Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

trzeba pamiętać, że te twoje 12,6kw to jest dla 0/35 (chociaż na stronie porducenta jest 12kw dla 0/35)

takich warunkach twoja PC pracuje bardzo krótko, żeby nie powiedzieć że wcale....w rzeczywistości - "średniorocznie" - i mam tutaj na mysli sezon grzewczy - jest dużo bardziej przewymiarowana

 

Moja w specyfikacji miala tak jak napisalem : 12,6kW.

Ja sobie szacuje zapotrzebowanie budynku na 9kW, ale jak do tego dodasz jeszcze jakies CWU to bedzie bardzo blisko tych 40%. Zreszta po czasie pracy pompy w sezonie to widac lepiej. Standard (przy doborze na styk) to jakis przedzial 1800h-2000h. Moja pracowala 1600h co wskazuje, ze te 40% to raczej gorna granica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i jestem mlody i glupi i nie wiem o co pytam jak twierdzi adiqq ale jak zrobilem podobny opis jak

rafał2011

to czemu mi nikt nie odp tylko kazdy wysmial

 

Jesli masz juz wybrany projekt, zastanow sie jakich do jego wybudowania uzyjesz materialow, czym ocieplisz budynek (podlogi, sciany, dach).

Czy pokryjesz dom blacha, gontem, dachowka itd. jakie zakupisz okna potrzebne beda wartosci przenikania ciepla Uw, ich producent.

Czy zamierzasz zainwestowac w WM a moze pozostaniesz przy grawitacyjnej, jakie wstawisz drzwi wejsciowe do budynku, brama do garazu- wspolczynnik przenikania. Pewnie jeszcze paru rzeczy potrzebnych do obliczen OZC nie wymienilem. Po obliczeniach wroc na FM z wynikami i napewno ktos Ci pomoze. Bez OZC to nie ma co zaczynac tematu pompy ciepla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze i jestem mlody i glupi i nie wiem o co pytam jak twierdzi adiqq ale jak zrobilem podobny opis jak

rafał2011

to czemu mi nikt nie odp tylko kazdy wysmial

 

Nie kazdy, ja nie. Chcesz miec pompę to na początek ozc i to nie u firmy instalacyjnej, ono ma byc niezalezne. Wspomniałes cos o basenie kryty, odkryty, pojemnosc? same niewiadome), a tak w ogole skąpisz szczególów tego domu, sama lokalizacja to za mało. Przechodzisz od razu do konkretnego typu nie mając zadnych podstaw do doboru. To nie ta droga.

rafał2011 zapytał konkretnie i taką dostał odpowiedz, potwierdzenie po obliczeniach ozc.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asolt, na Boga.... jest jakas granica ktora bedzie dla Ciebie bariera przed zlapaniem klienta? :)

 

Czy powiedziałem cos o sobie, jego wybór, mi klientów nie potrzeba, gdyz i tak mam ich nadmiar. Czy zle napisałem o niezaleznosci czy bezstronnosci ?

W którym miejscu sugerowałem kol słonko26 wykonanie obliczen przeze mnie?

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fundament 10 styrodur + folia kubelkowa

sciany termopor 25 +15 styropian, sciany odizolowane papa od fundamentu

wylewki 5 styropian +folia+okolo 7 beton

dach blachodachowka aluminiowa + 20 welna isower pomiedzy krokwy+ 5 pod regipsy na calosci

okna profil VEKA 2xszyby Uw = 1,0 (W/m2K) +rolety zew.

dzwi wejsciowe metalowe 2skrzydlowe ocieplane ale nie znam UW + 2 bramy garazowe

ogrzewanie podlogowe 135m2 dom

garaz 2 grzejniki pow. 36m2

basen pow. 70m2 polaczony z domem tez podlogowka +6 okien 200x200 szyba 6+rolety zew, UW podobnie jak reszta okien

3 pokoje 50m2 panele podlogowe reszta plytki

poddasze w pozniejszym terminie i pewnie okolo 60m2 podlogowki

okna dachowe 5szt fakro Uw = 1,0 (W/m2K)

 

mam nadzieje ze nie pomieszalem nic

jak cos jeszcze trzeba to prosze mowic postaram sie dowiedziec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fundament 10 styrodur + folia kubelkowa

sciany termopor 25 +15 styropian, sciany odizolowane papa od fundamentu

wylewki 5 styropian +folia+okolo 7 beton

dach blachodachowka aluminiowa + 20 welna isower pomiedzy krokwy+ 5 pod regipsy na calosci

okna profil VEKA 2xszyby Uw = 1,0 (W/m2K) +rolety zew.

dzwi wejsciowe metalowe 2skrzydlowe ocieplane ale nie znam UW + 2 bramy garazowe

ogrzewanie podlogowe 135m2 dom

garaz 2 grzejniki pow. 36m2

basen pow. 70m2 polaczony z domem tez podlogowka +6 okien 200x200 szyba 6+rolety zew, UW podobnie jak reszta okien

3 pokoje 50m2 panele podlogowe reszta plytki

poddasze w pozniejszym terminie i pewnie okolo 60m2 podlogowki

okna dachowe 5szt fakro Uw = 1,0 (W/m2K)

 

mam nadzieje ze nie pomieszalem nic

jak cos jeszcze trzeba to prosze mowic postaram sie dowiedziec

Te dane jak i pewnie jeszcze pare innych musisz przedstawic osobie, ktora bedzie wykonywac dla Ciebie obliczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fundament 10 styrodur + folia kubelkowa

...

 

chyba nie sądzisz, że dostaniesz od asolta gotowe wyliczenia? ;)

on zasugerował co możesz zrobić: zebrać dane o domu i zlecić wykonanie obliczeń niezależnemu specjaliście a oni pobierają za to opłaty (i słusznie bo nie ma nic za darmo) ;)

z resztą - będziesz miał basen to i taki wydatek jak OZC powinieneś jakoś przełknąć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...