Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No dobra, to teraz ja Was 'podrażnię". OZC wyliczone przez Asolta wyszło ok. 4,85kW + cwu (rodzina 2+1). Załóżmy, że będzie to w sumie jakieś 5,8 - 6kW. Myślę o pompie Ecopower. W ich typoszeregu mam do wyboru C7-7,2kW lub C9-8,8kW. Planując pracę na dwóch taryfach lepiej byłoby wziąśc mniejszą czy większą mocniej przewymiarowaną? Zależy mi na komforcie także w godzinach popołudniowych i wieczornych, a nie na pracy tylko i tylko w tańszej taryfie. Aha, na wiosnę będę miał wykonane dwa odwierty po 100 metrów, całość oczywiście podłogówka.

Proszę o sugestie.

Edytowane przez rwojtek
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to teraz ja Was 'podrażnię". OZC wyliczone przez Asolta wyszło ok. 4,85kW + cwu (rodzina 2+1). Załóżmy, że będzie to w sumie jakieś 5,8 - 6kW. Myślę o pompie Ecopower. W ich typoszeregu mam do wyboru C7-7,2kW lub C9-8,8kW. Planując pracę na dwóch taryfach lepiej byłoby wziąśc mniejszą czy większą mocniej przewymiarowaną? Zależy mi na komforcie także w godzinach popołudniowych i wieczornych, a nie na pracy tylko i tylko w tańszej taryfie. Aha, na wiosnę będę miał wykonane dwa odwierty po 100 metrów, całość oczywiście podłogówka.

Proszę o sugestie.

 

C9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak zawsze proszę o wyjaśnienie. Czy może chodzi o moją strefę klimatyczną czy możliwość popełnienia błędu w układaniu izolacji?

 

Głownie chodzi o II taryfę, ale tez o strefę klimatyczną jak i o 200 mb odwiertów, co do błedów to one zdarzyc sie mogą, ale jest to czesciowo uwzględnione w obliczeniach.

Podaj róznicę cen tych modeli

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, to teraz ja Was 'podrażnię". OZC wyliczone przez Asolta wyszło ok. 4,85kW + cwu (rodzina 2+1). Załóżmy, że będzie to w sumie jakieś 5,8 - 6kW. Myślę o pompie Ecopower. W ich typoszeregu mam do wyboru C7-7,2kW lub C9-8,8kW. Planując pracę na dwóch taryfach lepiej byłoby wziąśc mniejszą czy większą mocniej przewymiarowaną? Zależy mi na komforcie także w godzinach popołudniowych i wieczornych, a nie na pracy tylko i tylko w tańszej taryfie. Aha, na wiosnę będę miał wykonane dwa odwierty po 100 metrów, całość oczywiście podłogówka.

Proszę o sugestie.

 

Wez wieksza, bo bedziesz mogl grzac tylko w taniej taryfie. Jesli zrobisz wylewki w granicach 7-9cm i masz tani prad tez 2h w dzien, to komfort na tym nie ucierpi. Zreszta zawsze mozesz pompie pozwolic pracowac np 1 czy 2h w dzien w drogim pradzie (jesli bedzie potrzeba). U mnie sie taki uklad z przewymiarowana pompa sprawdza bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za mało wiem więc dalej pytam: a jak to się ma do tzw. taktowania? Chodzi o taaaakie przewymiarowanie.

 

Dobrze sie ma. Ustawiajac ograniczenia czasowe powodujesz, ze pompa sie w praktyce duzo rzadziej zalacza, niz np pracujaca na zadanej histerezie ale calodobowo. U mnie srednio na sezon jest to 4-5zalaczen na dobe (CO+CWU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WOJCIECH WEŻ WIĘKSZĄ jak tu asolt sugeruje

ja też mam w nosie w 100 % tylko tanią .

niby temp w domu ok ale wieczorem w łazienkach jakiś taki chłodek choć na temp 22-23

godzina czy 2 popołudniu mnie nie zrujnuje.

kablowcy będą się zapierać rękoma i nogami przed wjeżdzaniem w drogą,przy pompach to nie problem.

no ale wiadomo przy kablach jest komfort z precyzyjnym utrzymywaniem temp typu 0,2o stop histereza w największe mrozy i nieprzegrzewanie w taniej

a może tak jak asolt sugeruje jakiś bufor - wystarczyłoby może wtedy do wieczora?

co sądzicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale wiadomo przy kablach jest komfort z precyzyjnym utrzymywaniem temp typu 0,2o stop histereza w największe mrozy i nieprzegrzewanie w taniej

a może tak jak asolt sugeruje jakiś bufor - wystarczyłoby może wtedy do wieczora?

co sądzicie

 

bufor podroży instalację a z tą utratą komfortu i przegrzewaniem w taniej to jakieś mity raczej są... (jak w taniej podkręcisz krzywą na maxa do góry to możesz się lekko podgotować, ale przecież nikt Ci nie każe tak robić - po to są ustawienia żeby wypracować sobie optimum dla domu)

histereza 0,2 stopnia to już prawie laboratorium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...