Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Dzisiaj w ramach codziennej porcji spamu dostałem na skrzynkę reklamę pomp ciepła marki Energy Save. Treść poniżej:

 

".....skandynawskie, wydajne pompy ciepła w cenach, na które Cię stać.

 

Teraz i Ty możesz mieć najtańsze ogrzewanie za małe pieniądze.

 

Najszybszy zwrot inwestycji

 

AWH9

 

Szwedzko-Norweska konstrukcja

5 lat gwarancji na sprężarkę

3 lata gwarancji na urządzenia

 

Opcja chłodzenia aktywnego w standardzie

Zbiorniki ze stali nierdzewnej

Bez wykopów, prosta instalacja - nawet w 1 dzień

Do nowych instalacji i renowacji drogich instalacji grzewczych

 

 

 

Pompy ciepła powietrze-powietrze od 4.900 zł netto - idealna pompa ciepła m. in. do domków letniskowych lub małych placówek handlowych i biur

 

Pompy ciepła powietrze-woda od 9.000 zł netto

 

Instalacja.

 

 

 

Efektywna praca do -25 °C

5 lat gwarancji na sprężarkę

3 lata gwarancji na urządzenia

Zaprojektowana na skandynawski rynek

Wysoka moc i wydajność

Sprężarka Panasonic o zmiennej wydajności

Elektroniczny zawór rozprężny

Ładny design - blacha malowana proszkowo ze wstawkami ze stali nierdzewnej

Przystosowane do współpracy z istniejącymi systemami hydraulicznymi.

Niska inwestycja - szybki zwrot i duże roczne oszczędności

Możliwa rozbudowa o zbiorniki wielofunkcyjne EnergySave wykonane ze stali nierdzewnej

Automatyczny restart po awarii zasilania

Czytelny i prosty w obsłudze sterownik

Nano powłoka parownika

Elektronicznie sterowanie odszranianiem z funkcją samouczenia się

Niski poziom hałasu

 

Firmy Energy Save jest cenioną marką na rynku Szwecji i Norwegii, która sprzedaje ok 1500 pomp ciepła rocznie, teraz dostępna również w Polsce..."

 

czyżby kolejna "norweska" firma w stylu Vikersoon? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Mam bez grzałek i kiedy pierwszej zimy było -27 to zauważyłem, że to jest kres możliwości dla mojej PC. Jednak takie temperatury zdarzają się niezmiernie rzadko i długo nie trwają. A nawet gdyby to po prostu temperatura w domu delikatnie by spadła. Nic wielkiego by się nie wydarzyło.

Ha! Widać błędnie założyłem, że mówimy o PC PW. Ty masz gruntową, czyli pompa nadal grzeje pełną mocą, tylko nie pokrywa całego zapotrzebowania i tu masz rację, nic wielkiego się nie stanie. Przy mojej (powietrznej) następuje przerwa w grzaniu w najgorszym możliwym momencie i tu już może się coś stać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem za tym by kupowac sprawdzone pompy I zwracac baczna uwage z jakich podzespolow sa zlozone.

KIedys dzwonilem do dzialu technicznego AIT I prosilem o karte techniczna ich pomp. Owszem rozmow byla przyjemna, podyskutowalisy o sprezarkach instalowanych w ich jednostkch. Gdy tylko zaczalem dopytywac o ich pompki obiegowe, rozmowa zakonczyla sie wymiana adresu meilowego.

Do tej pory cisza :(

 

No właśnie, a czy pompy Thermogolv są sprawdzone, czy raczej jedne z wielu niewiadomych? Kolega kupował pompę tej firmy ok 5 lat temu i żadnych problemów nie miał. W takim razie, które pompy są sprawdzone i jakie brać pod uwagę przy ewentualnych wycenach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie rozmawiałem z jednym z oferentów i zaproponował mi pc Mitsubishi Zubadan. Jak to sprzedawca - ochy i achy. Niewątpliwą zaletą jest prostota instalacji (zero kopania). Zimy jakie są u nas każdy widzi. Nawet jeżeli przez krótki okres przyziębi, to tylko przez kilka dni. Walnął mi zagwozdkę. Co Państwo na to.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie rozmawiałem z jednym z oferentów i zaproponował mi pc Mitsubishi Zubadan. Jak to sprzedawca - ochy i achy. Niewątpliwą zaletą jest prostota instalacji (zero kopania). Zimy jakie są u nas każdy widzi. Nawet jeżeli przez krótki okres przyziębi, to tylko przez kilka dni. Walnął mi zagwozdkę. Co Państwo na to.

 

A cena nie zwaliła cię z nóg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pewnie ok PC , ale zaraz sie pewnie dowiesz ze gorsza i drozsza od G/W... ze placisz za naklejke... no i ktos moze wyskoczy z "kiedy sie zwroci" ;)

 

ile kW?

 

Jak ktoś chce, to może sobie koło domu wybudować nawet elektrownie atomową. I nie przejmować się taką drobnostką jak czas amortyzacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie rozmawiałem z jednym z oferentów i zaproponował mi pc Mitsubishi Zubadan. Jak to sprzedawca - ochy i achy. Niewątpliwą zaletą jest prostota instalacji (zero kopania). Zimy jakie są u nas każdy widzi. Nawet jeżeli przez krótki okres przyziębi, to tylko przez kilka dni. Walnął mi zagwozdkę. Co Państwo na to.

 

pewnie ok PC , ale zaraz sie pewnie dowiesz ze gorsza i drozsza od G/W... ze placisz za naklejke... no i ktos moze wyskoczy z "kiedy sie zwroci" ;)

 

Tak:yes: Dowiesz się też, że nieznośnie głośno pracuje, przez co stale będziesz miał na karku rozgoryczonych sąsiadów, następnie, że zimą produkuje prywatne lodowisko, bezpowrotnie niszcząc elewację, a co najważniejsze, że jest to tylko proteza PCi i pewnikiem nie jest w stanie pracować w na prawdę niskich temperaturach, więc musisz pogodzić się, że kilka razy w roku po prostu zmarzniesz - nie zapominajmy również o kosztach eksploatacyjnych, nie dość, że są dwa razy wyższe to jeszcze te przeglądy, konserwacje itp - no i oczywiście nie licz, że zbyt długo się nią nacieszysz, bo podobno bardzo często się psują i trzeba je po prostu co jakiś czas wymieniać:rolleyes:

Także szczerzę radzę - nie zaprzątaj sobie głowy jakimiś protezami tylko śmiało inwestuj w odwierty, co prawda kosztują tyle co proteza, ale ponoć szybko się zwracają - z reguły po 25latach można już być na plusie. I ten komfort psychiczny i prestiż, że się wydało tyle pieniędzy - to są przecież rzeczy bezcenne. Do takich odwiertów najlepiej byłoby też zakupić jakąś markową PCi, ale wtedy to już na prawdę kosmicznie drogo wychodzi (choć bardzo prestiżowo), ale można też zastosować polskie wynalazki i tym samym wesprzeć polski przemysł - więc same korzyści:yes: Pozdrawiam i życzę dokonania mądrego wyboru:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem was. Jeżeli w tej samej cenie można zrobić gruntową to w czym problem?

Rozumiem jak już dom dawno stoi, teren zagospodarowany, to można śmiało iść w powietrzną, ale w innym przypadku jaki sens?

 

Jeśli w tej samej cenie to jak najbardziej, ale moim zdaniem 130m2 dom jaki buduje Jan z palcem w d... obskoczy pompa PW 7kW o wartości 13tys. zł. Przy takim założeniu odwierty to abstrakcja, bo będą w cenie pompy, a gruntowa to i owszem ale przy własnoręcznie wykonanym DZ i to jak powiedziałem nie "markowa" a polska lub chińska oczywiście. Przy współcześnie zaizolowanych niedużych domach różnica w inwestycji nawet rzędu 5tys. zł może nigdy się nie zwrócić - więc jak powiedziałem pozostaje prestiż i nadzieja, że pompa PW faktycznie szybciej się rozkraczy;)

P.S. Moje dywagacje oczywiście nie dotyczą Zubadana - bo to jest abstrakcja, ale w drugą stronę:o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ceny jeszcze nie znam. Po spotkaniu z instalatorem będę wiedział więcej. Wtedy podyskutujemy. map78 - pytanie do Ciebie. Widzę w stopce, że też masz powietrzną. podziel się doświadczeniami (może być na prv). Da mi to wiedzę potrzebną do podjęcia decyzji. Miejsce na gruntówkę mam, ale życie trzeba sobie ułatwiać. Jeszcze spływają oferty. Do tej pory mam (ceny z dolnym źródłem):

1. Danfoss - 46.500

2. Gejzer - 42.200

3. IVT - 46.000

4. KSEA Kombi - 44.000

5. Greenline - 50.000

6. Bosch-Buderus - 52.000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak:yes: Dowiesz się też, że nieznośnie głośno pracuje, przez co stale będziesz miał na karku rozgoryczonych sąsiadów, następnie, że zimą produkuje prywatne lodowisko, bezpowrotnie niszcząc elewację, a co najważniejsze, że jest to tylko proteza PCi i pewnikiem nie jest w stanie pracować w na prawdę niskich temperaturach, więc musisz pogodzić się, że kilka razy w roku po prostu zmarzniesz - nie zapominajmy również o kosztach eksploatacyjnych, nie dość, że są dwa razy wyższe to jeszcze te przeglądy, konserwacje itp - no i oczywiście nie licz, że zbyt długo się nią nacieszysz, bo podobno bardzo często się psują i trzeba je po prostu co jakiś czas wymieniać:rolleyes:

 

Czyli Twoja pompa PW jest:

1) Praktycznie bezglosna

2) Nie produkuje wody podczas defrostow

3) Potrafi bez problemu pracowac do -20*C z moca nominalna

4) Koszty eksploatacyjne masz na poziomie pompy gruntowej

5) Nie musisz robic zadnych przegladow

6) Jest rownie trwala co pompa gruntowa

 

Teraz pytanie: Ktory z podpunktow bez wahania uznamy za prawde? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie PC gruntowa (z DZ poziomym) jest ogólnie lepsza niż powietrzna.

 

A z pionowym nie? Przecież jeżeli odwierty są dobrze wyliczone to będą miały bardziej stabilną temperaturę od poziomego.

Fakt faktem, że mogłem samemu zrobić kolektor poziomy i zaoszczędziłbym kilka tysięcy. Ale teraz nie muszę się np. martwić co i gdzie posadzę. Zawsze są jakieś za i przeciw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...