Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Coś jednak nie jest tak z Tobą:

 

jeszcze jedno, bo pewnie się w to nie wczytałeś w materiałach pro-venta

ich GWC we współpracy z pompą ciepła nie jest przewidziane do małych domków

 

a wcześniej pisałeś:

 

a na wiosnę będziemy robić u klienta (domek) - pompa ok. 9kW

i kolektor będzie pod budynkiem na płycie

klient nie chce odwiertów, ma małą działkę

 

A to już zupełnie obnaża Twoją "fachowość":

 

w domkach ważne są przepływy powietrza nikt przecież tam sobie nie zrobi wichury żeby zapewnić odpowiedni komfort cieplny, w domu potrzebujemy "prawie cały czas" jednakowej temperatury: ~21'C, w budynkach przemysłowych, sklepach "wichury" są dopuszczalne, np. na hali sprzedaży nocą obniżenie temperatury, a nad ranem jej zwiększenie, itd.

 

Co ma piernik do wiatraka (P/W bo o tym piszemy) ?

Najlepiej powiedz szefowi, że sie nie nadajesz do tej roboty, bo tymi wpisami ośmieszasz nie tylko siebie, ale, co ważniejsze, firmę którą starasz się tu wypromować.

Z dugiej strony jaka firma, tacy jej pracownicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Coś jednak nie jest tak z Tobą:

 

 

 

a wcześniej pisałeś:

 

 

 

A to już zupełnie obnaża Twoją "fachowość":

 

 

 

Co ma piernik do wiatraka (P/W bo o tym piszemy) ?

Najlepiej powiedz szefowi, że sie nie nadajesz do tej roboty, bo tymi wpisami ośmieszasz nie tylko siebie, ale, co ważniejsze, firmę którą starasz się tu wypromować.

Z dugiej strony jaka firma, tacy jej pracownicy.

 

witam

 

w domku 9kW będzie pompa gruntowa, dla której wymiennik będzie częściowo pod budynkiem na płycie, częściowo pod "brukiem" i częściowo pod "trawą"

 

a system pro-vent połączony jest z pompą powietrzną, o tym mogłeś poczytać ale tobie się nawet nie chciało

system pro-venta nie jest przeznaczony do małych budynków, ma pewne ograniczenia

 

a o czym piszemy, o różnych rzeczach jak na forum, a m.in. o tym, że kolektor lub GWC może być też pod budynkiem

nie jest tak, że nie można - trzeba wiedzieć tylko jak, żeby miało to sens

 

było mi b. miło

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnioskuje z Waszej dyskusji o taryfach prądu, że nie ma co się przejmować tym tylko dobierać moc pompy to potrzeb budynku i mieszkańców. Pompa niech sobie chodzi kiedy jest taka potrzeba [...]

 

Mówię o pampach gruntowych oczywiście.

 

A skad taki wniosek? Przy takim podejsciu masz prawie 100% wiksze koszta uzytkowania PCi. Gruntowej oczywiscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę sobie tak. Przy moim domu i rodzinie podejrzewam że połowa kosztów pracy PCi będą to koszty CWU i myśle żeby grzanie CWU ustawić w godzinach nocnych i później w godzinach 13-15 czyli wszystko w tańszej taryfie. Natomiast CO nie ruszać i ustawić temperaturę w domu przez całą dobę taką samą i niech PCi sobie grzeje dom kiedy będzie potrxeba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę sobie tak. Przy moim domu i rodzinie podejrzewam że połowa kosztów pracy PCi będą to koszty CWU i myśle żeby grzanie CWU ustawić w godzinach nocnych i później w godzinach 13-15 czyli wszystko w tańszej taryfie. Natomiast CO nie ruszać i ustawić temperaturę w domu przez całą dobę taką samą i niech PCi sobie grzeje dom kiedy będzie potrxeba.

 

witam

 

wielu moich klientów mimo, że ma taryfę G12w lub G12 postępuje dokładnie tak jak piszesz

c.w.u. grzeją w taniej taryfie,

a c.o. "jak leci", pompa grzeje jak piszesz "kiedy będzie potrzebna", mają ustawione najczęściej 2 poziomy temperatur w ciągu dnia lub przez całą dobę jednakową temperaturę

każdy to sobie sam dobiera i wylicza co dla nich jest najbardziej odpowiednie

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis dostałem ofertę na sama pompę ekontech, no i taka która mnie interesuje to koszt 24-26tys netto. Do tego jeszcze kolektor płaski. Oj w 40kzł to nie ma szans się wyrobić, tak czuje. Będzie się z gazem trzeba przeprosić.

 

W Twoim przypadku faktycznie moze byc klopot. Tak na styk moze wyjsc. No ale domku tez nie masz malutkiego. Te koszta dosyc proporcjonalnie rosna wraz z metrazem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoja pogodowka zna temp zewn ktora bedzie w I taryfie aby wygrzac w II? :o

Moja tylko reguluje temp na wyjsciu zaleznie od temp na zewnatrz.... Ale to w kazdej chwili jak zaistnieje potrzeba grzania... Nawet o 16:05;)

 

no mi pompa pilnuje temperatury w domu pogodówką

rozumiem twoje wątpliwości .

no ale jeszcze raz --masz grzejniki , ja mam w 100% podłogówkę

u mnie w największe mrozy dom gdy łapał 22 stop to po 15 h przerwy od 17 do 10 rano temperatura w domu spadała o niecały 1 stop - ale w największe mrozy w marcu jak było -18 w nocy.

przy grzejnikach ciężko byłoby pewnie tak grzać.

np w niedzielę spaliliśmy z 2 -3 kg brzozy i pewnie odpalimy kominek pod koniec tygodnia -w domu nad ranem 23 a po całym dniu słonca prawie 24,5.

11cm posadzki mam i dom to silikat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podobnie jak adigg nie chce robić dużej róznicy między komfortową a obniżoną [jakieś0,5-1 stop]

tylko przy powietrznej wyskakuje inny problem

moja powietrzna jak sobie skalkulowała np 6 g grzania na dobę to inwerter zmuszał ją przez pierwsze 30 minut około na pobór większy[jakies 40-60 % modulacji ] a reszta czasu to 16 %[zadowolony jestem z przewymiarowania pompy]

warto przy powietrznej tak ustawić strefy czasowe żeby ruszała w tanim prądzie - a wybieg ewentualny robić w drogim jak trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzis dostałem ofertę na sama pompę ekontech, no i taka która mnie interesuje to koszt 24-26tys netto. Do tego jeszcze kolektor płaski. Oj w 40kzł to nie ma szans się wyrobić, tak czuje. Będzie się z gazem trzeba przeprosić.

 

No nie jeden dostając wycenę PC musiał się już przeprosić z gazem, węglem itd.

Masz przynajmniej to szczęście, że jest dostęp do gazu. Pomyśl o tych, co tego szczęścia nie mają.

A przy Twoim dziele sztuki (jestem pod wielkim wrażeniem:)), podejrzewam że firmy zajmujące się handlem i montażem PC chętnie Cię oskubią z zaskórniaków.

I gdzie te tanie pompy za 15 do max 20k ze wszystkim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdzie te tanie pompy za 15 do max 20k ze wszystkim?

 

Na ogrzewanie w praktyce 2 domów po około 160m2 powierzchni każdy + około 30m2 ogrzewanego łącznika - to ile ma wyjść ?

 

Ps. Sprawdź w jego stopce dane co ma ogrzewać.

Edytowane przez sSiwy12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ogrzewanie w praktyce 2 domów po około 160m2 powierzchni każdy + około 30m2 ogrzewanego łącznika - to ile ma wyjść ?

 

Ps. Sprawdź w jego stopce dane co ma ogrzewać.

 

Dlatego piszę.

No u mnie ciut więcej, kubatura 1725m3, a powierzchnia deko ponad 420m2.

U mnie casting zaczynał się od 60 do 80k netto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale cena którą "kwestionujesz" dotyczy domu małego (około 150m2), i mocy PCi okolo 8kW.

 

I co ważniejsze - nikt tu nikogo nie "namawia" do wyboru PCi, w sytuacji kiedy gaz z rury jest w "zasięgu" domu.

 

Ps. Koszt budowy domu o dużo większej powierzchni (ponad 400m2) też jest wyższy niż rzeczonego 150m2.

Edytowane przez sSiwy12
dopisałem Ps.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...