilku lat odwierty tanieją, pojawiają się tanie pompy (chociażby polskich producentów)

najczęściej w porównaniach zwolennicy PW porównują najtańszą PW z najdroższą GW a to też jest manipulacja liczbami...

 

A nie sądzisz że gw tanieją bo pojawiła się konkurencja ze strony coraz bardziej sprawnych pomp pw tylko ile wiertacze mogą jeszcze zjechać kiedyś trzeba kopić nową wiertnice może nie całkiem nową ale jednak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o stosowanie grzejników w układach z pc: to w przypadku pomp bezpośredniego parowania ma to sens, czasami to jedyne wyjście w przypadku domów z istniejącą instalacją CO po kotle gazowym lub piecu na paliwo stałe, w przypadku bezpośredniego parowania takie układy spokojnie dają radę, sam zrobiłem taki układ tylko jeden po propanie koło Legnicy, ale gadałem z kilkoma klientami którzy mają stare Ziriusy na zwykłych żeberkowych kaloryferach i są zadowoleni, np. dla Ziriusa 11kw przy zasilaniu 50C - wynosi COP 3,32, 45C-COP wynosi 3,76, podaje dane z tabeli oczywiście i nie liczyłem tych konkretnych istniejących układów. Na wiosnę będę miał wyniki z pierwszego mojego układu na grzejnikach to wtedy opisze zużycia, mam tą instalacje opomiarowaną więc będzie się można temu przyjrzeć dokładnie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to zajrzyj do tematu obok 250m2 polska pompa i 79k zł

P.S. możesz tam podesłać swojego wykonawcę jak go jeszcze stać robić w dampingowych cenach

 

...po co bić pianę? trzeba po prostu poszukać a nie bazować na jednym producencie,

 

nas PC GW wyniosła w całości razem z CAŁĄ hydrauliką w domu, z rurkami do podłogówki, kompletną kotłownią, i 600mb DZ

aż lub tylko 26500zł

 

Z czego sama PC to 15300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nierzadko wspolpracuje bardzo poprawnie. A wiec nie ma powodow do he he.... To ze w PL PC tylko do nowych domkow... No coz... Taki rynek.

 

Niekoniecznie... Mój M ostatnio zamontował sporo pc w domach gdzie były wcześniej inne źródła ciepła. Zarówno z kaloryferami jak i kaloryfery+podłogówka. Systemy pracują bardzo dobrze, a klienci są zadowoleni. Zatem nie rozumiem dlaczego niektorzy bija pjanę bez potrzeby...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...