Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

z ciekawości zapytam - tych którzy mają liczniki czasu pracy - ile godzin do tej pory macie na liczniku?

kiedys czytałem, że PC projektuje się na od 1800 - 2500h pracy rocznie (to chyba CO+CWU)

Z tego te 1800 to przewymiarowane będą, a te 2500 to chyba te blisko 100% zapotrzebowania.

Jak to wygląda u was?

 

1.10.2012-1.10.2013 - CO 1211h , CWU 500h

1.10.2013- dzisiaj - CO 697h, CWU 223h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

z ciekawości zapytam - tych którzy mają liczniki czasu pracy - ile godzin do tej pory macie na liczniku?

kiedys czytałem, że PC projektuje się na od 1800 - 2500h pracy rocznie (to chyba CO+CWU)

Z tego te 1800 to przewymiarowane będą, a te 2500 to chyba te blisko 100% zapotrzebowania.

Jak to wygląda u was?

 

1900h. Średnia z pięciu lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości zapytam - tych którzy mają liczniki czasu pracy - ile godzin do tej pory macie na liczniku?

kiedys czytałem, że PC projektuje się na od 1800 - 2500h pracy rocznie (to chyba CO+CWU)

Z tego te 1800 to przewymiarowane będą, a te 2500 to chyba te blisko 100% zapotrzebowania.

Jak to wygląda u was?

 

Poprzedni sezon (caly rok) 1600h pracy w tym 300h na cele CWU.

 

Pompa dobrana "na styk" to bedzie bardzo blisko 1800h pracy na cele CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwierzeta instynktownie poznaja sie na ludziach. :)

Powiedz lepiej Pyxsis jak ile liczenie twoich m2 użytkowej ( bo jak dla mnie to masz to jak wół w projekcie budowlanym - nawet jak były zmiany to powinieneś mieć zastępczy ).

PS. jak tak Cię lubią krety czemu je odstraszasz ?? czyżby jednak instykt kreta nie podpowiedział , że Ty jesteś zły i chcesz mu zrobić krzywdę - JAK MU COŚ ZROBISZ POWIADOMIE ZIELONYCH :p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

zamierzam w swoim domku zastosować pompę ciepła, która będzie znajdowała się w spiżarni. Zastanawia mnie jak wygląda sprawa nagrzewania się pomieszczenia przez ciepło wydzielane prze pompę. Póki co widzę dwie możliwości:

1) pompa ciepła ze zintegrowanym zbiornikiem cwu (Nibe, Buderus),

2) pompa cipeła + zewnętrzny zasobnik.

Nie wiem na ile jeden czy drugi wariant jest w stanie podnieść temperaturę w małym pomieszczeniu (ok. 6m^2). I który wariant byłby lepszy w takim razie w moim przypadku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawości zapytam - tych którzy mają liczniki czasu pracy - ile godzin do tej pory macie na liczniku?

kiedys czytałem, że PC projektuje się na od 1800 - 2500h pracy rocznie (to chyba CO+CWU)

Z tego te 1800 to przewymiarowane będą, a te 2500 to chyba te blisko 100% zapotrzebowania.

Jak to wygląda u was?

Sezon 2012/13 1350h w tym od 19.09.2013 do dziś 1010h ale moja Pc pracuje tylko w sezonie grzewczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. jak tak Cię lubią krety czemu je odstraszasz ?? czyżby jednak instykt kreta nie podpowiedział , że Ty jesteś zły i chcesz mu zrobić krzywdę - JAK MU COŚ ZROBISZ POWIADOMIE ZIELONYCH :p

 

Widze, ze stare nawyki rodem z ORMO trudno wykorzenic. ;)

 

W Polsce kreciki sa pod ochrona gatunkowa czesciowa. W ogrodzie mozesz go "wyeliminowac" bez konsekwencji. Ja zastosowalem odstraszacze, a nie pulapke z odpalana minipetarda, jakich pelno na Allegro. Nie uwazasz, ze odstraszach to jednak humanitarny sposob na pozbycie sie nieproszonego zwierzatka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzedni sezon (caly rok) 1600h pracy w tym 300h na cele CWU.

Pompa dobrana "na styk" to bedzie bardzo blisko 1800h pracy na cele CO.

 

U mnie poprzedni sezon grzewczy, czyli 2012/2013 na cele c.o. PCi pracowała 1539 godzin.

Ten sezon będzie około 1200 godzin (do dzisiaj 1173) ale to sezon "odbiegający od normy" bo zdecydowanie cieplejszy niż typowa zima. Wychodzi więc, że w zimę bardzej zimową będę miał w okolicach 1600 godzin na cele c.o. a więc moja PCi dobrana jest niestety tylko z lekkim przewymiarowaniem. :(

Ciekawe o ile układ będzie "sprawniejszy" po usunięciu bufora ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@licho21. Jak z jej działaniem (usterkowością, obsługą), sterowaniem itd generalnie wszystko co pompy tyczy. Mi zaproponowano 9kW z poziomym źródłem. Może być na prv nie robi to różnicy. W cenie pomiędzy nimi a "renomowanymi" markami jest różnica pare, parenaście a nawet paredziesiąt tyś :wtf: boje się bubla... Edytowane przez korpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...