Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Wszędzie tak było jest i zapewne będzie.

Nawet jak sam sobie otwierasz puszkę tuńczyka, to ktoś w Tajlandii te ryby tam zapakował, prawda? Mył ręce i nie grzebał w d.. (sorry, w nosie)?

Co się dzieje w piekarniach, też krążą opowieści, ale bułeczki i chlebek kupujesz?

Nie dajmy się zwariować.

Już znam gorsze przypadki niż zjedzenie muszki, zakażenie w szpitalu gorszą odmianą WZW czy HIV...

 

Ale oczywiście jak zwykle robi się offff...... Sorry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Koledzy Forumowicze, musę rozplanować pomieszczenie-pompownie. Ile zaplanować miejsca na PCi GW + zbiornik CWU 300-400 l oddzielnie? Pompa ma zawierać pompki obiegowe i całą resztę. Całosc moze stać tuż przy wejściu dobiegówbdo budynku. ile planowac m2 na PCi +zbiornik CWU + rozdzielacz itp?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udało mi się zalogować ! W temacie pompa ciepła !! Tylko dlaczego posty sa n a opak wyświetlane ???? nie od 2014 a od 2006 ????

Już po wpisach widzę , że pełno tu fachowych porad doradców . Zaznaczam nie jestem znawca lecz uczącym sie facetem !.Mam parę uwag co do sprzedawanego tematu pompy ciepła w PO-lsce.

Po pierwsze wypada aby wszyscy zwrócili uwagę na słowo KALKULACJA. Nie dotyczy to

opłacalności inwestycji typu P.C. Lecz słowa używanego w budownictwie przy sporządzaniu kosztorysów budowlanych. Jeżeli mówimy dziś o opłacalności zastosowania P.C. To raczej w sferze humorystycznej. Wiadomo palenie trawą sie najlepiej opłaca !! Jeżeli zatem popytamy sie

w NFOŚ o dofinansowanie --- to mamy drugą bajkę mniej niz 50 KJ/ m2 rok....absurdalną sprawa fachowców. O pardon chyba , że NFOŚ ma ambicję dofinansowywać pudełka z styropianu.

To tam bez okien wyjdzie , że nam P.C. Jest zbędna. ( polecam małe literki przy ofertach projektów domów pasywnych )

Drugi temat obserwacyjny to kalkulacje firm montażowych !! P.C z 8 % vatem ??? Jak si e to je ??

Pewnie tak jak z tymi odpisami vat-u za fakturę samochodu w firmach!! NU mam taniej 23 % !!!

Dzięki temu tysiące ludzi nie ma pracy !!!

I tu proszę płatnych uśmiechaczy o wyjaśnienie !! Bo ja obserwuję ze P.C jest z 23+8 =31% vat.

Tylko mam pytanie do firm – czy na dłuższą metę opłaca się t a bzdurna pazerność ???

A może lepiej powiedzieć prawdę klientowi ??

Oraz inny temat z beczki kalkulacja ...wszystkie pompy maja prawie to samo -choć jak wiemy prawie może być różnicą znaczną .. no dobra tylko że te różnice ida od 10 do 30 tys. zł. I Tu odpowiedział mi jeden fajny gość ...budynki wypada budować i Bmw-ice sobie kupić ...no to rozumiem i niech tak będzie . Ale ja się targuję i szukam rzetelnej – nie taniej - rzetelnej oferty na rynku . I uwaga techniczna. Wybrałem rozwiązanie samostanowienia o wydanych pieniądzach.

Zrobiłem projekt, zgłosiłem . I wykonałem więcej odwiertów niz wymagał to projekt. ( no nie przypadkowo 2 x po 60 ;)). Co to daje... a no to , że ma większe pole manewru w doborze P.C.

. daje to też spokój na przyszłe lata wychładzanie się źródła dolnego. Odległość odwiertów min.

10 mb. Dlaczego ?? No nie zawsze wiertła ida prosto haaaa. A co do pompy --- zawsze mogę ją zmienić bez bólu...i w tym upatruję oszczędności ;). Tylko dlaczego firmy nie chcą mi dać kalkulacji kosztów montażu ?? w tym co kupuje z jakimi parametrami , jakich firm ( drobiazgi montażowe ). Odpowiedz była po co to Panu nikt o to nie pyta - i to mi sie podoba w tym temacie najbardziej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ty za bzdurę wymyślił?:bash:

Nie byłbym do konca pewny czy to jest bzdura...spotkałem sie z czym takim ale nie w pompach. Na fakturze oczywiscie masz 8 %, Wykonawca kupuje na 23% dolicza jakąś marżę plus 8% VAT. W ten sposob nie zamraza własnej kasy. U monterów stolarki jest to na porządku dziennym. Oczywiście trzeba znaleźć klienta, który tyle zapłaci, co widać nie jest trudne. W końcu 8% dla "zlodziejeskiego" panstwa brzmi znacznie lepiej niz 23%. A pompa wdeług niektórych juz z definicji musi byc droga i obawiam się że takie rzeczy mogą mieć i tutaj miejsce, a szkoda bo mogłoby byc znacznie taniej, powrzechniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłbym do konca pewny czy to jest bzdura...spotkałem sie z czym takim ale nie w pompach. Na fakturze oczywiscie masz 8 %, Wykonawca kupuje na 23% dolicza jakąś marżę plus 8% VAT. W ten sposob nie zamraza własnej kasy. U monterów stolarki jest to na porządku dziennym. Oczywiście trzeba znaleźć klienta, który tyle zapłaci, co widać nie jest trudne. W końcu 8% dla "zlodziejeskiego" panstwa brzmi znacznie lepiej niz 23%. A pompa wdeług niektórych juz z definicji musi byc droga i obawiam się że takie rzeczy mogą mieć i tutaj miejsce, a szkoda bo mogłoby byc znacznie taniej, powrzechniej

 

Ale to nie sa zadne manipulacje z VAT, tylko zwyczajne zwiekszanie marzy sprzedawcy. Nie mylmy pojec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie sa zadne manipulacje z VAT, tylko zwyczajne zwiekszanie marzy sprzedawcy. Nie mylmy pojec.

To prawda chcialem tylko wyjasnic o co chodzi przedmowcy

Inna sprawa że mogliby operować ceną netto plus marża powiedzmy 20 % i plus 8%VAT. Też byłby dobry zarobek a dla klienta byloby taniejczyli, mogłoby być ich więcej, Ale jak są klienci zdecydowani zaplacić to i podaż będzie:) Teraz gdy skonczylo sie odliczanie, magiczne 8% może jeszcze silniej działać na ludzi:)

Edytowane przez photos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz gdy skonczylo sie odliczanie, magiczne 8% może jeszcze silniej działać na ludzi:)

 

tutaj nie ma żadnej magii, to są nasze przepisy skarbowe

przedsiębiorca kupując jakiś towar od producenta lub innego przedsiębiorcy płaci 23 % Vat a sprzedając klientowi indywidualnemu ten sam towar wraz z usługą jego montażu nalicza 8% Vat (oczywiście dolicza też swój narzut, ale nikt nie sprzedaje czegokolwiek bez narzutu prowadząc działalność gosp bo to kłóciłoby się z samą ideą prowadzenia działalności)

jeżeli nie chcesz to kup towar osobiście i sobie zamontuj sam (tylko że wtedy zapłacisz 23 % Vat)

gdzie tu jest magia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że zawsze może być taniej... Sam jednak prowadzę działalność i wiem z życia jak pewnie część z Was, że to taki łatwy kawałek chleba nie jest. Koszty prowadzenia biura, koszty pracowników (ZUS, BHP, badania lekarskie, urlopy itp), cena reklamy, samochodów itp, itd w połączeniu z konkurencją na rynku powodują, że własny bussines wcale nie jest tak lukratywny jak się komuś wydaje. Pracowałem kiedyś na "etacie" i czasami jednak do tego tęsknię. Moim skromnym zdaniem, a temat PC śledzę bardzo długo to producenci podbijają ceny do tak niebotycznych rozmiarów, a nie dystrybutorzy. Cenniki bardzo mocno wydają się być nakierowane na klientów np skandynawskich, gdzie system dopłat i poziom zarobków jest chyba "trochę" wyższy niż u nas. Czy ktoś z Was zwrócił np uwagę na ceny powietrznych pomp ciepła, ale basenowych?? Przy konstrukcji zbliżonej do pomp do C.O są jakoś dziwnie tanie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...