Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Masz jakiekolwiek testy lub "real life" dane swojej PC, oprocz kWh?

Jak wypada przy konkurencji na rynku?

 

Pisalem juz, ze poki co nie stac mnie na montaz ultradziwekowego cieplomierza 1", ale moze kiedys sie skusze i zainwestuje. Musze to zrobic wewnatrz pompy przed zawoerm 3D i zaraz za skraplaczem. Moj pompiarz mowil, ze tam jest za maly odcinek aby bezposrednio wyciac rure i wstawic cieplomierz. Wymagana jest mala przerobka. Siakos tak sie do tego dziwnie nie pale, ale kto wie. Sam jestem bardzo, bardzo ciekawy wynikow. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Swego czasu rozmawiałem z Vailantem. Zawsze wciskali bufor i traktowali go jako sprzęgło. Jak wdałem się z nimi w dyskusję to okazało się że ostatecznie może być bez bufora. Już tu ktoś gdzieś pisał - wciskają bufor aby pozbyć się ewentualnego taktowania i mieć swięty spokój.

 

Czyli jak nie dasz bufora to jest to taktowanie, czy nie?

 

Jeżeli jest, to nie wiem kto ma później świety spokój, inwestor czy producent?

Jak sprężarka padnie przez taktowanie po gwarancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie swietny test, bo to co rosnie dokola dzialki przy ogrodzeniu poza odcinkiem jakis 20m, wszystko rosnie dokladnie nad kolektorem.

 

Dobrze wykonany kolektor nie zmraza gruntu na dzialce. To sa jakies mity.

 

a zdradzisz co rośnie wokół płotu? thuje które mają płytki system korzeniowy? a może np sosny z palmowym sytemem korzeniowym, lub wysokie brzozy, buki, ambrowce, tulipanowce, zacieniające działkę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze to zrobic wewnatrz pompy przed zawoerm 3D i zaraz za skraplaczem. Moj pompiarz mowil, ze tam jest za maly odcinek aby bezposrednio wyciac rure i wstawic cieplomierz. Wymagana jest mala przerobka. Siakos tak sie do tego dziwnie nie pale, ale kto wie. Sam jestem bardzo, bardzo ciekawy wynikow. :)

 

Czyli obecnie z obudowy PC masz od razu wyjścia na co (zasilanie, powrót) + na grzanie cwu + 2xglikol.?

Łącznie 5 wyjść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a zdradzisz co rośnie wokół płotu? thuje które mają płytki system korzeniowy? a może np sosny z palmowym sytemem korzeniowym, lub wysokie brzozy, buki, ambrowce, tulipanowce, zacieniające działkę?

 

Bo bokach thujki. Od tylu lilaki, roza,berberysy, sosnice japonskie, jasmin, tamaryszek, ognik, kruszyna itd (czesci nazw nie znam lub pozapominalem). W obrebie dzialki (tez tak wypadlo, ze nad kolektorem) brzozy, czeresnie i sliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie swietny test, bo to co rosnie dokola dzialki przy ogrodzeniu poza odcinkiem jakis 20m, wszystko rosnie dokladnie nad kolektorem.

 

Dobrze wykonany kolektor nie zmraza gruntu na dzialce. To sa jakies mity.

 

Tak a energia (ciepło) pobierana jest bezpośrednio z kosmosu tylko na środku trzeba mała piramidkę postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze napisz do czego dazysz, bo trudno sie polapac kiedy zartujesz, a kiedy piszesz na powaznie.

Jak to do czego, minilobby P-W zaczęło ofensywę. Biznes nie idzie czy co, ana, mkm??

 

Tak, trza nagadać że grunt się nie regeneruje pod gałązkami i odwierty padają.

 

Idę spać, szkoda czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo bokach thujki. Od tylu lilaki, roza,berberysy, sosnice japonskie, jasmin, tamaryszek, ognik, kruszyna itd (czesci nazw nie znam lub pozapominalem). W obrebie dzialki (tez tak wypadlo, ze nad kolektorem) brzozy, czeresnie i sliwa.

 

Brzoza ma płytki system korzeniowy ale rośnie wysoko i daje cień, nie wiem jaka czereśnia - w zasadzie to ogromne drzewa, a śliwa potrafi mieć korzeń 3x2m, pamiętam, że nie masz nazbyt głeboko zakopanego kolektora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Normalne ze u kazdego bedzie inaczej. Ale ile regionow PL ma srednia o wiele nizsza od 6*C?

W Malmö i 8.2*C SCOP i okolo 4 laduje dla domow o zapotrzebowaniu 9100kWh.... Zle?

 

Ale juz Borås (+6,1ºC) Hus med uppvärmningsbehov 20 000 kWh/år jest poniej 3 (a gdzie tu do 3,5 o ktorych pisal kolega wczesniej przyz P/P)

Dom 9100 kWh/rok to polowe zuzycia robi latem CWU z SPF o okolicach 5-6. Jak masz 20 000kWh, to wychodzi dopiero wplyw CO (od razu widac jak leci na ryj przy wiekszym zapotrzebowania na CO). Jak by zrobili porowanie SPF dla samego CO (do ktorego ja sie odnioslem w dyskusji o rzeczonej P/P), to bedzie w granicach 2,5 pewnie.

Tu mozna jak widac bardzo kreatywnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze napisz do czego dazysz, bo trudno sie polapac kiedy zartujesz, a kiedy piszesz na powaznie.

 

Za to ty sprytnie przemycasz swoje manipulacje panie ekspercie od marketingu szeptanego.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?200336-Ogr%C3%B3d-nad-kolektorem-poziomym-Wasze-do%C5%9Bwiadczenia/page2

to tylko przykład ja wpływa na ogród

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to ty sprytnie przemycasz swoje manipulacje panie ekspercie od marketingu szeptanego.

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?200336-Ogr%C3%B3d-nad-kolektorem-poziomym-Wasze-do%C5%9Bwiadczenia/page2

to tylko przykład ja wpływa na ogród

 

Co ja czlowieku i komu przemycam? Jakie manipulacje?

Widze, ze koncza sie rzeczowe argumenty z Twojej strony, to znowy zaczynasz robic chryje, a pozniej sie dziwisz, ze masz z moejej strony "zjebke" i uciekasz na 2 dni z watku.

 

Ziemia nad kolektorem moze siadac. Tak samo jak bedzie siadala nad zakopanym kablem energetycznym czy rurami od kanalizacji. Co w tym dziwnego?

Jesli sa do wysadzenia, to jest ewidentnie zle wykonany (sporo za maly) kolektor, bo zamrozenie gruntu jest NIEDOPUSZCZALNE w tego typu instalacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to do czego, minilobby P-W zaczęło ofensywę. Biznes nie idzie czy co, ana, mkm??

 

Tak, trza nagadać że grunt się nie regeneruje pod gałązkami i odwierty padają.

 

Idę spać, szkoda czasu.

 

Jak bym naganiał to bym pisał że pw są super sprawne ale nie są tylko budynki są coraz lepsze i różnica w cop wynosząca 1 do 1,5 nie ma już takiego znaczenia przy obciążeniu np 4,5kw.

Druga rzecz to w tym roku zrobię tylko jeden budynek z obciążeniem większym od 7kw widać na śląsku bieda i wszyscy budują do 200m2 i z reku i izolowane i okna w ciepłym montażu itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja czlowieku i komu przemycam? Jakie manipulacje?

Widze, ze koncza sie rzeczowe argumenty z Twojej strony, to znowy zaczynasz robic chryje, a pozniej sie dziwisz, ze masz z moejej strony "zjebke" i uciekasz na 2 dni z watku.

 

Ziemia nad kolektorem moze siadac. Tak samo jak bedzie siadala nad zakopanym kablem energetycznym czy rurami od kanalizacji. Co w tym dziwnego?

Jesli sa do wysadzenia, to jest ewidentnie zle wykonany (sporo za maly) kolektor, bo zamrozenie gruntu jest NIEDOPUSZCZALNE w tego typu instalacjach.

 

Nigdzie nie uciekam tylko czasem dłużej na budowach siedzę

 

Znowu czytasz i cytujesz to co dla ciebie wygodne poczytaj co realny użytkownik pisze o roślinach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...