Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

to jakiej pojemnosci te 2 pc musialy by byc zeby to dobrze sie zgrywalo

Masz na myśli pewnie moc pc - o ile z domem na co i cwu powinna dać sobie radę 9kW to już z basenem bez danych odnośnie kubatury wody i pomieszczenia jak również zakładanych tam temperatur i wymian powietrza tematu nie ruszysz. Jeśli na dzisiaj nie masz rozeznania jak budowane są baseny kryte to zapoznaj się z tym tematem - to nie jest takie proste - dlatego wcześniej wspomniałem, że to poważne wyzwanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile jeszcze ludzi ci będzie musiało napisać, że trzeba wpierw poczytać trochę - żebyś w końcu przestał sadzić boby i trochę poczytał?

 

chociaż i takie zachowanie da się racjonalnie wytłumaczyć : lubisz być pośmiewiskiem :stirthepot:

 

a nie mogl bys normalnie napisac ze np na dom pc 9 kw a na basen 4kw przypuszczalnie

nie bo po co ty masz juz prawie 5 tys postow wiec wszysto wiesz i potrafisz tylko innych obrazac ale widac taka twoja natura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mogl bys normalnie napisac ze np na dom pc 9 kw a na basen 4kw przypuszczalnie

nie bo po co ty masz juz prawie 5 tys postow wiec wszysto wiesz i potrafisz tylko innych obrazac ale widac taka twoja natura

Tu potrzebny czarownik. Nawet czarodziej nie da rady przy braku dokładnych danych wyjściowych.

wlasnie ja chce zrobic ozc tylko potrzebuje kogos kompetentnego z mojej okolicy bo slyszalem o kilku ktorzy po prostu czaruja takie wyniki

Skoro nie chcesz czarownika, to wg mnie na dom wystarczy 18 kW, a na basen dwa razy tyle. Masz wreszcie konkretną odpowiedź. I wybież Ochsnera, widziałem taką i bardziej mi się podobała niż moja. Będziesz miał blisko do dostawcy z Dębicy. Zadowala Cię moja odpowiedź?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu potrzebny czarownik. Nawet czarodziej nie da rady przy braku dokładnych danych wyjściowych.

 

Skoro nie chcesz czarownika, to wg mnie na dom wystarczy 18 kW, a na basen dwa razy tyle. Masz wreszcie konkretną odpowiedź. I wybież Ochsnera, widziałem taką i bardziej mi się podobała niż moja. Będziesz miał blisko do dostawcy z Dębicy. Zadowala Cię moja odpowiedź?

 

Na sam dom 18 kW?, na basen 36 kW?, równie dobrze moze byc 30kW i 60 kW tez wystarczy. To tak po czarodziejsku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adiqq, ale pojechałeś :cool:

A tak serio, slonko26 - posłuchaj, zleć komuś kompetentnemu OZC a nie żadnemu czarodziejowi. Zleć Tej osobie, która jest polecana przez przykładowo conajmniej 20 osób :D

Potem wróć do Nas przedstaw wyniki i ...zachcianki jakie chciałbyś mieć w ramach ogrzewania pompą ciepła (czyt. basen).

Moje osobiste zdanie jako osoby mało wiedzącej na ten temat jest takie, że jeśli basen ma być w nieokreślonej przyszłości to montuj PC tylko dla domu, a kiedyś zainstalujesz drugą do grzania budynku z basenem. Powtarzam to jest tylko moje osobiste zdanie, a ja za wiele się nie znam.

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sam dom 18 kW?, na basen 36 kW?.

 

A nie wystarczy? Gościu chce takiej odpowiedzi i upiera się przy powtarzaniu żądania odpowiedzi. Skoro buduje basen, to chyba go stać. Po co się zamartwiać tym, że ktoś zarobi więcej niż to konieczne. Wybacz słoneczko, ale jak koniecznie chcesz odpowiedzi na mało precyzyjne pytanie i upierasz się przy swoim żądaniu nie podając szczegółów ti musisz zapłacić więcej. Dużo więcej.

 

P.S.

asolt - ja Ci naganiam klienta, a ty nie chcesz? Przecież byłoby na mnie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie wystarczy? Gościu chce takiej odpowiedzi i upiera się przy powtarzaniu żądania odpowiedzi. Skoro buduje basen, to chyba go stać. Po co się zamartwiać tym, że ktoś zarobi więcej niż to konieczne. Wybacz słoneczko, ale jak koniecznie chcesz odpowiedzi na mało precyzyjne pytanie i upierasz się przy swoim żądaniu nie podając szczegółów ti musisz zapłacić więcej. Dużo więcej.

 

P.S.

asolt - ja Ci naganiam klienta, a ty nie chcesz? Przecież byłoby na mnie;)

 

Zadne pieniądze nie zastąpią precyzyjnych danych, to jest podstawa.

Odnosnie klienta, co bym nie napisał to i tak Pyxis wykorzysta przeciwko mnie (ale staram sie i nie uzywam wiadomo jakiego słowa)

Edytowane przez asolt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie mogl bys normalnie napisac ze np na dom pc 9 kw a na basen 4kw przypuszczalnie

Temat wałkujesz - kilka razy pytałem o ilość wody, jej temp w okr grzewczym - podaj w końcu to. Jeśli liczysz na warunki jak na krytej pływalni to nie 4 a nawet 14kW może być za mało, nawet jak na początku wystarczy to po kilku latach może się okazać, że potrzeba dołożyć jeszcze drugie tyle - pomyśl dlaczego??

Najtańszy basen przy domu to odkryty, ewentualnie z zadaszeniem z pcv, ze swojego korzystam nawet zimą - w przerębli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszm tych ktorych urazilem moja niekompetencja i bledami ort ale myslalem ze tu mozna sie dowiedziec o dobrych firmach i instalatorach oraz o tych ktorzy robia profesjonalne ozc (nie za darmo oczywiscie bo przeciesz takich nie ma)

 

pozdrawiam wszystkich

Edytowane przez slonko26
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...