Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

żyć się nie da, bo woda wyschła

 

Mi chodzilo o nieustatne niszczenie sieci wodociagowej i innych instalacji podziemnych przez szkody gornicze, ktore rzekomo sie tam odbywa. Pewnie na bardzo rozleglych obszarach kraju. Nawet do palki mi nie przyszlo, ze widzisz problem w niskim poziomie wod gruntowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie byly bledy wykonania DZ, tylko inwestor, ktory byl technicznym inwalida a przy okazji mial spierdzielona izolacje budynku, przez co kolektor byl zle dobrany do realnego zapotrzebowania na cieplo. Nic to nia do rzeczy, ze to pompa GW. Po prostu przy powietrznej by nie dal rady nagrzac i mial 16*C w domu.

 

witam

 

zgadza się:

Nic to nia do rzeczy

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sa testy tych i tych... I to nawet przy tych samych temp na wyjsciu... A wiec mozna sobie porownac.

A te twoje realne... Jak odkryjesz ze G/W to 1.5 lepszy SCOP... To cie jakos wzmocni? Cos nowego odkryjesz? Czy szukasz tylko dowodow i potwierdzen ze P/W sa do d i G/W to jedyna sluszna opcja... I to najlepiej ta najtansza...

 

Zapomniales o czym dyskutujemy, to Ci przypomne, bo sie motasz straszliwie i juz mnie to nudzi.

Odpowiedzialem na sugerowany przez kogos SPF dla pomp PP na cele CO na poziomie 3,5 , ze to fikcja dla naszego klimatu. Ty sie z tym nie zgodziles. Masz teraz testy pomp PW ktore nie dobijaja nawet do 3 u Niemcow, wiec o co biega? Mialem podstawy do powatpiewania, czy jestem "uprzedzony"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Ty naprawde myslisz, ze kolektor poziomy trzeba zakopywac tylko na bagnach?:wiggle:

 

Eh, "sprzedawcy powietrznych", niestety trzeba sie douczyc w temacie. Ale na szczescie jest wybor (sprzedawcy).;)

 

witam

 

owijasz kota ogonem, niech będzie twoje na górze, tak montuję pompy gruntowe na:

tylko na bagnach

 

 

między tobą - "doradcą" od "tylko pompa gruntowa"

a mną jest wielka różnica

 

ja montuję i pompy gruntowe, i pompy ciepła powietrzne, i kotły węglowe, i kotły gazowe, i kotły elektryczne (tylko chyba olejowych nie:):))

nie mówię, że coś jest najlepsze na świecie

tylko próbuję dobrać rozwiązanie do danej sytuacji

 

nie wszędzie się da zamontować pompę gruntową, gdzie już pisałem, a wspomnę jeszcze o sytuacji z "jakością" prądu, nie wszędzie są odpowiednie parametry

nie wszędzie się da zamontować pompę powietrzną, np. patrz powyżej

nie wszędzie się da zamontować kocioł węglowy, np. tam gdzie nie ma kotłowni

nie wszędzie się da zamontować kocioł gazowy, np bo nie ma sieci gazowej

itd.

 

poza tym nie wszyscy chcą, nie wszystkich stać, itd., itd.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

owijasz kota ogonem, niech będzie twoje na górze, tak montuję pompy gruntowe na:

 

 

między tobą - "doradcą" od "tylko pompa gruntowa"

a mną jest wielka różnica

 

ja montuję i pompy gruntowe, i pompy ciepła powietrzne, i kotły węglowe, i kotły gazowe, i kotły elektryczne (tylko chyba olejowych nie:):))

nie mówię, że coś jest najlepsze na świecie

tylko próbuję dobrać rozwiązanie do danej sytuacji

 

nie wszędzie się da zamontować pompę gruntową, gdzie już pisałem, a wspomnę jeszcze o sytuacji z "jakością" prądu, nie wszędzie są odpowiednie parametry

nie wszędzie się da zamontować pompę powietrzną, np. patrz powyżej

nie wszędzie się da zamontować kocioł węglowy, np. tam gdzie nie ma kotłowni

nie wszędzie się da zamontować kocioł gazowy, np bo nie ma sieci gazowej

itd.

 

poza tym nie wszyscy chcą, nie wszystkich stać, itd., itd.

 

pozdrawiam

 

Witaj

 

Napisales bardzo ladnie, tylko ze my tutaj zupelnie nie o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi chodzilo o nieustatne niszczenie sieci wodociagowej i innych instalacji podziemnych przez szkody gornicze, ktore rzekomo sie tam odbywa. Pewnie na bardzo rozleglych obszarach kraju. Nawet do palki mi nie przyszlo, ze widzisz problem w niskim poziomie wod gruntowych.

 

witam

 

ja niestety chyba dla ciebie widzę problem z niskim poziomem wód gruntowych

suchy grunt - trzeba go więcej - tak jest - potrzebna większa powierzchnia

dla was doradców od "tylko pompa gruntowa" to pikuś, a później to instalator spieprzył instalację

ja montując pompę gruntową i wykonując dolne źródło muszę mieć pewność, że to będzie działać

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

policzyłem swoje zapotrzebowanie 3700kwh rok 20 stop

podzieliłem przez cop 2,5=1480kwh wyszło

cop 3,5 1060 kwh

420 kwh x 0,31 groszy=130 zł w roku droższa powietrzna CO

CWU PENIE RÓŻNICA ta SAMA 130 zł

260 zł różnicy u mnie na rok

pozostaje kwestia wykorzystania taryf:p

 

Średnio to my mamy po xxx zł :jawdrop:

 

Powietrzna PCi zainstalowana w pomorskim będzie miała wyższy COP od takiej samej zainstalowanej na moim terenie.

W drugą stronę to też działa - gruntowa u mnie będzie miała znacznie wyższy niż tam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, bo to nie kwestia pompy tylko zle dobranych komponentow instalacji.

 

BTW: Ilez koo...a razy dziennie bedziesz mnie "wital" i "pozdrawial"? :)

 

witam

 

wolę witać i pozdrawiać, niż próbować kogoś wyśmiewać, obrażać, czy wkładać mu w usta słowa, których nie wypowiedział

chyba uprzejmości nigdy za wiele:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

ja niestety chyba dla ciebie widzę problem z niskim poziomem wód gruntowych

suchy grunt - trzeba go więcej - tak jest - potrzebna większa powierzchnia

dla was doradców od "tylko pompa gruntowa" to pikuś, a później to instalator spieprzył instalację

ja montując pompę gruntową i wykonując dolne źródło muszę mieć pewność, że to będzie działać

 

pozdrawiam

 

Oczywiscie, ze trzeba zalozyc inna pojemnosc cieplna gruntu. To jest ELEMENTARZ., ale nie jest to nierozwiazywlany problem dyskwalifikujacy kolektor poziomy na terenasz szkod gorniczych gdzie poziom wod jest niski.

Czujesz roznice w ocenie sytuacji?

 

BTW: Z taka wiedza w temacie dotyczacym kolektora poziomego nie sadze, zebys byl w tej akurat dziedzinie "instalatorskim asem" .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...