Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Chyba raczej z wężownicą o dużej powierzchni będzie lepszy, poza tym jeśli się nie mylę to dwu-płaszczowych nie robi się w wersji stojącej, a jeśli wisząca to do 200l max, a wiadomo że do PC lepiej wziąć większy. Ja przed Galmetem Maxi 300 miałem Biawara dwu-płaszczowego 120l to mogę tylko powiedzieć, że nagrzewał się tyle czasu co ten 300l a trzymał ciepła wodę 3,4 razy krócej niż Galmet.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej z wężownicą o dużej powierzchni będzie lepszy, poza tym jeśli się nie mylę to dwu-płaszczowych nie robi się w wersji stojącej, a jeśli wisząca to do 200l max, a wiadomo że do PC lepiej wziąć większy. Ja przed Galmetem Maxi 300 miałem Biawara dwu-płaszczowego 120l to mogę tylko powiedzieć, że nagrzewał się tyle czasu co ten 300l a trzymał ciepła wodę 3,4 razy krócej niż Galmet.

 

Znalazłem na Alledrogo Galmet 400 l Maxi z jedną i dwiema wężownicami. Tak sobie dumam, że z dwoma powinien być lepszy ze względu na większą powierzchnię wymiany. Czy mam rację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem zbiornik do PC jakieś 1,5 miesiąca temu i dość dokładnie przejrzałem wszystkie oferty i wg mnie patrząc na stosunek cena/parametry to w tej chwili nie ma nic lepszego od Galmeta Maxi. Oczywiście, że jest wiele dużo lepszych zbiorników (Galmet szczególnie nie grzeszy jakością wykonania) ale jeżeli ktoś nie chce wydać majątku to jest to pozycja godna uwagi. Znam kilka osób, które mają ten zbiornik i wszyscy są bardzo zadowoleni - ja również:cool::cool:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Połączyć można (trzeba) i wtedy lepiej niż jedna ;)

 

Nie do końca się zgodzę:no: Ponieważ zbiorniki bi-walentne przeważnie mają wężownice o powierzchni wymiany 1,6m2 podstawowa oraz dodatkowo 1,2m2 np pod solary. Razem daje to powierzchnię wymiany 2,8m2, a Galmet Maxi ma wężownicę 3,8m2. Oczywiście są zbiorniki bi-walentne z większymi wężownicami ale tu już kłania się CENA, dlatego wg mnie w obecnej chwili Galmet Maxi 300 w cenie 3000zł to najrozsądniejsza propozycja dla PC na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> map78

 

Na etapie wyboru tak, pewnie że lepiej od razu "dedykowany" do PC.

Ale mając już taki z 2. wężownicami (czy to np. przeróbka z tradycyjnej kotłowni -częsta sytuacja) lepiej pracuje na dwóch niż na jednej, o ile dwie są wolne do wykorzystania.

 

Ja mam wlasnie tak spiete jak napisales. Bez takiego szeregowego ukladu przy mojej pompie nie dalo by sie po prostu zagrzac CWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację - jeżeli ktoś robi przeróbkę to jak najbardziej, ale z tego co się zorientowałem to użytkownik Mirek118 chce zakupić nowy zbiornik do PC i doradzono mu, że zbiornik z dwoma spiętymi wężownicami będzie lepszy niż z jedną - a z tym się nie zgadzam, no chyba, że Mirek118 chce lub planuje w przyszłości dołączyć jakieś inne urządzenie do systemu (solary, kominek) to wtedy ma to sens.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację - jeżeli ktoś robi przeróbkę to jak najbardziej, ale z tego co się zorientowałem to użytkownik Mirek118 chce zakupić nowy zbiornik do PC i doradzono mu, że zbiornik z dwoma spiętymi wężownicami będzie lepszy niż z jedną - a z tym się nie zgadzam, no chyba, że Mirek118 chce lub planuje w przyszłości dołączyć jakieś inne urządzenie do systemu (solary, kominek) to wtedy ma to sens.

 

Ale kolega mu to dprecyzowal:

 

Na etapie wyboru tak, pewnie że lepiej od razu "dedykowany" do PC.

 

Jesli ma wybor, to oczywiscie nalezy wybrac ten, ktorego wymiennik ma najwieksza powierzchnie. Tutaj wygrywaja zdecydowanie zasobniki dedykowane do pomp ciepla. Z taka wezownica trudno wygrac zasobnikom biwalentnym nawet :)

 

http://www.szkut.com/dom/t/WezownicaGalmet.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Hej,

Wracając jeszcze do tego Galmeta Maxi, może ktoś wie w jaki sposób zamontować do niego grzałkę elektryczną? Jedynym wolnym wejściem jest otwór inspekcyjny, ale nie mogę znaleźć nigdzie grzałki, która by pasowała. Jeśli ktoś ma doświadczenie w tym temacie to prosiłbym o jakąś odpowiedź - jak to rozwiązać, gdzie kupić? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Wracając jeszcze do tego Galmeta Maxi, może ktoś wie w jaki sposób zamontować do niego grzałkę elektryczną? Jedynym wolnym wejściem jest otwór inspekcyjny, ale nie mogę znaleźć nigdzie grzałki, która by pasowała. Jeśli ktoś ma doświadczenie w tym temacie to prosiłbym o jakąś odpowiedź - jak to rozwiązać, gdzie kupić? Pozdrawiam

 

witam

 

w katalogu Galmetu z 2012 (który obowiązuje) na str. 29 poz. 85 jest:

Pokrywa flanszy z mufą 6/4" - nr kat. 40-300230 - cena katalogowa netto: 90 zł

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

w katalogu Galmetu z 2012 (który obowiązuje) na str. 29 poz. 85 jest:

Pokrywa flanszy z mufą 6/4" - nr kat. 40-300230 - cena katalogowa netto: 90 zł

 

pozdrawiam

 

O dzięki ci królu złoty:) Właśnie zakupiłem pokrywa 71zł + grzałka 3kW 143zł i będę mógł walczyć z legionellą :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...