Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

wlasnie caly czas o to pytam ale nie ktorzy twierdza ze ja nie umiem czytac

dziek mar1973

 

Nie ma sie co obrazac, ale pisanie 30 raz tego samego w koncu moze sie znudzic.

 

Mysle, ze duzo tez "zlego" narobila "niechlujna" forma zadania pytanka (uprzedziels do siebie co niektorych). Nawet pomijam juz fakt, ze jestes raczej nieprzygotowany do zroumienia odpowiedzi, jesli ktos by jej udzielil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

montaż latem 2010r, czyli leci 4 sezon grzewczy., DZ liniowy, bardzo dobry grunt

problemy:

- wymieniony 1 zaworek - przelew w zasobniku - sprężynka padła i popuszczał

- wymieniony zawór zwrotny - podczas grzania CO wychładzało zasobnik

- wymieniony czujnik zaniku fazy w PC (jedyny problem dotyczący bezpośrednio PC - ale to część elektryczna)

- była minimalna nieszczelność na dobiegu od rozdzielacza do PC (wywalone kształtki, zgrzane i od tego czasu spokój) - to efekt zanieczyszczonej obiegówki DZ drobinami które dostały się do DZ podczas montażu (za słabo płukane było) - i delikatnego przemarznięcia DZ podczas 1 sezonu grzewczego. Po wyczyszczeniu obiegówki i zgrzaniu rury - spokój

 

Aż tak mocno mnie to nie przestraszyło, może dlatego że pompa w dobrej cenie:)

 

To wszystkie problemy jakie napotkałem podczas eksploatacji przez te 3,5 roku. Pompa trochę przewymiarowana, jak było -21C zeszłej zimy, to PC pracowała razem z CWU 22-23h

 

To ja myślałem że jak się przewymiaruję PC to będzie się rzadziej załączać.

 

...osobiście myślałem nad nibe f1226 8kw na około 186 grzanych podłóg, kabatura niecałe 500m3, dom dobrze izolowany ale jak patrze na Twoje parametry "7.6 kw na 225m2" to mógłbym się śmiało przymierzać do PSPC-08 terem mokra glina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pułtusk woj. mazowieckie fundament-10cm styrodur ściany 25cm ceramika (izolacyjność norma) + 20cm styro chyba 0.038 podłoga tak samo.

okna w warstwie ocieplenia nie wiem jeszcze jakie, poddasze wełna 30cm 0,035 lub 0,033 , reku z GWC (marki brak)

projekt http://projekty.muratordom.pl/projekt_wlasny-kat,2846,0,0.htm z poddaszem użytkowym

 

Planowałem PC nibe f1226 8kw DZ liniowy 5x100mb PE 40

wszędzie podłogówka + drabinka w łazience

Edytowane przez rafał2011
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkarpacie dokladniej to 20 km od debicy

 

To o Ochsnera możesz pytać 20 km od domu. Miałem ofertę z Dębicy na pompę tej firmy. A jak się kopsniesz następne 20 km w kierunku Rzeszowa będziesz mógł obejrzeć w akcji połowę tańszą wersję pompy. Ale niestety to żadna z wymienionych przez Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pułtusk woj. mazowieckie fundament-10cm styrodur ściany 25cm ceramika (izolacyjność norma) + 20cm styro chyba 0.038 podłoga tak samo.

okna w warstwie ocieplenia nie wiem jeszcze jakie, poddasze wełna 30cm 0,035 lub 0,033 , reku z GWC (marki brak)

projekt http://projekty.muratordom.pl/projekt_wlasny-kat,2846,0,0.htm z poddaszem użytkowym

 

Planowałem PC nibe f1226 8kw DZ liniowy 5x100mb PE 40

 

Projektowe obciązenie ciepne ok 6-7 kW, zapotrzebowanie na ciepło ok 8500-11500 kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Projektowe obciązenie ciepne ok 6-7 kW, zapotrzebowanie na ciepło ok 8500-11500 kWh

 

czyli to dobry, taki sobie, czy może słaby wynik?

 

podkreślę że fundamenty dopiero w następnym roku i za bardzo nie znam się na tych kW kWh no i innych później poznawanych przepływach powietrza, amperach, watach, voltach itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli to dobry, taki sobie, czy może słaby wynik?

 

podkreślę że fundamenty dopiero w następnym roku i za bardzo nie znam się na tych kW kWh no i innych później poznawanych przepływach powietrza, amperach, watach, voltach itp. :)

 

Szału nie ma, ale tragedii tez nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obstawiałbym na trochę niższe projektowe obciążenie cieplne, ze względu na to że razem z poddaszem na pewno nie będzie 186m2 - nie przy takim dachu! (chyba że są znaczne przeróbki w projekcie) No ale trzeba poczekać na obliczenia....

 

Przy tych załozeniach raczej niemozliwe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...