Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Gość Arturo72
Arturo, tu są czytelnicy po studiach, często technicznych, ale nawet polonista sobie łatwo policzy. Ba, po po średniej można to policzyć bez problemu. Po 8 klasach podstawowej wg starego systemu również.

Ty też dobry byłeś o ile pamiętam z wyliczanek. Wiesz że im mniejsze zapotrzebowanie na kWh/sezon tym mniejsza różnica w PLN. A o to pytałeś.

Wiadomo do czego zmierzasz więc walnij prosto z mostu, no proszę! ;)

 

Nie wszyscy potrzebują na c.o. 8kkWh na rok. Niektórzy potrzebują 20kkWh. A są i tacy co więcej. Policzysz? ;)

Inwestorzy ostatnio udzielający się w tym temacie to inwestorzy budujący nowe domy zgodnie z normą 0,3 a nawet zdecydowanie lepiej i w dodatku z WM gdzie zapotrzebowanie na ciepło sięga max.60kWh/m2/rok..

Jak dla nich wypada porównanie COP2,5 a COP3,6 ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Arturo - każdy może sobie wybrać, czy chce mieć przestrzeń i powierzchnię (i LUZ w życiu), czy woli bardzo mały domek, do tego prawie-pasywny z minimalnym zapotrzebowaniem grzany choćby prądem z COP=1 ale bojąc się każdego otwierania drzwi zewnętrznych (jeśli już to szybko zamykać, i wchodzić zwartymi grupami).

I takie tam podobne pierdoły.

Wracasz do dyskusji które dawno były na topie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy woli bardzo mały domek, do tego prawie-pasywny z minimalnym zapotrzebowaniem grzany choćby prądem z COP=1

 

Taa, tylko zbuduje to obecnymi na rynku ekipami w takim standardzie. Moze samemu robiac to by jakos wyszlo "a la pasywnie".

 

Przy SPF~4 kazdy blad w tej kwesti kosztuje ~4x mniej. Tanie CWU mozna traktowac jako prezent. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inwestorzy ostatnio udzielający się w tym temacie to inwestorzy budujący nowe domy zgodnie z normą 0,3 a nawet zdecydowanie lepiej i w dodatku z WM gdzie zapotrzebowanie na ciepło sięga max.60kWh/m2/rok..

Jak dla nich wypada porównanie COP2,5 a COP3,6 ?

Niektórzy budują z własnymi oczekiwaniami i z fantazją a nie z Twoją "normą"

http://forum.muratordom.pl/showthread.php?223994-PCi-15-7-kW-zapotrzebowanie-na-ciep%C5%82o-24650-kWh-rok-cwu-4-osoby-JAKA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by tak go z drugiej strony "zajść". Co dłużej wytrzyma 3 szt Sanyo, czy 1 szt copelanda ? ;)

Oczywiście jest jeszcze 3 strona, to koszty ich wymian :p

 

Wszystko zależy w jakim przedziale czasowym. Jeśli sanyo wytrzyma np. 10 lat , to wolałbym sanyo za 1500 pln jak copelanda za 3500 pln.A uważam że jak instalacja pc prawidłowo zrobiona to raczej wytrzyma dłużej niż 10 lat , w końcu ten mój ,,badziewny " chiński Panasonic praktycznie trzeci sezon wytrzymał , a sanyo raczej lepszy jest.. Druga strona medalu że wymiana sprężarki ,przynajmniej taka jak moja wcale nie jest taka kosztowana , przynajmniej mój chłodnik tak uważa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy w jakim przedziale czasowym. Jeśli sanyo wytrzyma np. 10 lat , to wolałbym sanyo za 1500 pln jak copelanda za 3500 pln.A uważam że jak instalacja pc prawidłowo zrobiona to raczej wytrzyma dłużej niż 10 lat , w końcu ten mój ,,badziewny " chiński Panasonic praktycznie trzeci sezon wytrzymał , a sanyo raczej lepszy jest.. Druga strona medalu że wymiana sprężarki ,przynajmniej taka jak moja wcale nie jest taka kosztowana , przynajmniej mój chłodnik tak uważa.

 

Obecnie Sanyo to też Panasonic jakiś rok temu P wykupił S :yes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkm silesia

Obecnie Sanyo to też Panasonic jakiś rok temu P wykupił S

 

Mnie to tam rybka co jest czyje , skoro sprężarka P kosztuje 750 pln , a sprężarka S 1500 to wybór dla mnie jest oczywisty , zwłaszcza że np. przy tej zimie moje zużycie CO i CWU nie będzie więcej jak 1500 KW. Nawet moja ,, chinka " za 4700 pln ma lepszy COP niż PW markowa , i nie chodzi tu o to ile dni w sezonie grzewczym mamy z tem -15 czy -20*C , ważne jest ile dni w sezonie grzewczym jest z tem np. -5*C , u mnie np DZ nigdy nie schodzi poniżej 0*C a tu już jest duża różnica w stosunku do np. -5*C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mkm sielesia

a mnie ciekawi jak to wygląda w perspektywie 15 - 20 lat z założeniem że bierzemy 15 - 20k zł kredytu na wiercenie ile będą kosztowały odsetki czy czasem nie tyle co nowa pc pw

 

 

Ja za 15 k zł to mam pc gruntową z instalacją DZ i GZ włącznie ,

 

a po za tym wole model gospodarki np. taki - kucharz kupuje u mnie instalacje ponieważ go stać mnie natomiast stać iść do restauracji tego kucharza na obiad tak w uproszczeniu.

ty wolisz jak kucharz gotuje sam dla siebie potem sam sobie robi pc (najlepiej byle jaką tanią bo nie ma za dużo klientów i mało zarabia na "kucharzeniu") zamiast robić to co umie czyli dobrze gotować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie żartuj, ja tam bardzo lubię pizze, najczęściej zamawiam a czasami majstruję coś sam. Pies też trochę dostaje i żyje ;)

 

Zmajstrowana i owszem. Musze wiedziec co w niej jest. :)

 

Moi pracownicy czesto zywia sie takim zamawianym zarlem. U jednego goscia zamawiali jakis kebab, az ktorys znalazl w swojej nowej porcji muche. Mala, ale muche. Pojechali do faceta z reklamacja, zeby im kase oddal, a on do nich, ze to nie jest mucha, tylko przyprawa tak wyglada. No to chlopaki mowia, ze skoro tak to inna sprawa, przepraszaja, tylko chcieliby, zeby on skosztowal jaki smak ma ta przyprawa. Facet wymiekl i oddal kase, ale niestety juz jakos u niego nie zamawiaja. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...