Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

jak te super powietrzne radzą sobie z niskimi temp w nocnych taryfach?

mnie odwiedzali różni technicy i ci od d i f i p i bud. - co mówili przy herbacie ?

że termodynamiki nie da sie oszukac -

 

Masz/mają rację.

Radę sobie dają ale okupione jest to większym poborem prądu (malutki COP).

Ale ile masz takich dób/dni/nocy.

Twoje zapotrzebowanie na co jest 3,1kW.

Twoja PC ma chyba 8,0kW przy tp+7°C/tw35°C.

To w najgorszym przypadku przy -20°/35°C będzie miała moc ok. 4,0-4,5kW.

co jest > od 3,1kW.

Przy dobrej akumulacyjności budynku starczy od taryfy taniej do taniej. Piszę to na podstawie swoich doświadczeń.

 

dla jasnosci żebym całą zimę w gaciach chodził i to bez kominka to u mnie poszloby max 2000kwh

 

Podobnie jak u mnie zimą 2220kWh.

Przy gruntowej jakby SCOP był lepszy (np.4,5) to można zejść do 1500kWh.

Ta różnica 720kWh x 0,36PLN daje 260PLN/zimę

przy średniej 0,45PLN daje 324PLN/zimę

Latem PW powinno być podobnie do GW.

 

To nie jest wartość dla której warto kopie kruszyć i zastanawiać się czy PC-PW czy PC-GW.

Chyba raczej trzeba się zastanawiać nad kablami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

u mnie są szkody górnicze i uważam za loterię robienie odwiertu głębokiego jak trzy 10 kondygnacyjne budynki

 

witam

 

dziś skończyłem montaż powietrznej pompy ciepła w Chorzowie

i dokładnie tak jak ty piszesz - szkody górnicze

i dokładnie tak jak pisze ANA-76 - działka ma być zagospodarowana, która ma być ogrodem, a nie trawnikiem

to powody, które wykluczyły montaż gruntowej pompy ciepła

 

w czerwcu u klienta, który 6 lat temu miał zamontowaną gruntową pompę ciepła - 1 z 2 odwiertów padł (ma piękny ogród), w zeszłym roku miał remont pompy padła płyta, teraz klnąc sam zdecydował się na powietrzną

 

na szczęście jest wybór

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolektor poziomy to 3 tys z glikolem

pionowy[asolt mówi że u mnie 100m wystarczy to 8 tys ze wszystkim]

 

pompa 13 tys

+ hydraulik 2-3 tys

i tyle

 

PC z zasobnikiem za 13 tys.?

dolicz jeszcze bufor.

 

Zgoda, tyle tylko, że te ceny to dla takich dociekliwych forumowiczów, analizujących, poszukujących.

Normalny inwestor (większość) nie ma za dużego pojęcia o budowie, a tym bardziej o PC.

Jak już się taki normalny zdecyduje na PC to zleca pod klucz na renomowanych urządzeniach i płaci duuuużo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

dziś skończyłem montaż powietrznej pompy ciepła w Chorzowie

i dokładnie tak jak ty piszesz - szkody górnicze

i dokładnie tak jak pisze ANA-76 - działka ma być zagospodarowana, która ma być ogrodem, a nie trawnikiem

to powody, które wykluczyły montaż gruntowej pompy ciepła

 

w czerwcu u klienta, który 6 lat temu miał zamontowaną gruntową pompę ciepła - 1 z 2 odwiertów padł (ma piękny ogród), w zeszłym roku miał remont pompy padła płyta, teraz klnąc sam zdecydował się na powietrzną

 

na szczęście jest wybór

 

pozdrawiam

Witam.

Orientujesz sie moze jakiej firmy sondy byly u Twojego klienta?

Slyszalem, ze swego czasu bylo duzo problemow z polskimi sondami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bufor?

No tak, bo PC-GW to on/off.

 

zasobnik 1 tys

ze zwykłej stali nie nierdzewka.

 

wiesz może czy po otwarciu brianskiego objazd zakladową będzie otwarty?

TAK.

 

szwagier jakis 1 km od ciebie z drugiej strony poznanskiej wstawił w 210 m2 buderusa za 80 tys

faktycznie wybory są różne

 

Wiem, że można, taki przykład:

Z 10 lat do tyłu jak byłem w Sanitecu Koło, to opowiadali, że robili wyposażenie do dużej łazienki (dom jednorodzinny, może ala pałac), która kosztowała 100tys. PLN.

Edytowane przez mcyper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezalezne testy.... A wiec nie ulotki...

http://energimyndigheten.se/sv/Hushall/Testerresultat/Testresultat/Luftluftvarmepumpar-2013-2009/?tab=2

 

Jest i 3.5 dla Borås... W Luleå bedzie inaczej a jeszcze inaczej we Wroclawiu.

 

Takze nie jest zle ;)

 

Jezyk barbarzynski, wiec nie wiem w jakim regionie byly testy i czy to COP czy SPF. Z opisu testow widze, ze 2 sa z grudnia a reszta miesiace cieple. Styczen i luty zostaly (nie wiedziec dlaczego ;)) z testow wykluczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo aktywnie uczestnicze na forum ogrodniczym i wyobracie sobie że dla niektórych ludzi motywacją do budowy domu jest ogród. Taki prawdziwy z różnorodnymi roślinami, drzewami, a nie tylko z thujami na około płotu i trawnikiem. Wydają mnustwo kasy na rośliny, pielęgnuja, chuchaja i dmuchają. Przy gwc taki ogród moze pozostać w sferze marzeń....

 

Nawet kolektor poziomy wcale nie przeszkadza w tym, zeby miec bujny ogrod dowolnego rodzaju, wiec nie bardzo to jest argumentem.

Z tych co maja wybor u jakies 80% przewaza ogolna pracocglonnosc (a co za tym idzie cena) wykonania DZ. Pozistale 20% to omamienie jest przez instalatorow, ktorym tez latwiej sprzedac pompe PW, ze to "to samo", bo przeciez calkiem podobnie sie nazywa. A to jak "picie w Szczawnicy" i "szczanie w piwnicy". Podobnie, ale jednak sie rozni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w czerwcu u klienta, który 6 lat temu miał zamontowaną gruntową pompę ciepła - 1 z 2 odwiertów padł (ma piękny ogród), w zeszłym roku miał remont pompy padła płyta, teraz klnąc sam zdecydował się na powietrzną

 

na szczęście jest wybór

 

Jak mu ta powietrzna padnie, to sie chyba chlopina potnie szarym mydlem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...