Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Ma poziomie zakopania kolektora:

mokro = dobrze

sucho = zle

No to wiem. Ale w projekcie mam gaz, groszek i takie tam. A jak chcę pci to muszę do uzyskania pozwolenia na budowę podobno mieć takie badania. Wiem, że do pionowego dź tak, ale do poziomego? To tak jakby to fundamentów też były potrzebne. Czy ktoś słyszał o takim zapisie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wiem. Ale w projekcie mam gaz, groszek i takie tam. A jak chcę pci to muszę do uzyskania pozwolenia na budowę podobno mieć takie badania. Wiem, że do pionowego dź tak, ale do poziomego? To tak jakby to fundamentów też były potrzebne. Czy ktoś słyszał o takim zapisie?

 

To wpisz tam, że robisz pompę powietrzną, a potem zrobisz co chcesz. Do powietrznej raczej badania gruntu nie będą potrzebne;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Pyxis, widzę, że masz pci ekontechu. Jak Ci się sprawuje i (jak możesz) jakie były koszty? I jeszcze jedno - byłem u projektanta adoptującego projekt, który stwierdził, że do instalacji pci bez względu na rodzaj dolnego źródła potrzebne jest badanie geologiczne gruntu. Czy ktoś coś wie o takim przepisie. Jest podobno od niedawna taki wymóg.

Nie wiem jak jest w chwili obecnej, ale w 2012 r. potrzebny był projekt robót geologicznych do PC. Koszt ok 1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak jest w chwili obecnej, ale w 2012 r. potrzebny był projekt robót geologicznych do PC. Koszt ok 1500 zł.

 

Jeśli tak to zrobię tak jak vega1. A jaki sposób zasilania dz proponujecie: solanka czy bezpośrednie odparowanie. Zbieram oferty i już niedługo podzielę się wynikami z prośbą o analizę i poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też zastanawiam się nad glikolem a bezpośrednim odparowywaniem. Dzisiaj rozmawiałem ze znajomym, który ma swoją pompę firmy thermogolv model Zirius M2 z poziomym DZ i bardzo ją chwali. Czasem tylko załączała mu się grzałka w zimne dni, nie wiem czy jest to spowodowane, czy może przy bezpośrednim odparowywaniu jest to norma, że nie zawsze da radę w największe mrozy ogrzać dom, czy może ma źle dobraną moc pompy lub wielkość DZ. Czy ktoś może coś więcej powiedzieć na temat tej firmy? Szukałem w internecie i forach, ale jest bardzo mało. Tutaj na muratorze jest temat związany z Thermogolv, ale jest bardzo słabo rozwinięty.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też zastanawiam się nad glikolem a bezpośrednim odparowywaniem. Dzisiaj rozmawiałem ze znajomym, który ma swoją pompę firmy thermogolv model Zirius M2 z poziomym DZ i bardzo ją chwali. Czasem tylko załączała mu się grzałka w zimne dni, nie wiem czy jest to spowodowane, czy może przy bezpośrednim odparowywaniu jest to norma, że nie zawsze da radę w największe mrozy ogrzać dom, czy może ma źle dobraną moc pompy lub wielkość DZ. Czy ktoś może coś więcej powiedzieć na temat tej firmy? Szukałem w internecie i forach, ale jest bardzo mało. Tutaj na muratorze jest temat związany z Thermogolv, ale jest bardzo słabo rozwinięty.

 

Jestem za tym by kupowac sprawdzone pompy I zwracac baczna uwage z jakich podzespolow sa zlozone.

KIedys dzwonilem do dzialu technicznego AIT I prosilem o karte techniczna ich pomp. Owszem rozmow byla przyjemna, podyskutowalisy o sprezarkach instalowanych w ich jednostkch. Gdy tylko zaczalem dopytywac o ich pompki obiegowe, rozmowa zakonczyla sie wymiana adresu meilowego.

Do tej pory cisza :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zbieram oferty. Czekam jeszcze na kilka odpowiedzi. Na pewno odpadły pompy z grzałkami (ma być tak dobrana moc by ich nie było trzeba) i te z bezpośrednim odparowaniem.

Ale dlaczego ma nie być grzałek? Moja pompa pracowała bez grzałek przy -25 stopniach. Mając na uwadze oficjalne zapewnienia producenta o pracy do -20 stopni, to mam pewne podejrzenia, że przy -30 pompa mogłaby odmówić współpracy. I wtedy co? Mam czekać, aż temperatura wróci do -25? Moim zdaniem założenie braku grzałek w pompie jest... hmm.. powiedzmy.. nieprzemyślane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale dlaczego ma nie być grzałek? Moja pompa pracowała bez grzałek przy -25 stopniach. Mając na uwadze oficjalne zapewnienia producenta o pracy do -20 stopni, to mam pewne podejrzenia, że przy -30 pompa mogłaby odmówić współpracy. I wtedy co? Mam czekać, aż temperatura wróci do -25? Moim zdaniem założenie braku grzałek w pompie jest... hmm.. powiedzmy.. nieprzemyślane.

 

Mam bez grzałek i kiedy pierwszej zimy było -27 to zauważyłem, że to jest kres możliwości dla mojej PC. Jednak takie temperatury zdarzają się niezmiernie rzadko i długo nie trwają. A nawet gdyby to po prostu temperatura w domu delikatnie by spadła. Nic wielkiego by się nie wydarzyło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Arturo72
Na pewno odpadły pompy z grzałkami (ma być tak dobrana moc by ich nie było trzeba)

A co Ci te biedne grzałki zawiniły,że aż takie pompy musiały odpaść ?

Zbuduj taki dom,żebyś nie bał się grzałek a potem możesz wydziwiać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...