Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

takie wpisy mi się podobają

dolne żródło

koparka cały dzien to 400-600zł u mnie na wsi

rozłożenie pętli?-200-500zł dodatkowo

niech gruntowe mieszczą się w 30 tyś z robocizną i ja każdego będę odciągał od powietrznej za 20 tyś.

solidna powietrzna do małego -ciepłego domku to max powinno być 15 tyś.

fakt że przy powietrznej po 10-15 latach bez żalu założy się coś innego .

pewnie kombinacji będzie dużo więcej niż teraz

dlaczego?

wyobrażcie sobie sytuacje w kraju w 1997 -1998 że ktoś planował grzanie powietrznymi [toz to kosmita wtedy był]

czyli za kolejne 15 lat będą inne rozwiazania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

...po co bić pianę? trzeba po prostu poszukać a nie bazować na jednym producencie,

 

nas PC GW wyniosła w całości razem z CAŁĄ hydrauliką w domu, z rurkami do podłogówki, kompletną kotłownią, i 600mb DZ

aż lub tylko 26500zł

 

Z czego sama PC to 15300zł

 

Bardzo podobne koszta do moich , tylko ja przyciąłem jeszcze na samej PC prawie 10000 pln.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze w tym miesiącu będą mi kłaść bruk

zastanawiam się czy skorzystać z burdelu na działce i prrofilaktycznie zakopać z 400 metrów kolektora poziomego

koparka + rura to max 2000 zł --- jednak taniej wyjdzie niż za 10 -15 lat rozwalać działkę

co myślicie:)

 

Wg mnie temat wart rozwazenia. Duzo tu zalezy od tego jakie mozliwosci i plany masz "z tylu glowy".

Jesli teraz tego nie zrobisz, to nie zrobisz juz NIGDY. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis

jak myslisz 8kw mi starczyłaby?

:D

sprawdzałem ceny w TWOJEJ okolicy- 25 tyś za całość jest możliwa- no ale 26-28 tyś to bez oszczędzania

pompa to 13 tyś mam kumatego hydraulika - 2do 3 tyś zł i byłby bardzo zadowolony

roboty na zewnątrz z glikolem to max 3 tyś

plus jakieś 5 tyś na inne duperele

daje to 24 tyś

zasobnik mam już .

 

pół biedy u mnie - bez zasobnika powietrzna kosztowała mnie 16 tyś w 2011 r

no ale 20-24 tyś za powietrzną obecnie:mad:

no chyba że brak działki na poziomy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za wpiecei pompy i poskladanie i zalanie DZ to jak 1000 zl wezmie, to bedzie zdzierstwo. Przeciez to nie jest tydzien roboty.

Te 5 tys to na jakie "duperele"? Przeciez Ty juz masz instalacje.

 

Zreszta wcale teraz nie musisz tego DZ niegdzie podpinac. Zakopac rury, poskladac, proba cisnieniowa i niech sobie stoi kolektor. Przyjdzie czas, przyjdzie i jedzenie. To zadna kasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam robotę przy glikolowym gwc- 1/2 dnia koparkowy+ 2 hydraulików i to nawet trochę amatorów sympatycznych.

czyli pompa 13

koparka + rura+ glikol 3

robocizna hydraulika 3

inne pierdoły 3

razem 22 tyś + inne pierdoły do kwadratu ponownie 3 tyś

razem 25 tyś:cool:

 

Liczysz jak jasko-woznica. Jemu tez jak by nie liczyl, zawsze wychodzi, ze jak sie nie obroci to dupa z tylu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 tyś jakby ktoś dał to czemu nie:D

 

dobre --- montując najpierw powietrzną jestem w stanie uwierzyć że gruntowa to tylko 10-12 tyś

prawie jak zyski z kosiarek

 

 

 

moja mowa będzie krótka

robić gruntową

olać kominek[ale komin wybudować]

Edytowane przez malux20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że sprzedażą to chyba nie powinno być problemu , w końcu masz nie dużo używaną pc , w zasadzie przetestowaną , jednym sezonem grzewczym , jakby była felerna to by już coś wyszło , może przyszły nabywca niw będzie taki wymagający , choć trochę ciebie nie rozumiem , przecież twoja pc działa dokładnie tak jak powinna działać , przecież byłeś świadomy jak zdecydowałeś się na pc p-w że tak eksploatacja będzie wyglądać - tylko nie traktuj tej wypowiedzi za złośliwość , bo tak nie jest.

Dopiero teraz będzie mała złośliwość -sprzedaj swoją pc p-w i kup sobie pc taką jak moja tylko o większej mocy , a wyjdziesz na tym do przodu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

moja mowa będzie krótka

robić gruntową

olać kominek[ale komin wybudować]

Mowa słuszna, ale ja od razu wywaliłem kominy z domu. Od początku chciałem PC a że uważam kominki za totalne nieporozumienie i brzydactwo stąd decyzja o ich całkowitym usunięciu. Choć w moim przypadku mam furtkę, gdyż obok mam garaż i tam mógłbym zrobić kotłownie z piecem na paliwo stałe.

 

Jaką pompę za 13 tyś znalazłeś? Mogę jakieś namiary? Skoro dla Ciebie taka będzie dobra to i dla mnie powinna wystarczyć.

25 tyś za całość instalacji. Chce to :)

 

PS. Zrobiłem obliczenia w jakimś prostym programie i przy zakładanym ociepleniu wyszło mi

EP = 85,85 kWh/m2/rok i

EK = 25 kWh/m2/rok.

Jakiej mocy pompa była by mi potrzebna na 190 m2 powierzchni użytkowej budynku? 7kW i 500 l bufor wystarczy by grzać tylko w taniej taryfie??

Edytowane przez Łukasz CIN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa słuszna, ale ja od razu wywaliłem kominy z domu. Od początku chciałem PC a że uważam kominki za totalne nieporozumienie i brzydactwo stąd decyzja o ich całkowitym usunięciu. Choć w moim przypadku mam furtkę, gdyż obok mam garaż i tam mógłbym zrobić kotłownie z piecem na paliwo stałe.

 

Jaką pompę za 13 tyś znalazłeś? Mogę jakieś namiary? Skoro dla Ciebie taka będzie dobra to i dla mnie powinna wystarczyć.

25 tyś za całość instalacji. Chce to :)

 

PS. Zrobiłem obliczenia w jakimś prostym programie i przy zakładanym ociepleniu wyszło mi

EP = 85,85 kWh/m2/rok i

EK = 25 kWh/m2/rok.

Jakiej mocy pompa była by mi potrzebna na 190 m2 powierzchni użytkowej budynku? 7kW i 500 l bufor wystarczy by grzać tylko w taniej taryfie??

upssss nie wiem czy wiesz, ale taką wypowiedzią o kominkach możesz narazić się wszystkim tym którzy palą bo 'lubią'

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o stosowanie grzejników w układach z pc: to w przypadku pomp bezpośredniego parowania ma to sens, czasami to jedyne wyjście w przypadku domów z istniejącą instalacją CO po kotle gazowym lub piecu na paliwo stałe, w przypadku bezpośredniego parowania takie układy spokojnie dają radę, .

 

a niby GW nie da rady?

co jest puzondm, zaczynamy naginać rzeczywistość dla własnych celów? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowa słuszna, ale ja od razu wywaliłem kominy z domu. Od początku chciałem PC a że uważam kominki za totalne nieporozumienie i brzydactwo stąd decyzja o ich całkowitym usunięciu. Choć w moim przypadku mam furtkę, gdyż obok mam garaż i tam mógłbym zrobić kotłownie z piecem na paliwo stałe.

 

Jaką pompę za 13 tyś znalazłeś? Mogę jakieś namiary? Skoro dla Ciebie taka będzie dobra to i dla mnie powinna wystarczyć.

25 tyś za całość instalacji. Chce to :)

 

PS. Zrobiłem obliczenia w jakimś prostym programie i przy zakładanym ociepleniu wyszło mi

EP = 85,85 kWh/m2/rok i

EK = 25 kWh/m2/rok.

Jakiej mocy pompa była by mi potrzebna na 190 m2 powierzchni użytkowej budynku? 7kW i 500 l bufor wystarczy by grzać tylko w taniej taryfie??

 

 

Nie sądze żeby 7 KW dało rade tylko w taniej, raczej coś ponad 10 KW, niestety to tylko tak na czuja i z jakiegoś doświadczenia z własnym domem

mam troche większy, dobre ocieplenie ścian, dach w piance pur, okna 0,8 w warstwie ocieplenia itd i myślę że moja 11,7 KW da rade prawie całą zimę tylko w tanim prądzie, jak się uda to zapłace 900=1000 zł za CO za sezon październik- kwiecień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze żeby 7 KW dało rade tylko w taniej, raczej coś ponad 10 KW, niestety to tylko tak na czuja i z jakiegoś doświadczenia z własnym domem

mam troche większy, dobre ocieplenie ścian, dach w piance pur, okna 0,8 w warstwie ocieplenia itd i myślę że moja 11,7 KW da rade prawie całą zimę tylko w tanim prądzie, jak się uda to zapłace 900=1000 zł za CO za sezon październik- kwiecień

Może masz rację że nie da rady tylko w taniej taryfie grzać. Myślę jednak że biorąc pod uwagę różnicę w cenie pomiędzy 7 a 11kW około 3-5 tyś to nie wiem czy kiedykolwiek zwróci się ta różnica w cenie jeśli nawet z 2-3 godziny na dobęś w drogiej taryfie pompa popracuje w kilka najchłodniejszych dni w roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć ana, widzę że sezon rusza bo się pojawiłaś ;)

udanego handlu...

 

część :D

sezon grzewczy niedawno ruszył, bo handlowy trwa cały rok wbrew pozorom i przyspiesza w okolicach lipca gdy ludzie muszą opał na kolejna zimę kupić :)

pojawiłam się bo sezon ogrodowy sie skończył. Wczoraj posadzilam ostatnie cebule w ogrodzie, uprzątnełam jednoroczne i teraz nuuuda nastała...trzeba jakoś do tulipanów przetrzymać. Już czekam na moment gdy w moim ogrodzie na wiosnę zakwitnie ponad 2tyś tulipanów :) a tutaj tyle się dzieje, tyle mądrych :p:P:P rzeczy można się dowiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...