Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Znam 2 osoby co mają PC tej firmy: jedna jest z 2 sprężarkami na dom 380m2, druga zwykła. Obie gruntowe glikolowe. Oglądałem tą dużą. Ładny dotykowy sterownik z wyświetlaczem. Kolektor płaski. Z nią nie było problemów. Z tą drugą coś na początku zbyt słaba była, niedogrzewała. Jest na odwiertach. Coś pokombinował monter i teraz jest OK.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no chociażby żeby dolne źródło w okresie niezimowym dobrze się zregenerowało, a także wykorzystać ciepło z mieszkania? A może cenowo to by było atrakcyjniejsze? Nie wiem. Rzuciłem temat po prostu. Może trzeba by rozważyć wszystkie możliwe kombinacje? Szykuję się do montażu PC i dlatego rozważam wszystkie. A piszę je bo liczę na Waszą fachową pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

zamierzam w swoim domku zastosować pompę ciepła, która będzie znajdowała się w spiżarni. Zastanawia mnie jak wygląda sprawa nagrzewania się pomieszczenia przez ciepło wydzielane prze pompę. Póki co widzę dwie możliwości:

1) pompa ciepła ze zintegrowanym zbiornikiem cwu (Nibe, Buderus),

2) pompa cipeła + zewnętrzny zasobnik.

Nie wiem na ile jeden czy drugi wariant jest w stanie podnieść temperaturę w małym pomieszczeniu (ok. 6m^2). I który wariant byłby lepszy w takim razie w moim przypadku?

 

podbijam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spiżarnia nie jest najlepszym miejscem na postawienie PC. Sama podczas pracy wydziela trochę ciepła, a poza tym zbiornik cwu, nawet najlepiej izolowany też będzie miał straty. U mnie stoi w nieogrzewanej kotłowni i jest tam zdecydowanie ciepło, myślę, że jak na spiżarnię - za ciepło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety wyjścia nie ma...

Kwestia czy zintegrowany ma mniejsze straty od wolnostojącego? Chyba, że nie ma większych różnic...

Zdaje sobie sprawę, że nie będzie zimno, ale wystarczy, że będzie kilka stopni mniej niż w pozostałej części domu i da rade :) Chyba, że jakąś mikroklime zamontować? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety wyjścia nie ma...

Kwestia czy zintegrowany ma mniejsze straty od wolnostojącego? Chyba, że nie ma większych różnic...

Zdaje sobie sprawę, że nie będzie zimno, ale wystarczy, że będzie kilka stopni mniej niż w pozostałej części domu i da rade :) Chyba, że jakąś mikroklime zamontować? :)

 

Wolnostojący możesz jeszcze czymś dodatkowo zaizolować. Ta spiżarnia będzie w centralnym miejscu domu? (raczej nie dał bym izolacji pod nią, albo bardzo cienką)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...