Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

 

to co ktoś sobie zamontuje zależy od różnych czynników

pompy gruntowej nie można zamontować w każdych warunkach

 

akurat przykład montażu na szkodach górniczych (czyli w bardzo specyficznych warunkach) można porównać do montażu PW za kołem podbiegunowym...

 

po co wymyślać takie warunki, które dyskwalifikują dane rozwiązanie, ale nie dotyczą większości zastosowań?

to tylko wyjątek a jak pewnie wiesz wyjątek potwierdza regułę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. ..

Ty masz trochę "wypaczony" punkt widzenia bo trafiasz na ludzi którzy mają problemy

 

trochę Adiqq nie trafiłeś z diagnozą...

jej punkt widzenia jest taki bo w tym ma interes finansowy żeby taki był ;)

 

jestem pewien, że gdyby do słynnego ema trafiła jedna osoba, która powiedziałaby mu, że "słyszała że podobno ktoś jest niezadowolony z GW" to nasza ana natychmiast obwieściłaby światu, że do jej męża trafiają ludzie niezadowoleni ...

to to samo co to picie w Szczawnicy o którym Pyxi wspomniał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat przykład montażu na szkodach górniczych (czyli w bardzo specyficznych warunkach) można porównać do montażu PW za kołem podbiegunowym...

 

po co wymyślać takie warunki, które dyskwalifikują dane rozwiązanie, ale nie dotyczą większości zastosowań?

to tylko wyjątek a jak pewnie wiesz wyjątek potwierdza regułę ;)

 

Bardzo sluszna uwaga. To rozwazania akademickie dotyczace jakis promili inwestorow. Moze w skali firm z tych terenow rosnie to do jakis grubych procentow, ale to nadal margines.

 

Przeciez nikt sie nie buduje na terenach jakis zapadlisk pokopalnianych a jesli zrobienie plyty fundamentowej to wystarczajace zabezpieczenie budynku, to trudno sie spodziewac, ze w kazdym ogrodzie bedzie rozstepowala sie ziemia i niszczyla wszelkie instalacje tam zakopane w kolektorem wlacznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jej nie przewymiarujesz o 100% i poprawnie ustawisz to praktycznie będzie to zjawisko marginalne i z reguły w okresach przejściowych.

 

Przewymiarowanie jakies 40%. Zjawisko przy pracy na cele CO zupelnie NIE WYSTEPUJE. Nawet w okresach przejsciowych.

Do celow CWU trzeba bylo dobrac temperature, bo pojawialo sie jedno dodatkowe zalaczenie podczas cyklu (ale to nie ta bajka przeciez).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwila,chwila

idąc twoim tokiem rozumowania, to szkody górnicze 0 kategorii = szkodom górniczym 5 kategorii

bo w obydwu przypadkach są to szkody górnicze

a akurat kolektor poziomy to najmniej rusza (jakoś wodociągi są na górnym śląsku, kanalizacja też :p)

i tak, mam kolektor poziomy na na terenach zaliczanych do "szkód górniczych"

 

każdy przypadek jest indywidualny i tak trzeba go traktować, a nie pisać że "na szkodach górniczych nie da się gruntówki zrobić"

 

Wlasnie o tym pisalem pytajac kolegi, jak zyc bez wodociagow na Slasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat przykład montażu na szkodach górniczych (czyli w bardzo specyficznych warunkach) można porównać do montażu PW za kołem podbiegunowym...

 

Jeśli jest taki teren na którym szkody górnicze mogą zagrozić kolektorom gruntowym, to na pewno nie jest to teren przeznaczony pod zabudowę. Prędzej dom, zbudowany nawet na pancernej płycie, zawali się, niż uszkodzeniu ulegnie kolektor - oczywiście przy założeniu, że instalacja kolektora została wykonana prawidłowo.

 

Ps. Wyobraża ktoś sobie jaki ogrom zniszczeń musiałby być aby uszkodzeniu uległ np. kolektor spiralny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jest taki teren na którym szkody górnicze mogą zagrozić kolektorom gruntowym, to na pewno nie jest to teren przeznaczony pod zabudowę. Prędzej dom, zbudowany nawet na pancernej płycie, zawali się, niż uszkodzeniu ulegnie kolektor - oczywiście przy założeniu, że instalacja kolektora została wykonana prawidłowo.

 

Ps. Wyobraża ktoś sobie jaki ogrom zniszczeń musiałby być aby uszkodzeniu uległ np. kolektor spiralny ?

 

Mysle dokladnie tak samo. Tylko dlaczego ludzie wypisuja takie rzeczy? Z tego co widze to nawet ludnosc "tubylcza".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet, jakimś zrządzeniem losu, szkody spowodowały zniszczenie kolektora gruntowego, to ten fakt byłby najmniej istotny, bo reszta infrastruktury poszłaby w p..... - łącznie z domem, czyli z PCi P/W również. I co komu wtedy z tego, że DZ takiej PCi ocalało ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli nawet, jakimś zrządzeniem losu, szkody spowodowały zniszczenie kolektora gruntowego, to ten fakt byłby najmniej istotny, bo reszta infrastruktury poszłaby w p..... - łącznie z domem, czyli z PCi P/W również. I co komu wtedy z tego, że DZ takiej PCi ocalało ?

 

No to prawie cytujesz moje slowa z poprzednich postow w tym watku.

Chyba olales doczytanie wczesniejszej dyskusji. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

faktycznie są sytuacje że czasami lepiej pw a czasami grunt.

ja tylko zwracam argument że kwestia ceny to nie argument---- zacierają się różnice.

u takiego dalszego znajomego -coś nie tak poszło z jednym odwiertem pion.

dla bezpieczenstwa robi wszystkie od nowa.

coś tam tłumaczył że związane było to z zastosowaniem zwykłej rrury do wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Wlasnie o tym pisalem pytajac kolegi, jak zyc bez wodociagow na Slasku.

 

Byscie się zdziwili ile jest w moim regionie awarii wodociągów z powodu szkód górniczych,ile razy kanalizacja była do naprawy z tego tytułu.

Poślizg mojej oczyszczalni spowodowany jest właśnie przez uszkodzenie jakiegoś zbiornika osadowego pod wpływem zapadania.

 

Jakieś 500m ode mnie kolesiowi po ostatnim tapnieciu garaż oddzielil się od domu o ok.20cm,byłem i widziałem :)

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to instalatorzy nie sa idealni - niestety

 

Ja napiszę bardziej dosadnie, bo to d..., a nie instalatorzy, coś tam wie (a przynajmniej tak się im wydaje) to i efekt - będzie pan zadoooooooowooooooooolony.

 

Komu proponowali wykonanie "podsypki" kwarcowej do kolektorów. Ilu "zadowolonych" inwestorów ma pionowe kolektory "wypełnione" urobkiem z otworu?

 

Dobrze wykonany kolektor, jest w stanie "przetrzymać" silne trzęsienie ziemi, a nie jakieś tam szkody górnicze - trzaśnie kanaliza, woda, a kolektor pozostanie nienaruszony.

 

 

Ps. Walczy się tu o COP rzędu 0.1, nocne taryfy, przewymiarowane DZ.

Na źle wykonanym kolektorze traci się (można stracić) COP o więcej niż 1

Edytowane przez sSiwy12
dopisałem. Ps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garaz bym ogrzewal P/P za 2100:- ;) ( gdybym mial co ogrzewac :D )

 

Planuje w przyszłości budowę garażu wolnostojącego i zastanawiam się czy w ogóle go ogrzewać a jeśli tak to czy pociągnąć instalacje z domu czy właśnie tak jaki piszesz zamontować pompę powietrze powietrze. Jakie mogą być koszty całkowite takiej instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...