Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam. Muszę podjąć decyzję w sprawie PC i wentylacji mechanicznej. Dom 130 m2. Okolice Jeleniej Góry. Pytania:

1. Czy brać jedną firmę do wykonania całości? Jak tak to może jakieś namiary (wynikające z własnych doświadczeń).

2. Pompa jakiej firmy najlepsza?

3. Rekuperacja w stropie czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Jakie są według Was "najzdrowsze" cykle pracy sprężarki w PC?

 

Wiem, że to zależy od wielu czynników, ale chodzi mi ogólnie o samą pracę sprężarki i regeneracje dolnego źródła tak w teori.

Lepiej jak np. załączy się, popracuje 30 minut, a potem 30 minut przerwy, czy lepiej 60/60?

 

Jakos mgliscie przypominam sobie, ze producent sprezarki zalecal cykl pracy dluzszy niz 8min. Cos to bylo zwiazane ze smarowaniem, ale precyzyjnie nie powiem co i jak konkretnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie chyba najmniej startow a potem jak juz chodzi to jak najdluzsze okresy ciaglej pracy....

 

Dlatego w "innych" krajach PC dobiera sie troszke inaczej... bez wpadania w panike II taryfy ;) ... bo jej nie ma :)

Ja grzeję moje 305 m2 ( + 140 m2 poddasze nieużytkowe ) PC PW w G11 i nie płaczę.

PS nie zrezygnuję dla 50-100 PLN/miesiąc więcej przez 6-8 miesięcy z komfortu mieszkania ( grzanie w drugiej taryfie tj. jak śpię i nie potrzebuję cieplej podłogi oraz czekanie do 22.00 z chłodną podłogą bo od13 do 15.00 ostatnie grzanie - nie dla mnie ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zalezy jaka masz moc tej PW, fakt, ze to PW i jaka akumulacyjnosc i straty samego budynku.

Podczas grzania w tanim pradzie podloga nie jest ciepla w nocy. Ona jest letnia jak na dworze w nocy jest -18*C. W dzien 2h tez ja nieco "ratuja". U mnie temperatura w takie zimowe dni przy -5*C waha sie max o 0,7*C.

Decydujac sie na ta "niedogodnosc" oszczedzam na CO rocznie grubo ponad 1000 zl (z CWU i bytowym prawie 1800 zl rocznie). Dla jednego to sa grosze, a dla mnie juz kwota warta pochylenia sie nad nia. Tym bardziej, ze nie wymaga strasznej "gimnastyki".:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W twojej sytuacji Pyxis przy dużym zapotrzebowaniu na energię dla CO G12 jest przymusem ekonomicznym, ale kosztem komfortu ( no chyba sam nie wierzysz w to że jeśli byłoby taniej w ciągu dnia to w dalszym ciągu grzałbyś głównie w nocy ??).

 

No przeciez wlasnie to napisalem. Mi sie podejscie dwutaryfowe bardzo ekonomicznie oplaca. Jednoczesnie zaznaczylem, ze komfort az tak strasznie na tyn nie cierpi, jak to sugerujesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W największe mrozy jak było -23 C nie chodziła dłużej niż 16 h . Nie zamierzam być dla 500 PLN /rok ( a może mniej ) niewolnikiem drugiej taryfy.

 

Ja w ciągu dwóch miesięcy (18.12.2014 - 19.02.2014) zaoszczędziłem 573zł w G12w względem G11. Wszystko zależy od zużycia. Uwierz mi, że nie wymaga to żadnych wielkich wyrzeczeń, a ostatnio nawet ustawiłem pompę by grzała w weekendy jak w dni powszednie bo taka ch-ka jej pracy bardziej mi odpowiada. Spróbuj a sam się przekonasz, że nie taki wilk straszny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
U mnie roczne oszczędności to około 1400zł na całości rachunków. Jakby nie patrzeć jest to 560 piw :D

Ile rocznie zuzywasz kWh na cały dom i ile z tego jest na c.o+cwu ?

I ile rocznie płacisz za cały prąd w domu ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Około 8000kWh, prawie równo po połowie.

Ile za to rocznie płacisz cuzamen do kupy ?

Już widzę,3200zł czyli dzielone na 8000kWh średnia cena kWh wychodzi 0,4zł.

Ile płacisz za kWh w G11 ?

Kilka kilkanascie gr.więcej ?

Edytowane przez Arturo72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś wam powiem. Mam taryfę weekendową więc dwa dni w tygodniu mam tak jak ci z G11. Nie jestem jakimś ortodoksem i PC w tygodniu też u mnie pracuje często w drogiej taryfie (nie mam tanich godzin w dzień). Ma być komfortowo. I powiem wam, że nie czujemy żadnej różnicy między tygodniem a weekendem. A skoro nie czujemy różnicy... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...