Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

co to jest to ozc

 

Obliczen OZC na FM dokonuje Asolt. Dzieki nim bedziesz wiedzial jakiej mocy pompe wybrac, przydadza sie rowniez przy wyborze dlugosci lup powierzchni dolnego zrodla. Mowa tu o gruntowej pompie ciepla. Skontaktuj sie z Asoltem to pewnie reszte Ci wyjasni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do asolt: jakie są straty poprzez schody betonowe, pod którymi jest zejście do piwnicy ? Na schodach są stopnie drewniane ale one niewiele izolują. Od dołu schody są bez jakiejkolwiek izolacji. Możesz co nieco wyjaśnić ?

 

Chodzi o obciązenie cieplne czyli moc strat? czy straty ciepła w kWh?

Zeby obliczyć obciązenie cieplne trzeba znac powierzchnie schodów, przekrój, róznicę temperatur, rodzaj betonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o obciązenie cieplne czyli moc strat? czy straty ciepła w kWh?

Zeby obliczyć obciązenie cieplne trzeba znac powierzchnie schodów, przekrój, róznicę temperatur, rodzaj betonu.

Chodzi mi o to ile ciepła tamtędy ucieka lub napływa chłód. Jaki one maja współczynnik. Teraz w piwnicy jest 14'C ale może być 3'C a w domu wciąż 22'C. Teraz to oklejam je od dołu styropianem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ile ciepła tamtędy ucieka lub napływa chłód. Jaki one maja współczynnik. Teraz w piwnicy jest 14'C ale może być 3'C a w domu wciąż 22'C. Teraz to oklejam je od dołu styropianem.

 

Jak jest zmienna temperatura to trudno to obliczyć, trzeba znac ilosc stopniodni. rozumiem ze tego nikt nie mierzy, trzeba to traktowac jako zwykłą przegrode nieocieploną i docieplić, tak jak to masz zamiar zrobic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wlasnie pytam jakiej firmie mozna zlecic pomiary i wybur pc! a tak wogole to cos wiem o tym bo moj szef ma cos takiego z firmy oschner tylko on o niej nic nie wie i to nie jest w polsce!

a tak pozatym slyszalem ze forum jest po to by zadawac pytania i odwrotnie ale pewnie sie mylilem!!! nie wiem jak mozna obliczyc ozc skoro nie mam ogrzewania jeszcze w domu i jest nie ocieplony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedno

sam mamsobie wykopac dolne zrodlo zeby bylo dobrze? do tego raczej tez potrzebuje firmy a najlepiej takiej ktora montuje tez pc! jesli zle mysle to mnie popraw

 

Ja sam "robilem" DZ (pokazujac palcem wskazujacym) i wiele osob tutaj tez, ale wcale nie musisz. Najczesciej robi to firma jako usluge kompleksowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ja moge czytac tylko powiedzcie na co mam zwrocic uwage bo czytac o wszystkim i nic z tego nie wiedziec albo pomieszac wszystko razem to tez nie dobrze

 

Jak masz projekt budynku, to dowiedz się z niego jakie masz zapotrzebowanie na ciepło. Następnie zdecyduj czy zastosujesz system ogrzewania niskotemperaturowego (najczęściej podłogowe). Trzecim krokiem jest poznanie podstawowych informacji o pompach ciepła i ich rodzajach. Dopiero wtedy pytania o konkrety. Nie pytaj w stylu "jaki samochód wybrać mercedesa czy volvo". Nikt Ci nie odpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...