Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam

W ofercie na instalację PCi GW 8,8 kW mam pozycję "Kotłownia" - 7300 zł netto. W tej pozycji m.in. zawiera się zbiornik CWU Galmet SGW S B 300ltr, który ma dwie wężownice o łącznej powierzchni wymiany 2,6m2 (domyślam się, że instalator chce je połączyć). Jeśli chciałbym zbiornik Galmet SGW MAXI 300, który ma jedną wężownicę o powierzchni wymiany 3,8m2 to muszę dopłacić 800 zł netto - i tutaj myślę, że warto choć z chęcią poznałbym Wasze opinie. Jeśli chciałbym zbiornik MAXI w wersji z nierdzewki do dopłata wynosi 1300 zł netto. Pytanie czy warto inwestować w nierdzewkę?

 

Twoja pompa da rade na tym biwalentnym ze spietymi wezownicami, ale ja bym na Twoim miejscu doplacil do wersji MAXI. Nie wiem czy do nierdzewki, ale do maxi tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Twoja pompa da rade na tym biwalentnym ze spietymi wezownicami, ale ja bym na Twoim miejscu doplacil do wersji MAXI. Nie wiem czy do nierdzewki, ale do maxi tak.

 

Ja szczerze mówiąc nie znalazłem MAXI w wersji z nierdzewki, ale jeżeli takowy istnieje i różnica do emaliowanego to tylko 500zł to bym się nie zastanawiał nawet. Na samych anodach szybko się zwróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szczerze mówiąc nie znalazłem MAXI w wersji z nierdzewki, ale jeżeli takowy istnieje i różnica do emaliowanego to tylko 500zł to bym się nie zastanawiał nawet. Na samych anodach szybko się zwróci.

 

Niestety, ale sposób w jaki przedstawił to instalator nie pozwala jednoznacznie stwierdzić, czy nierdzewka to też MAXI, także możesz mieć rację. Już wysłałem email do niego także wkrótce się dowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks później...

Uzywa ktos vitocal 300-g od vissmanna ?

 

Mam policzona 10 kw - 220 m podlogowki, sciany silka24 i styro 20, podloga styro 20, dach styro 30. Oczywiscie w domu rekuperacja i brak kominow.

 

Zastanawiam sie czy rzeczywiscie te 10 kw wystarczy ? Dla gazu liczyli 12 kw, a tu dla pompy wyszlo tylko 10.

 

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywa ktos vitocal 300-g od vissmanna ?

 

Mam policzona 10 kw - 220 m podlogowki, sciany silka24 i styro 20, podloga styro 20, dach styro 30. Oczywiscie w domu rekuperacja i brak kominow.

 

Zastanawiam sie czy rzeczywiscie te 10 kw wystarczy ? Dla gazu liczyli 12 kw, a tu dla pompy wyszlo tylko 10.

 

Dzieki

 

Ja mam zrobione ściany zewn ytong a wewn silka i to raczej lepsze rozwiązanie, jeśli można coś zasugerować poza tematem

10 KW to do taniego prądu raczej minimum, zwłaszcza że nie wiemy jakie przewiduje okna, montaż, ocieplenie dachu czy izolacje podłogi

Mimo wszystko ilości i grubości i jakość izlacji jest równie istotna jak jej poprawność wykonania, co mi z 20 centrymetrowego styro skoro wiatr hula sobie jak chce pomiędzy ścianą a styro itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co moze dolegc układowi?

 

PC Viessmann 343 pracuje prawidłowo nawet kilka godzin ciągle jesli ma grzac wode kotłową

gdyz pracuje na parametrze 5/30 do 5/40

 

natomiast jak ma grzac CWU pracowac musi juz na np 5/50 i po ok 20minutach wyskakuje błąd sprezarki, reset, chwila odpoczynku i znowu albo bedzie pracowac dlugo ale do 5/40 albo 15-20min 5/50 i wywali błąd

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

układ pracuje 7lat

 

osiaganie wyzszych temperatur dluzej niz 15minut zaczelo szwankowac ok rok temu

 

obieg pierwotny idealny, ergolid parametry idelane, przeplyw idealny temperatura z odwiertow ok 4-5'C

 

 

podlogowke te 30-40'C grzeje normalnie ale jak ma nagrzać CWU 45'C to juz wywalają zabezpieczenia

 

 

KOD A9 i C9

 

czyli

 

A9

 

Pompa ciep-ła

Pompa ciepła Sprawdzić pompęciepła, pompę

pierwotną,pompę wtórną,w

razie potrzeby wymienić.

Urządzenie pracuje do momentu potwierdzenia zgłoszenia usterki wraz z

podgrzewaczem przepływowym wody grzewczej w trybie eksploatacji

zredukowanej. Po usunięciu

usterki pompa ciepłauruchamiana jest dopiero po

wcześniejszym jednorazowym wyłączeniu urządzenia

 

C9

 

Obieg chłodniczy

Wysokie ciśnienie-niskie

ciśnienie lub wyłącznik

gazu gorącego

Sprawdzićczujniki temperatury wody na powrocie i na

zasilaniu, przeprowadzić

kontrolęwysokiego ciśnienia, sprawdzić

ciśnienie i przepływ w obiegach pierwotnych i wtórnych

 

tyle z service manuala

Edytowane przez SNCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy 50*C na wyjściu nie ma na tyle wysokiego ciśnienia żeby wywalał presostat. Chyba że masz zabrudzony (lub zakamieniony) skraplacz.

Zbyt wysoka temp. gorącego gazu występuje w powyższej sytuacji oraz przy ubytku czynnika chłodniczego, ale jeśli mówisz że ten stan trwa od roku to przy nieszczelności pompa by już raczej nie pracowała w ogóle i byłoby systematycznie coraz gorzej.

Sam możesz spojrzeć na wziernik czynnika chłodniczego czy pojawiają się pęcherzyki gazu podczas pracy po więcej niż 2 minutach od startu.

Radziłbym w tym przypadku zaprosić chłodniarza do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przekonała do siebie firma DTS Serwis , jakieś 3 lata temu zakładali u moich rodziców wentylację jak i w późniejszych latach przyjeżdżali i robili serwis. W tamtym roku w swoim domku montowałem ogrzewanie i zdecydowałem się na pompę ciepłe . Nie specjalnie znam się na tego typu sprawach ale człowiek z DTS sensownie wyjaśnił mi jak to działa, czy się opłaca i pomógł mi w otrzymaniu dotacji.

Instalacja przebiegła gładko podłogówka, odwierty i pompa . Do tej pory wszystko działa jak należy, gdyby ktoś szukał rzetelnej firmy to jest to taka właśnie firma, polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie przekonała do siebie firma DTS Serwis , jakieś 3 lata temu zakładali u moich rodziców wentylację jak i w późniejszych latach przyjeżdżali i robili serwis. W tamtym roku w swoim domku montowałem ogrzewanie i zdecydowałem się na pompę ciepłe . Nie specjalnie znam się na tego typu sprawach ale człowiek z DTS sensownie wyjaśnił mi jak to działa, czy się opłaca i pomógł mi w otrzymaniu dotacji.

Instalacja przebiegła gładko podłogówka, odwierty i pompa . Do tej pory wszystko działa jak należy, gdyby ktoś szukał rzetelnej firmy to jest to taka właśnie firma, polecam.

 

Co jest z wami ludzie płacą wam za te kłamstwa ??? Tutaj kolego twój post z innego wątku:

 

Napisał choina "Ja mam kocioł Berski na miał węgla kamiennego i ekogroszek i pelet z podajnikiem. Dopiero w tym roku pierwszy raz będę nim ogrzewał dom (120 m2), więc zobaczę jak sobie poradzi. Do tej pory jedynie przepalałem na ruszcie jak się chłodniej robiło, żeby w domu było trochę cieplej.."

 

Ile dostajesz za reklamę i robienie z siebie idioty????? Tak na poważnie

 

Proszę sprawdzić : http://forum.muratordom.pl/showthread.php?219816-Piec-na-w%C4%99giel-jaki-wybra%C4%87&p=6176290#post6176290

 

Tragedia i debilizm!!!

Edytowane przez oberwatorPC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...