Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

No ale kolo takiego domu w dzielnicy Krab raczej wiercil nie bedziesz?

Jak Ci sie dom zawali, to odwierty nie sa najwazniejsza rzecza. I tak sie trzeba wyprowadzic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale kolo takiego domu w dzielnicy Krab raczej wiercil nie bedziesz?

Jak Ci sie dom zawali, to odwierty nie sa najwazniejsza rzecza. I tak sie trzeba wyprowadzic.

 

nie masz pojęcia o czym piszesz nowe domy buduje się na zbrojonej płycie za którą zwraca kopalnia (jak masz fakturę :) ) karb to ekstremalny przykład ale obrazuje problem

jak skończyli eksploatację lata temu to uznają że brak szkód i zostaje droga sadowa (może wygrasz) a niestety rzeczywistość jest trochę inna niż teoria fachowców od szkód górniczych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty myslisz ze testy sa robione na zewnatrz w danej T danego miesiaca...

Pyxis... Kurde... Jak by je mieli porownac?

Årsvärmefaktor- SCOP...

 

No wlasnie nie moge sie doczytac procedury testowej. Zupelnie nie ogarniam ichniego jezyka, wiec zostaja domysly.

 

Dla mnie swietnym wskaznikiem sa nie jakies testy z takimi czy innymi zalozeniami, ale faktyczny SPF z opomiarowanych instalacji uzywanych w realnych obiektach mieszkalnych. Jak masz takie testy pomp PW z regionu odpowiadajacemu klimatowi "sredniozimnej" Polski, to sie chetnie zapoznam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu decyduje producent nie jakieś widzi mi się kogoś z netu (np. dimplex wymaga)

Swego czasu rozmawiałem z Vailantem. Zawsze wciskali bufor i traktowali go jako sprzęgło. Jak wdałem się z nimi w dyskusję to okazało się że ostatecznie może być bez bufora. Już tu ktoś gdzieś pisał - wciskają bufor aby pozbyć się ewentualnego taktowania i mieć swięty spokój.

Edytowane przez plusfoto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu rozmawiałem z Vailantem. Zawsze wciskali bufor i traktowali go jako sprzęgło. Jak wdałem się z nimi w dyskusję to okazało się że ostatecznie może być bez bufora. Już tu ktoś gdzieś pisał - wciskają bufor aby pozbyć się ewentualnego taktowania i mieć swięty spokój.

Stara metoda jak się klient upiera że wie lepiej to cza przyznać rację i sprzedać jak chce bo może ucieknie do konkurencji potem się poprawi i jeszcze powie a nie mówiłem - tak działają niektórzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet kolektor poziomy wcale nie przeszkadza w tym, zeby miec bujny ogrod dowolnego rodzaju, wiec nie bardzo to jest argumentem.

Z tych co maja wybor u jakies 80% przewaza ogolna pracocglonnosc (a co za tym idzie cena) wykonania DZ. Pozistale 20% to omamienie jest przez instalatorow, ktorym tez latwiej sprzedac pompe PW, ze to "to samo", bo przeciez calkiem podobnie sie nazywa. A to jak "picie w Szczawnicy" i "szczanie w piwnicy". Podobnie, ale jednak sie rozni.

 

Zrób ogród z drzewami i porozmawiamy za kilka lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...