Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

witam

 

czyli ktoś pod ciebie podszywa, bo nie wiesz o czym piszesz

 

albo chcesz pisać tylko o tym co dla ciebie jest wygodne

 

a najlepiej wkładać, komuś w usta słowa, których nie napisał

 

pozdrawiam

 

Piszemy o kolektorach na szkodach gorniczych a Ty mi peany pod swoim adresem wypisujesz. Pobudka!!!! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie, ze trzeba zalozyc inna pojemnosc cieplna gruntu. To jest ELEMENTARZ., ale nie jest to nierozwiazywlany problem dyskwalifikujacy kolektor poziomy na terenasz szkod gorniczych gdzie poziom wod jest niski.

Czujesz roznice w ocenie sytuacji?

 

BTW: Z taka wiedza w temacie dotyczacym kolektora poziomego nie sadze, zebys byl w tej akurat dziedzinie "instalatorskim asem" .

 

witam

 

i znowu wkładasz mi w usta słowa, których nie powiedziałem

 

tak uważam, że niski poziom wód gruntowych to problem, czasami rozwiązywalny, czasami "za Chiny" nie

 

ale to, że piszesz

nierowiazywlany problem dyskwalifikujacy kolektor poziomy na terenasz szkod gorniczych gdzie poziom wod jest niski.

to już kłamiesz, a może.. sam nie wiem co

 

kiedyś niedawno zjebałeś chyba kogoś (tu się mogę mylić, że to ty) za poprawną polszczyznę, a sam ...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

i znowu wkładasz mi w usta słowa, których nie powiedziałem

 

tak uważam, że niski poziom wód gruntowych to problem, czasami rozwiązywalny, czasami "za Chiny" nie

 

ale to, że piszesz

to już kłamiesz, a może.. sam nie wiem co

 

kiedyś niedawno zjebałeś chyba kogoś (tu się mogę mylić, że to ty) za poprawną polszczyznę, a sam ...

 

pozdrawiam

 

No to tu jest Twoj post, bo chyba faktycznie sie pogubiles w matactwach:

witam

 

zgadzam się z tobą całkowicie, problem b. złożony

nawet powiem firmy które wiercą nie chcą wiercić na terenach górniczych, a na pewno nie chcą dawać na to gwarancji

niektórzy nigdy pewnie nie widzieli terenów, gdzie występują szkody górnicze

 

a są nawet tacy co "proponują tam" kolektory poziome

piszą o poziomie wód gruntowych - a jaki jest ich poziom na terenach górniczych

 

Czyli wedlug Ciebie co dyskwalifikuje kolektor poziomy na takich terenach? Nie jest to rozrywanie go przez ruchy gorotworu. Nie sa to tez wody gruntowe o ktorych jednak wspomniales. Wiec co panie "instalatorze pomp powietrznych"? Co jest nie tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszemy o kolektorach na szkodach gorniczych a Ty mi peany pod swoim adresem wypisujesz. Pobudka!!!! :D

 

witam

 

zrobię skrót wypowiedzi:

 

montuję pompy ciepła i staram się robić to dobrze, jak najlepiej (niech będzie pean - a co:))

 

a ty piszesz dużo, b. dużo czasami mijasz się z realiami, pobudka!!! pompa ciepła gruntowa - nie zawsze i wszędzie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tu jest Twoj post, bo chyba faktycznie sie pogubiles w matactwach:

 

 

Czyli wedlug Ciebie co dyskwalifikuje kolektor poziomy na takich terenach? Nie jest to rozrywanie go przez ruchy gorotworu. Nie sa to tez wody gruntowe o ktorych jednak wspomniales. Wiec co panie "instalatorze pomp powietrznych"? Co jest nie tak?

 

witam

 

zacytuję sam siebie, trochę wyżej to napisałem:

 

"ja niestety chyba dla ciebie widzę problem z niskim poziomem wód gruntowych

suchy grunt - trzeba go więcej - tak jest - potrzebna większa powierzchnia

dla was doradców od "tylko pompa gruntowa" to pikuś, a później to instalator spieprzył instalację

ja montując pompę gruntową i wykonując dolne źródło muszę mieć pewność, że to będzie działać"

pompa gruntowa nie zawsze i wszędzie

 

 

rozumiem, że jak instaluję powietrzne pompy ciepła to jestem "BE"

a jak gruntowe - to "OK"

 

"instalator pomp ciepła" to chyba nowa inwektywa, podoba mi się

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co sadzicie o instalacji czerpni powietrznej pompy na nieuzytkowym nieocieplonym poddaszu, dachu domu z plaskim stropem i gruba warstwa izolacji tak, zeby zminimalizowac wplyw dodatkowych strat energii przez strop..

 

SCOP bylby na pewno wiekszy, ale moze za bardzo przesuszalo by sie powietrze i szkodzilo wiezbie? jakies spostrzezenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co dolega gruntowi w Polsce?

 

Strefy przemarzania gruntu przebiegają podobnie jak strefy temp. powietrza.

Jeżeli w RFN mają łagodniejszy klimat to średniorocznie wyższe temp. gruntu niż w PL.

 

Powietrzna PCi zainstalowana w pomorskim będzie miała wyższy COP od takiej samej zainstalowanej na moim terenie.

W drugą stronę to też działa - gruntowa u mnie będzie miała znacznie wyższy niż tam

 

Średnia temp. gruntu np. na 1,5m na innym obszarze PL będzie wyższa niż na Pomorzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale my rozmawiamy o kolektorach na szkodach. Z jakis powodow polektor plaski zostal tam przez Ciebie zdyskwalifikowany w slowach [a są nawet tacy co "proponują tam" kolektory poziome]. To chyba nie byla aprobata dla pomyslu, wiec pytam wprost: Jakie masz zastrzezenia???

 

witam

 

jak cytujesz to cytuj do końca a nie wyrywaj z całości

 

napisałem, że "problem jest złożony"

 

proponują poziomy, nie znając powierzchni działki możliwej do wykorzystania pod kolektor poziomy, a może dom na starej hałdzie, a może skała, kamień, żwir, suchy bo dodatkowo teren bardzo odwodniony, a czasami nawet węgiel już pod wierzchówką (od razu dodam że widziałem takie wtrącenia węgla w wykopie), nic tylko pompa gruntowa, wpierw należy poznać grunt a potem dopiero kategorycznie stwierdzać

tereny "górnicze" w dużej części są terenami nie nadającymi się dla pomp ciepła gruntowych

 

o kolektorach pionowych na tych terenach nie będę mówił

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strefy przemarzania gruntu przebiegają podobnie jak strefy temp. powietrza.

Jeżeli w RFN mają łagodniejszy klimat to średniorocznie wyższe temp. gruntu niż w PL.

 

Nie jestm przekonany, czy to bedzie tak, ze jesli srednia temperatura powietrza jest nizsza o 1*C, to temperatura gruntu na glebokosci 1,5m tez musi spasc o ten 1*C. Nie potrafie okreslic czy taka scisla zaleznosc jest, czy jej nie ma (jest niej lub bardziej proporcjonalna). Intuicja mi tylko podpowiada, ze to nie jest takie oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jak cytujesz to cytuj do końca a nie wyrywaj z całości

 

napisałem, że "problem jest złożony"

 

proponują poziomy, nie znając powierzchni działki możliwej do wykorzystania pod kolektor poziomy, a może dom na starej hałdzie, a może skała, kamień, żwir, suchy bo dodatkowo teren bardzo odwodniony, a czasami nawet węgiel już pod wierzchówką (od razu dodam że widziałem takie wtrącenia węgla w wykopie), nic tylko pompa gruntowa, wpierw należy poznać grunt a potem dopiero kategorycznie stwierdzać

tereny "górnicze" w dużej części są terenami nie nadającymi się dla pomp ciepła gruntowych

 

o kolektorach pionowych na tych terenach nie będę mówił

 

pozdrawiam

 

Co Ty mi tu pierdzielisz? Kolego, wijesz sie jak piskorz i pociskasz mi jakies kity.:) Ja widze co napisales wczesniej. Nie jestem Twoim klientem, zebys mnie "krecil". Miales wyrazne anse: [a są nawet tacy co "proponują tam" kolektory poziome] - i chodzilo tu o SZKODY GORNICZE. Dobrze ze zminiles zdanie, ale forma tego "nawrocenia" jest conajmniej zastanawiajaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co Ty mi tu pierdzielisz? Kolego, wijesz sie jak piskorz i pociskasz mi jakies kity.:) Ja widze co napisales wczesniej. Nie jestem Twoim klientem, zebys mnie "krecil". Miales wyrazne anse: [a są nawet tacy co "proponują tam" kolektory poziome] - i chodzilo tu o SZKODY GORNICZE. Dobrze ze zminiles zdanie, ale forma tego "nawrocenia" jest conajmniej zastanawiajaca.

 

witam

 

tak tak Pyxis masz rację

 

było mi b. miło

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Adiqq:

 

Ale z tego co piszesz to najniższe wartości to rzędu 20m/1°C.

A kolektor poziomy układamy płytko ok. 1,5m.

To większy wpływ będzie miało powietrze zewnętrzne niż przyrost temp. gruntu 1°C na 20m.

 

Jeżeli na Pomorzu strefa temp. powietrza zimą -16°C, w górach -20°C do -24°C,

to tak samo strefa przemarzania gruntu na Pomorzu jest 0,8m, a w górach 1,2-1,4m.

 

To chyba lepsze sprawności będzie miała PC z kolektorem poziomym na Pomorzu niż gdziekolwiek w PL.

 

Poza tym regeneracja kolektora po zimie następuje na skutek wzrostu temp. gruntu od powietrza zewnętrznego, a nie od jądra Ziemi.:yes:

Edytowane przez mcyper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

tak tak Pyxis masz rację

 

było mi b. miło

 

pozdrawiam

 

pewnie że ma rację bo nie ryzykuje niczym internet wszystko przyjmie a niestety to Ty instalując coś co kosztuje sporo ryzykujesz swoim majątkiem ale można liczyć że przez 5lat będzie ok a potem może na nowo będzie klient na odwiert ;) bo wygra w sądzie z kopalnią odszkodowanie jak zarządca autostrady po 6 latach procesów

teoria mówi że szkody górnicze występują tylko na skraju rejonu eksploatacji i to w określonym czasie zależnym od głębokości eksploatacji teoria...

obudziło któregoś z szanownych dyskutantów tompnięcie w środku nocy?

widzieliście jak wygląda prostowanie budynku po szkodach górniczych wybudowanego już na płycie? (mam foty)

http://kontakt24.tvn24.pl/artykul,zlamany-slup-wysokiego-napiecia-zagrozone-budynki,902142.html

Można ryzykować i oszczędzać 260zł na rok jak wyliczył Malux

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...