Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Pozwolę sobie na mały off topic.

 

Mógłby ktoś mi wytłumaczyć co się stanie lub nie, jeśli np. zagęszczę podłogówkę przykładowo z 20cm (projektowe) na 15cm nie zmieniając przepływu wody, który jest w projekcie dla 20cm wyliczony?

Czy w związku z tym, że pętla będzie dłuższa przepływ powinien być inny? A może wystarczy wtedy zmniejszyć temperaturę zasilania pętli, aby uzyskać tą samą temperaturę w pomieszczeniu?

 

Mógłby ktoś mi to łopatologicznie rozjaśnić? :bash:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Z Viessmann czuje ze bedzie tak:

 

5tys moze 10tys moze 15tys (tak u nich kwoty raczej tak lecą do wartości z kosmosu jak w ASO Audi itp) policzą za naprawę, swojego bubla ktory od początku był zły, naprawa tez tak jak piszecie raczej sie okaze na rok -dwa bo nie wszystko zrobią tyle maja formalnosci i ludzi nad soba i procedur

do tego moja strata 10tys za prąd. Bardzo jestem ciekaw na ich krok. Tymczasem PC juz wybija co godzinę, dwie i zaczyna byc w domu zimniej a są malutkie dzieci....

Wode do mycia i tak juz im grzeje czajnikiem

Edytowane przez SNCF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Viessmann czuje ze bedzie tak:

 

5tys moze 10tys moze 15tys (tak u nich kwoty raczej tak lecą do wartości jak w ASO Audi itp) policzą za naprawę, swojego bubla ktory od początku był zły, naprawa tez tak jak piszecie raczej sie okaze na rok -dwa bo nie wszystko zrobią tyle maja formalnosci i ludzi nad soba i procedur

do tego moja strata 10tys za prąd. Bardzo jestem ciekaw na ich krok. Tymczasem PC juz wybija co godzine dwie i zaczyna byc w domu zimniej a są dzieci....

Wode do mycia i tak juz im grzeje czajnikiem

 

U mnie "na wsi" z tego co wiem pracują trzy Vieśki. Jeden już padł po upływie gwarancji. Serwis naprawiał go miesiąc!!!, aż w końcu zdemontowali i zawieźli do mądrzejszych głów. Do wymiany był zawór rozprężny. Na szczęście dla inwestora nie skasowali go za to (bali się), ale co się na wq...iał to jego.

 

Wihajster, jak długo trwa zdiagnozowanie i wymiana padniętego zaworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie na mały off topic.

 

Mógłby ktoś mi wytłumaczyć co się stanie lub nie, jeśli np. zagęszczę podłogówkę przykładowo z 20cm (projektowe) na 15cm nie zmieniając przepływu wody, który jest w projekcie dla 20cm wyliczony?

Czy w związku z tym, że pętla będzie dłuższa przepływ powinien być inny? A może wystarczy wtedy zmniejszyć temperaturę zasilania pętli, aby uzyskać tą samą temperaturę w pomieszczeniu?

 

Mógłby ktoś mi to łopatologicznie rozjaśnić? :bash:

 

Bedziesz mial na pompie nizsza temperature zasilania GZ, ale tez nieco mocniejsza pompke obiegowa pewnie trzeba bedzie dac.

Per saldo na rachunkach za prad powinienes byc sporo na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mialem czegos takiego jak karta pompy.

 

Ta wartosc to jest na pewno wartosc podana razem z praca pompek obiegowych. Facet pewnie podal ta realna sprawnosc z ktora zaplacisz (SPF) dla B0/W35.Te obiegowki co napisales mala bisko 200W kazda. Z drugiej strony na DZ masz praktycznie zawsze wyzej niz 0*C a na GZ zawsze nizej niz 35*C. Dla parametrow 3/31 bedzie juz raczej kolo 4 :)

 

Masz racje COP pompy 3.6 to wartosc z praca pompek obiegowych(PN-EN), wiec nie jest tak zle.

 

Co ciekawe zaprzestali montowac sprezarki Copelanda na rzecz Sanyo.

Twierdza, ze sa trwalsze od tych produkowanych przez konkurencje.

Czy mial ktos do czynienia z tego typu sprezarkami? Swoja droga, ciekaw jestem gdzie je produkuja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to to?

http://www.cdoc.pop.e-wro.pl/PC/SPREZARKA/DSC00397.JPG

Tak, o to chodziło.

Ja się pomyliłem bo jednak w tym modelu masz maleństwo, ale skoro nie ma różnicy temp. przed i za to nie problem przytkania.

 

Ten filtr nie wygląda na nowy-wymieniony.

Przy takiej ingerencji w układ wymiana filtra to konieczność (a na pewno dobra praktyka)....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ciekawe zaprzestali montowac sprezarki Copelanda na rzecz Sanyo.

Twierdza, ze sa trwalsze od tych produkowanych przez konkurencje.

Lekko się uśmiechnąłem gdy to przeczytałem ;)

Czy mial ktos do czynienia z tego typu sprezarkami? Swoja droga, ciekaw jestem gdzie je produkuja?

Jeśli o mnie chodzi to już pisałem o swoich (negatywnych) spostrzeżeniach, nie będę się powtarzać.

A Sanyo produkują w Chińskiej Republice Ludowej. I wcale tego nie ukrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekko się uśmiechnąłem gdy to przeczytałem ;)

 

Jeśli o mnie chodzi to już pisałem o swoich (negatywnych) spostrzeżeniach, nie będę się powtarzać.

A Sanyo produkują w Chińskiej Republice Ludowej. I wcale tego nie ukrywają.

 

Tak tez myslalem.

Rok temu wciskali te sprezarki do pomp o niskiej mocy, w wyzszej krolowal Copeland. Teraz zmienili front podazajac za syndromem CCC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nieźle przesadziłeś..... Raczej zawsze widziałem że z sensem mówisz....

Masz rację, lubię sobie czasem przesadzić ;)

Rzuciłem jednym okiem na ceny http://www.beijer.pl/pdf/cennik.pdf strona 30

Nie wiem na ile są porównywalne właściwościami, ale wydajnościowo są podobne C-SBN263H8D i ZH15K1P-TFM. Z ceną tego Copelanda jest problem, bo jakos mało tego, ale tu http://www.idm-energie.at/media/preislisten/ersatzteilpreisliste_en_terra-sw-6-17-ba-hgl-complete-2012.pdf kosztuje 1334€

http://www.copeland.pl/p/copeland/cennik/alfaco-cennik_chlodnictwa_02.2012.pdf

Tu tej konkretnej nie ma, ale o rząd wielkości mniejsza tzn ZH12K1P kosztuje 1405€

 

Pewnie zaraz dostanę po jajcach za te linki :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprężarki spiralne Copeland Scroll TM opracowano w wyniku zakrojonych na szeroką skalę prac badawczo rozwojowych prowadzonych od 1979r. Wysiłki te, doprowadziły do powstania najbardziej zaawansowanych sprężarek dostępnych obecnie na rynku, o mocy od 1,5 do 30 KM dla potrzeb klimatyzacji, pomp ciepła i chłodnictwa w zakresie średnich temperatur.

Obecnie, sprężarki spiralne Copeland, produkowane są w nowoczesnych zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Belgii, Irlandii Północnej, Stanach Zjednoczonych USA, Tajladnii i Chinach, które wytwarzają ponad 4 miliony sprężarek spiralnych rocznie.

 

Ciekawe ile w poszczególnych zakładach produkuje się sprężarek , z którego zakładu sprężarki copelanda są dostępne w Polsce ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...