Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

sprawdzone wlasnie

 

delta pierwotna nie pamiętam jaka była, wydaje mi sie ze 3-4

 

Gazu 410 jest 1,5kg po skropleniu

 

Zawór rozprężny właśnie wymieniony, zero efektów

 

http://www.cdoc.pop.e-wro.pl/PC/SPREZARKA/hh.jpg

 

dlaczego czyścic wymienniki?

 

woda kotłowa nie zmieniana od 7lat, nie miała napływu nowej z wapnem by sie coś osadzało, choc jest żółtawego koloru nie za ładnego

 

pompa chodzi ale parametry ma fatalne

 

sprawdzone ciśnienie pierwotnego 2bar krzepnięcie -20'C

 

http://www.cdoc.pop.e-wro.pl/PC/SPREZARKA/hg.jpg

Edytowane przez SNCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co serwis mówi? Wymienili napełnili i kazali Tobie samemu wyciągać wnioski??

 

Masz zapisane wykresy ciśnień układu freonowego i temperatur, ew. mogą Ci serwisanci podesłać? Jeśli tak to wrzuć.

Jakie masz temp. na skraplaczu podczas tych 140*C na tłocznej?

Bez tego ani rusz.

 

PS.

Najważniejsze: filtr odwadniacz wymienili???

Edytowane przez wihajster
PS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz temp. na skraplaczu podczas tych 140*C na tłocznej?

Bez tego ani rusz.

 

PS.

Najważniejsze: filtr odwadniacz wymienili???

 

Przy max skraplaniu 60C, by wyciągnąć 140C na tłocznej musiał by mieć ok -32C parowanie i ok 35C przegrzania. Wartości kosmiczne ;)

Odwadniacz łatwo by sprawdził, gdyż wszystko po nim powinno być oszronione gdyby był zatkany.

 

SNCF

Przydało by się gdyby jeszcze sprawdził i podał prąd przy grzaniu CO i CWU, ale mi to wygląda na zgon sprężarki.

 

 

Tu prawie rok temu nawet sam o tym napisałeś

"wszystko działało dobrze, wręcz idealnie jak zegarek

 

ale chyba cos sie zaczyna dziać

generalnie grzeje CWU i OG

 

ale:

od 2tyg sprężarka słyszę pracuje głośniej, inaczej. Tak jakby miała większe delta t.

 

temperatura obiegu wtórnego sprężarki utrzymuje się chwile (pół minuty) i spada o 2-3'C, po chwili wraca ponownie i tak w kółko

 

całość pracuje i jakoś grzeje bo temperatury sie podnoszą ale widze i słyszę ze cos jest nietak"

 

Sprężarkę w tym masz od klimatyzacji, która nie bardzo się nadaje na temperatury skraplania powyżej 50C. Nie wiadomo co konkretnie się przyczyniło do uszkodzenia, bo równie dobrze mogła to być niewłaściwa regulacja przegrzania, lub niewłaściwa ilość czynnika. Generalnie wygląda to tak, jak by spirale były zatarte i "nieszczelne". Delta 2C na DZ oznacza, że moc chłodnicza jest już minimalna, a temperatura tłoczenia 140C powstaje bardziej w skutek tarcia niż sprężania.

Edytowane przez Vld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pobiera 7A prądu mierzonego cęgowo na 1fazie czyli prawie 5kW

 

a powinna 8A łącznie przy międzyfazowym 420V czyli ok 3kW

 

teraz wydaje mi sie ze ona nigdy nie chodziła prawidłowo, po prostu nie miałem porównania do innej PC

 

Pracowała na coraz gorszych parametrach i stad tez moje ciągłe niedopłaty za prąd rzędu 1000zł za 6mies.

 

Pikanterii dodaje fakt iż dowiedziałem sie, ze moja PC była z "wystawy" i jezdziła po kraju jako pokazowa

 

Skoro "grzała" to instalacja została odebrana ale nikt tak naprawdę wcześniej nie mierzył tej temperatury na skraplaczu, bo hydraulik nie miał takich tabel, a producent tego nie dopilnował.

 

Nie wiem czy ktoś gdzieś na wystawie ja na sucho włączał czy jak? i u mnie po prostu przez te pare lat chodziła ale coraz gorzej, falowanie temperatur przeszło jej samo po ok tygodniu ale generalnie teraz wywala zabezpieczenia juz jak ma nagrzac nawet do 40'C

Edytowane przez SNCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Filtr jest przed zaworem rozprężnym?

 

jest on sprawdzony czujnikiem temperatury i nie ma na nim spadku (przed i za), takie sprawdzenie wystarczy?

Tak, o to chodziło, czy nie jest zablokowany. Chociaż akurat filtr viesio montuje duży i przytkanego do tego stopnia jeszcze tam nie widziałem.

Prawdopodobna jest tutaj wersja Vld z mechanicznym uszkodzeniem i zacieraniem sprężarki. Niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SNCF

Gdybyś się zdecydował na jej wymianę, to tylko po płukaniu wymienników reszty instalacji. Nie daj sobie tam wlutować nowej sprężarki, bo nie wytrzyma i roku.

 

Ps. Swoją drogą za ciężkie pieniądze dostaje się prymitywne urządzenie bez żadnego zabezpieczenia przed zalewaniem sprężarki cieczą. Nie ma elektrozaworu, nie ma separatora, nie ma wziernika i zaworów serwisowych.

Edytowane przez Vld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SNCF

Gdybyś się zdecydował na jej wymianę, to tylko po płukaniu wymienników reszty instalacji. Nie daj sobie tam wlutować nowej sprężarki, bo nie wytrzyma i roku.

Dzieki!

 

albo pewnie dadzą 2lata gwarancji wiec padnie w 25miesiącu

 

Czyli płukanie tych 2ch wymienników co są z tyłu?

Właśnie tak sie boje i to bardzo, wymienię sprężarkę a tu reszta pracowała latami tez na złych parametrach licho wie jak wyglada ten parownik skoro od lat pracował przy 140'C i więcej i cala reszta moze byc w takim stanie ze bedzie znowu działać ale jako-tako i generować mi tylko wyzsze rachunki , szlag mnie trafi!

 

http://www.cdoc.pop.e-wro.pl/PC/SPREZARKA/DSC00373.JPG

Edytowane przez SNCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale też rur i TZR, no i wymiana odwadniacza. Na bank masz tam wszystko pokryte opiłkami i resztkami przypalonego oleju. Każ też im zamontować elektrozawór przed TZR i wziernik.

 

Można tu przeklinać?......................................... :(

Zakichana niemiecka "technologia"+polska bylejakość wykonawstwa+polska spychologia odpowiedzialności=Mój przypadek

 

o Nieprawidłowości pracy i pomoc poprosiłem sam VIESSMANN Wrocław

zobaczymy jakie będzie podejście, serwisant bardzo miły i rzetelny człowiek ale co z tego jak machina urzędnicza w garniturach nad nim wie swoje lepiej....

 

Więc dostałem już ostrzeżenie i uderzenie na DzienDobry

Pomimo opisania problemu ktory jest od początku:

 

- roboczogodzina 224 zł netto

- koszt dojazdu 197 zł netto

 

 

nadmienię ze mają do mnie UWAGA 7 - słownie siedem km, bliżej niz do rynku

Edytowane przez SNCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale też rur i TZR, no i wymiana odwadniacza. Na bank masz tam wszystko pokryte opiłkami i resztkami przypalonego oleju. Każ też im zamontować elektrozawór przed TZR i wziernik.

 

Nie wiem jakie sa cenniki za robote w tej branzy, ale jak to zsumowac z materialami, to sie otrze cenowo o nowa polska "garazowke" pewnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie sa cenniki za robote w tej branzy, ale jak to zsumowac z materialami, to sie otrze cenowo o nowa polska "garazowke" pewnie.

 

Szlag mnie trafi

 

Viessmann będzie chciał się wymigać tym że to 7-my sezon grzewczy i dopiero zgłaszam, a jak do cholery sam użytkownik ma wiedzieć ze coś jest nie tak skoro grzeje!!

 

I tak spędziłem w tej kotłowni tysiące godzin ale mogłem tylko słuchać patrzeć na wskazania sterownika i sie zastanawiać, temperatury parownika takie tematy chyba powinny byc obce inwestorowi, grzało grzało a że głośno, ze sie telepało że ciągło prądu 2x więcej niz powinno, ze pracowało na złych parametrach, tego nikt odbierając nie sprawdził z Viessmanna ani nie zapisał tylko podpis klienta obiór i uciekam....

 

Druga strona medalu? wychodzi mi ze przepłaciłem na szybko licząc ponad 10.000zł za prąd, to tez pewnie mój problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moge Ci tylko wspolczuc. Z moim chrakteram szlag by mnie nie trafil, ale ch...j strzelil i to na pewno.

 

A masz jakis wstepny kosztorys tej naprawy? W takiej opcji "full" jak koledzy fachowcy podpowiadaja (nie tylko wlutowanie nowej sprezarki, bo ten viesiowy kat to chyba kazda zajedzie). Bo takiej typu usuniecie skutkow bez usuniecia przyczyn to chyba nie bierzesz nawet pod uwage?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

........ (nie tylko wlutowanie nowej sprezarki, bo ten viesiowy kat to chyba kazda zajedzie). Bo takiej typu usuniecie skutkow bez usuniecia przyczyn to chyba nie bierzesz nawet pod uwage?

 

Najgorsze to to ze nie ma konkretnej diagnozy a czuje ze wlutowano by mi nowa sprężarkę i było znowu: chodzi - no chodzi to płac i spadaj!

 

a za rok, dwa powtórka

 

niestety to nie USA gdzie producenci biorą na "klatę" swe błędy bo więcej stracą na opinii i choć kilku ostrzeżonych nowych klientach, niz na naprawie częściami które i tak mają....tu jest polska

Edytowane przez SNCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...