Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Softstart to taka opcja lagodnego rozruchu sprezarki. Ja tego nie mam, bo chcieli za to 700 zl. Wiedzialem, ze moja pompa nie bedzie startowala 20x dobe, wiec zaryzykowalem oszczednosc.

 

Do pompy 14kW ten zasobnik moze miec za mala pow wezownicy (za mala w sensie optymalnej pracy). Zobacz na zasobniki Galmetu z serii MAXI.

 

Dzieki

Zasobnik planuje z kwasowki. Jest polski producent na rynku, ktory oferuje zbiorniki z nierdzewki w "przystepnej"cenie.

Ich produkt jest znacznie tanszy od tych z za Odry. Czyli przy 14 kw pompie myslec o 500 litrowym zbiorniku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

te 400 l okaże Ci się zbędne, chyba że jest Was 5cioro i więcej

ja mam 300 i nigdy nie zabrakło, nawet jak była córka z dwoma koleżankami, kaczkami

Nawiasem mówiąc jak duży masz dom ? bo te 1400 zł za 2 kW mocy dość kuszące

Pewnie grzałbyś 100% w taniej

 

230 m2 grzanych podlog, w tym 43m2 piwnicy grzanej do 19C.

Jak narazie rodzina cztero osobowa. w niedalekiej przyszlosci bedzie o jedna osobe wiecej.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis

 

Masz gdzies swoja karte katalogowa pompy? Zastanawia mnie jaki masz COP (0/35) pompy?

Wlasnie otrzymalem karte katalogowa ze Strzegomia I COP 0/35 PCSE 12 G wynosI 3.6.

 

Nie mialem czegos takiego jak karta pompy.

 

Ta wartosc to jest na pewno wartosc podana razem z praca pompek obiegowych. Facet pewnie podal ta realna sprawnosc z ktora zaplacisz (SPF) dla B0/W35.Te obiegowki co napisales mala bisko 200W kazda. Z drugiej strony na DZ masz praktycznie zawsze wyzej niz 0*C a na GZ zawsze nizej niz 35*C. Dla parametrow 3/31 bedzie juz raczej kolo 4 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem czegos takiego jak karta pompy.

 

Ta wartosc to jest na pewno wartosc podana razem z praca pompek obiegowych. Facet pewnie podal ta realna sprawnosc z ktora zaplacisz (SPF) dla B0/W35.Te obiegowki co napisales mala bisko 200W kazda. Z drugiej strony na DZ masz praktycznie zawsze wyzej niz 0*C a na GZ zawsze nizej niz 35*C. Dla parametrow 3/31 bedzie juz raczej kolo 4 :)

 

:D:stirthepot:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaka jest każdy widzi ludzie tutaj piszą ile płaca i za gruntowe i za powietrzne, ważny jest też koszt inwestycji niech sobie każdy policzy .

Domki z obciążeniem 35w/m2 to już norma.

Kol. Mcyper chyba policzył że w tym roku miałby 65zł oszczędności a przy normalnej zimie 250zł.

Patrząc na kierunek w jakim to zmierza niedługo wystarczą centralki wentylacyjne z pompą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MKM - póki co, tak z obserwacji to większość instalacji jakie "się robi" teraz to widzę 8-10-12kW. Tyle teraz domy potrzebują przy 15-20cm izolacji na ścianach.

(chyba że u Ciebie występują inne)

Jeżeli twierdzisz że w takim "średnim" domu pompa powietrzna w okresie 25-30 lat wyjdzie OGÓLNIE taniej wliczając koszty energii, serwisów (P-W) i wymianę pompy P-W na kolejną w zakładanym okresie to gratuluję dobrego samopoczucia i nieświadomości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...