Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

No to sorry, ja dla takich domów przeważnie przewymiarowuję i większość "chodzi w tanim prądzie". A przy większych domach (18-24kW) przeważnie daję dwie pompy bo kosztowo podobnie a efektywność w okresach przejściowych (większość sezonu) lepsza.

 

PS. W P-W z zasady się nie bawię i nie będę, więc bądź spokojny ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co ty to teraz ma robić same pc a co z tymi chjilerami chłodniami klimatyzacją czasami lobię se wyspawać jakąś zamrażarkę płytową albo jakiś markecik :D

Nie bardzo rozumiem co do mnie mówisz, przekaz staje się coraz mniej jasny więc czas spać. Wyjaśnij bardziej po polsku jak odpoczniesz, ...a może lepiej nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem czegos takiego jak karta pompy.

 

Ta wartosc to jest na pewno wartosc podana razem z praca pompek obiegowych. Facet pewnie podal ta realna sprawnosc z ktora zaplacisz (SPF) dla B0/W35.Te obiegowki co napisales mala bisko 200W kazda. Z drugiej strony na DZ masz praktycznie zawsze wyzej niz 0*C a na GZ zawsze nizej niz 35*C. Dla parametrow 3/31 bedzie juz raczej kolo 4 :)

 

Pewnie tak jest. Jeszcze raz z nimi sie skontaktuje w tej sprawie.

Ponizej znajdziecie wklejona karte:

Karta 001.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spierac sie nad wyzszoscia Pci P-W nad GW I na odwrot nie mam zamiaru. Obie znajduja jak narazie nabywcow.

Dostalem rowniez instrukcje obslugi pompy I tu mile zaskoczenie, przeczytalem ja w pare min. 7 stron ze zdjecami.

Dla mnie jako laika technicznego, prostota sterowania pompa nie jest bez znaczenia.

Co ciekawe, w tej wersji jest mozliwosc sterowania on/off cyrkulacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sorry, ja dla takich domów przeważnie przewymiarowuję i większość "chodzi w tanim prądzie". A przy większych domach (18-24kW) przeważnie daję dwie pompy bo kosztowo podobnie a efektywność w okresach przejściowych (większość sezonu) lepsza.

 

PS. W P-W z zasady się nie bawię i nie będę, więc bądź spokojny ;)

 

Kolego Wihajster coś Ci powiem, jako małą dygresję od Waszej interesującej wymiany poglądów.

Otóż firma, która u mnie montowała PC-PW do tej pory zajmowała się wyłącznie instalacją pomp G/W, przed moim Pansem na swoim koncie mieli jedynie jedną powietrzną NIBE Split w 2012r. Właściciel firmy, którego znam osobiście jeszcze z czasów studenckich na wszelkie sposoby starał się mnie przekonać, że powietrzna to goowno i że będę żałować, że nie zainwestowałem tych dodatkowych 12tys w odwierty:rolleyes:

A teraz zwozi do mnie ciągle jakichś klientów żeby im pokazać jak fajnie można powietrzną zamontować, że wcale tak nie hałasuje i lodowisko się nie robi:o Punktem kulminacyjnym jest oczywiście pokaz podlicznika, który napawa zdumieniem samego instalatora (tak wiem, że zima w tym roku nie była zbyt sroga, ale w mrozy G/W tez więcej bierze).

A przechodząc do sedna, ów właściciel powiedział mi, że jak do tej pory zainteresowanie powietrznymi było znikome, tak na 2014 wychodzi mu już instalacji 50/50, a przewiduje, że jeszcze będzie rosnąć, chyba, że nagle trend w budownictwie się zmieni, bo niestety ale do nowo-budowanego energooszczędnego domu o powierzchni 100-200m2 nie opłaca się wiercić za 12tys, gdy w tej cenie można mieć już cały system PW, którego sprawność z każdym nowym modelem wzrasta:yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Święta racja, Panie map78

Sprawność PW poszła mocno do góry przez te ostatnie kilka lat. Ogrzewanie dzisiaj budowanych, ciepłych domów pompami pw nie jest już na akceptowalnym a na bardzo dobrym poziomie jeżeli chodzi o koszty. Podstawą jest właściwe ich dobranie do konkretnego domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa, szczególnie w mojej okolicy lub w Suwałkach :no:

 

Masz rację, na krańcach wschodnich, czy w Zakopanym pompa powietrzna nie sprawdzi się już na tym poziomie co w innych częściach kraju, i przyznam, że gdybym mieszkał w Suwałkach to raczej na takie rozwiązanie bym się nie zdecydował, ale nie lubię generalizowania, które niektórzy tu uskuteczniają, a już w ogóle nie lubię jak instalator jednego systemu mówi, że inny jest bee. Bardziej cenię sobie obiektywną ocenę użytkownika jednego, czy drugiego systemu, a tu jak można zauważyć na forum takich jednoznaczności już nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po diagnostyce serwisu

 

różnica miedzy temp zasilania i powrotem obiegu pierwotnego to 2'C

 

tzn 6'C wchodzi 4 wychodzi

 

ale tez jestem po pomiarze temperatur do których nie miałem wcześniej dostępu

i ta rura pozioma na górze sprężarki, widoczna na zdjęciu ma 140'C

 

myślę ze to tam jest drastycznie za dużo i wywala zabezpieczenie

zwłaszcza ze na skraplaczu jest fabrycznie napisane 155max

 

 

http://www.cdoc.pop.e-wro.pl/PC/SPREZARKA/DSC08080.JPG

 

do tego pobiera 2x więcej prądu niż powinna

 

 

 

 

tak obstawiam

 

obieg pierwotny idealny, ergolid parametry idelane, przeplyw idealny temperatura z odwiertow ok 4-5'C

 

a warczy i pracuje inaczej niz zwykle bylo

 

podlogowke te 30'C jeszcze grzeje ale jak ma nagrzać CWU 45'C to juz wywalają zabezpieczenia

 

KOD A9 i C9

 

czyli

 

A9

 

Pompa ciep-ła

Pompa ciepła Sprawdzić pompęciepła, pompę

pierwotną,pompę wtórną,w

razie potrzeby wymienić.

Urządzenie pracuje do momentu potwierdzenia zgłoszenia usterki wraz z

podgrzewaczem przepływowym wody grzewczej w trybie eksploatacji

zredukowanej. Po usunięciu

usterki pompa ciepłauruchamiana jest dopiero po

wcześniejszym jednorazowym wyłączeniu urządzenia

 

C9

 

Obieg chłodniczy

Wysokie ciśnienie-niskie

ciśnienie lub wyłącznik

gazu gorącego

Sprawdzićczujniki temperatury wody na powrocie i na

zasilaniu, przeprowadzić

kontrolęwysokiego ciśnienia, sprawdzić

ciśnienie i przepływ w obiegach pierwotnych i wtórnych

 

 

żyła niecałe 6lat - 12.000godzin - ale kicha!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze zyje ta twoja pompa:rolleyes:

Jestem żółtodziobem ale podam kilka rzeczy do sprawdzenia- na poczatek.Jesli się mylę to proszę o sprostowanie Mistrzów w tym fachu.

-odczytać odparowanie

-skontrolować ilość gazu

-sprawdzic działanie zaworu rozprężnego

te dane dużo powiedzą o kondycji twojej PC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...