Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

W moim Dimplexie jest fabryczny bufor 100l, i takowy mam zainstalowany

Co do częstego załączania to jakieś bzdury piszesz, mnie PC włącza się w tej chwili 1 raz na dobe, a zimą tak do trzech, tak nauczyłem się tym sterować i nie ma z tym problemu.

Pewnie też po ok miesiącu będziesz miał sterowanie swoją PC w małym paluszku, a potem to już tylko zaglądanie do kotłowni od czasu do czasu

Edytowane przez rosomakx4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zasobnik do CWU Galmet Max. On ma duuużą wężownicę i jest przeznaczony do PC. Kolega Pitersson ma wersję 300L a ja 400L. Grzeję 1x/dobę.

 

Tez bym teraz w takie cos celowal, ale wtedy jak kupowalem to chyba jeszcze ich nie mieli w ofercie. :( Musialem sie zadowolic biwalentnym ze spietymi szeregowo wezownicami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zasobnik do CWU Galmet Max. On ma duuużą wężownicę i jest przeznaczony do PC. Kolega Pitersson ma wersję 300L a ja 400L. Grzeję 1x/dobę.

 

rozumiem z tego ze mozna znaleźć na rynku pompę bez zintegrowanego zbiornika CWU ktore zazwyczaj są stosunkowo małe i oddzielnie zakupić coś konkretnego a instalator sobie to połączy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozumiem z tego ze mozna znaleźć na rynku pompę bez zintegrowanego zbiornika CWU ktore zazwyczaj są stosunkowo małe i oddzielnie zakupić coś konkretnego a instalator sobie to połączy?

 

Dokladnie, bo nie slyszalem o Pc zintegrowanej z zasobnikiem CWU ok 300L. i duza pow. wymiany wezownicy .Mysle ze dla Pc powyzej 10KW to galmetowski baniak 300L Maxi to minimum, optowalbym za 400L Maxi tak jak zapodal ferrit. A ma to znaczenie latem przy pozimym DZ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam zasobnik do CWU Galmet Max. On ma duuużą wężownicę i jest przeznaczony do PC. Kolega Pitersson ma wersję 300L a ja 400L. Grzeję 1x/dobę.

 

1x na dobę to przy użyciu pompy cyrkulacyjnej czy nie? Bo ja mam taki zbiornik i zauważyłem, że bez cyrkulacji to i 1x na 2,3 doby spokojnie wystarczy (przy prysznicu) ale po uruchomieniu pompki cyrkulacyjnej to niestety kilka razy na dobę dogrzewa. Także pozostaje wybór komfort albo oszczędności:)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam cyrkulacji (ale mam przygotowaną instalację CWU, wystarczy pompę obiegową zamontować i podłączyć do zasobnika). Najbliżej mam do kuchni - tam się najczęściej ciepłą wodę używa. WC i łazienka są dalej - niestety wymaga to spuszczenia zimnej wody z instalacji. Na razie wolę płacić za wodę niż za energię. Nie widzę też w tym dyskomfortu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie używam cyrkulacji (ale mam przygotowaną instalację CWU, wystarczy pompę obiegową zamontować i podłączyć do zasobnika). Najbliżej mam do kuchni - tam się najczęściej ciepłą wodę używa. WC i łazienka są dalej - niestety wymaga to spuszczenia zimnej wody z instalacji. Na razie wolę płacić za wodę niż za energię. Nie widzę też w tym dyskomfortu.

 

No widzisz a ja widzę:yes: Mam małe dziecko, które często brudzi rączki i co jakiś czas (który ciężko przewidzieć ) trzeba je było umyć a bez cyrkulacji czekałem czasem i minutę zanim ciepła doleciała. Dzieciak się denerwował, że się go trzyma ja się wkurzałem, że on się denerwuje:mad:, dlatego wolę te parę miesięcy po przepłacać a mieć komfort, bo niestety pompka cyrkulacyjna to straszny "złodziej" prądu, który na prawdę trzeba uwzględnić w całościowych kosztach zużycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...