Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

fundament 10 styrodur + folia kubelkowa

sciany termopor 25 +15 styropian, sciany odizolowane papa od fundamentu

wylewki 5 styropian +folia+okolo 7 beton

dach blachodachowka aluminiowa + 20 welna isower pomiedzy krokwy+ 5 pod regipsy na calosci

okna profil VEKA 2xszyby Uw = 1,0 (W/m2K) +rolety zew.

dzwi wejsciowe metalowe 2skrzydlowe ocieplane ale nie znam UW + 2 bramy garazowe

ogrzewanie podlogowe 135m2 dom

garaz 2 grzejniki pow. 36m2

basen pow. 70m2 polaczony z domem tez podlogowka +6 okien 200x200 szyba 6+rolety zew, UW podobnie jak reszta okien

3 pokoje 50m2 panele podlogowe reszta plytki

poddasze w pozniejszym terminie i pewnie okolo 60m2 podlogowki

okna dachowe 5szt fakro Uw = 1,0 (W/m2K)

 

mam nadzieje ze nie pomieszalem nic

jak cos jeszcze trzeba to prosze mowic postaram sie dowiedziec

 

Gdyby nie ten basen to podałbym bym oszacowanie, a tak to nie jest proste, tak bardzo orientacyjne projektowe obciązenie cieplne ok 10-12 kW, zapotrzebowania powyżej 14000 kWh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

oj asolt uważaj żebyś nie wypowiedział w złą godzinę...

już było tutaj na forum kilku takich, którzy wypowiadali się w podobnym tonie (wiesz to ci o których nie można głośno mówić) ;)

 

Mam takie małe marzenie o dłuzszym urlopie, szkoda ze tylko marzenie.

Ja nie oszukuję w przeciwienstwie do tych o których nie mozna głosno mówic.

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "kazdy inny" zajmuje sie tym zarobkowo. W Twoich ustach takie rady to moze byc wlasnie hipokryzja. IMHO oczywiscie.

 

Czyli co nawet gdy ktos pyta o szczególowy problem (dotyczący ozc, obciązenia cieplnego, zapotrzebowania na ciepło, metodologii i błedów obliczen) to mam:

a) nic nie odpowiedzieć,

b) odpowiedziec ale nie uzywac słowa ozc,

c) odpowiedziec ale bez ograniczania uzywania ozc,

d) zlikwidowac swoje konto na fm

e) polecić Ciebie pytającemu abys mu udzielił wyczerpujacej odpowiedzi, bo przecież nie jestes zarobkowo zwiazany z branzą, i Twoje zdanie jest najbardziej wiarygodne

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli widzisz, ze jest to zielony klient "do zlapania", to mozesz albo pkt A (bo w sumie i tak go do Ciebie ktos skieruje), albo napisac wprost, ze sie zajmujesz zarobkowo robieniem OZC i mozesz mu takie wykonac .

Taki tekst jak koledze pocisnales, wprawil mnie w lekkie zazenowanie. Wyglada to jak bys zebral o klientow, a z tego co piszesz jest wrecz odwrotnie. Po co wiec stawiac sie w takim swietle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

asolt

jak podglądam zużycie domów loba i innych elektryków to widze że twoje ozc mi się zgadza.

mało tego po badaniach pychego widzę że listopad pompa u mnie też chodziła z copem 3[obiegówka w tym]

 

Nie skomentuje tego, poniewaz Pyxis bardzo nie lubi gdy uzywam pewnego słowa. Trzeba bedzie sie chyba zacząc posługiwac szyfrem, dokładnie tak samo jak nie wolno mówic o wiadomo kim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie małe marzenie o dłuzszym urlopie, szkoda ze tylko marzenie.

Ja nie oszukuję w przeciwienstwie do tych o których nie mozna głosno mówic.

 

 

jak chcesz iść na urlop to po prostu poprzesuwaj terminy, klienci poczekają a nawet jak ktoś odpadnie to przecież masz ich tylu... ;)

nie oszukujesz, ale ton wypowiedzi sugeruje, że generalnie wszyscy mogą Ci skoczyć bo Ty jesteś debeściak i przebierasz w zleceniach i te z forum nie są Ci potrzebne a to już na prawdę było (najlepszy fachman od PC, najlepszy fachman od okien) a fortuna kołem się toczy asolt, trochę pokory nie zaszkodzi ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak chcesz iść na urlop to po prostu poprzesuwaj terminy, klienci poczekają a nawet jak ktoś odpadnie to przecież masz ich tylu... ;)

nie oszukujesz, ale ton wypowiedzi sugeruje, że generalnie wszyscy mogą Ci skoczyć bo Ty jesteś debeściak i przebierasz w zleceniach i te z forum nie są Ci potrzebne a to już na prawdę było (najlepszy fachman od PC, najlepszy fachman od okien) a fortuna kołem się toczy asolt, trochę pokory nie zaszkodzi ;)...

 

Fortuna kołem się toczy, to prawda, ale zauważ ze w/w przez Ciebie mieli jak by to ując ładnie pewne problemy finansowe z klientami z róznych powodów zreszta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a myslalem ze mozna sie tu cos ciekawego dowiedziec i ze nie ktorzy chca pomoc drugiemu zeby mial lepiej

 

Można, można tylko serio trzeba wiedzieć o co pytać i poczytać jak to już ktoś niedawno napisał przynajmniej ostatni rok lub lepiej dwa ostatnie lata wątków z tego tematu.

Aha i trochę cierpliwości. Jak rozgłaszasz na forum, że chcesz zainstalować PC to pewnie wkrótce ktoś się do Ciebie odezwie na PW, ktoś kto zajmuje się tym zawodowo i na codzień. Ja zrobiłem odwrotnie, sam odezwałem się do dwóch instalatorów (z tego forum) mogących wykonać mi instalację. I cóż, pomimo obietnic czekam i czekam na ich odzew (tylko odpisali lub oddzwonili, że prześlą oferty). Chyba są mocno zapracowani, wiadomo koniec ciepła na zewnątrz a w domku ...każdy wie, ale ja mam czas i poczekam jeszcze. Byle do wiosny.

 

Pozdrawiam wszystkich forumowiczów, tych początkujących, starych wiarusów no i instalatorów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo duzo czytalem na ten temat ale nie wszystko zrozumialem i dlatego jestem tu!

Moje pierwsze pytanie bylo o firme jaka by mogl ktos polecic i jesli bylo by kilka takich firm to mogl bym cos o nich poczytac

Moze myslenie nie jest moja najlepsza strona ale kto kiedys powiedzial

" kto pyta nie bladzi" czyz nie

 

a PYXIS ja twojego psa nie obrazam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...