Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Czekam na opinię malux'a. Pyxis, bo już nie pamiętam czy pytałem, a Ciebie ile kosztowała inwestycja. Jakoś Ekontech się nie odzywa. Może się do nich wybiorę, mieszkam blisko. Jak czytam o Twoich "osiągach" to aż się chce taką pc robić. Ale ta powietrzna też mi chodzi po głowie i miesza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na opinię malux'a. Pyxis, bo już nie pamiętam czy pytałem, a Ciebie ile kosztowała inwestycja. Jakoś Ekontech się nie odzywa. Może się do nich wybiorę, mieszkam blisko. Jak czytam o Twoich "osiągach" to aż się chce taką pc robić. Ale ta powietrzna też mi chodzi po głowie i miesza.

 

Nie wiem czy pytales, ale moja pompa + DZ to koszt w sumie 25 tys zl.

Moje "osiagi" naprawde nie sa niczym wyjatkowym wsrod osob grzejacych domy pompami gruntowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy gruntowych najważniejsze jest dobre wykonanie DZ i GZ. Jeżeli to jest ok, każda pompa sobie poradzi. Jeżeli któryś z tych elementów jest skopany, to choćby była ze złota domu tanio nie ogrzeje.

 

Ciekaw jestem jak można skopać GZ?

Jak system grzejny skopany, to przy żadnym źródle nie zadziała. Pozostaje tylko ognisko w salonie.

Czy do PC jest jakieś inne szczególne GZ? Bo wydawało mi się, że wystarczy zwykła podłogówka i grzejniki pracujące na parametrach zasilania OP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na opinię malux'a. Pyxis, bo już nie pamiętam czy pytałem, a Ciebie ile kosztowała inwestycja. Jakoś Ekontech się nie odzywa. Może się do nich wybiorę, mieszkam blisko. Jak czytam o Twoich "osiągach" to aż się chce taką pc robić. Ale ta powietrzna też mi chodzi po głowie i miesza.

 

Watpie by malux polecil Ci swojego instalatora (wiadomo kogo ) Jego firma juz nie istnieje. Pewnie dla niepoznaki dzila gdzies w Posce pod inna nazwa.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a czy pompy Thermogolv są sprawdzone, czy raczej jedne z wielu niewiadomych? Kolega kupował pompę tej firmy ok 5 lat temu i żadnych problemów nie miał. W takim razie, które pompy są sprawdzone i jakie brać pod uwagę przy ewentualnych wycenach?

Szczerze mowiac nigdy wzesniej nie slyszalem o wymienonej przez Ciebie firmie. Tak naprawde to ciezszko powiedziec, w ktora pompe zainwestowac. Najlepiej w taka, ktorej serwis w razie awari nie oprozni do cna kieszeni. A tak moze byc w przypadku firm, ktore produkuja pompy od A do Z .

Bylem do niedawna zdecydowany kupic AIT. Duzo osob mowilo mi, ze to

" Mercedes" wsrod pomp- wiadomo jaki jest drogi serwis u niemieciego producenta I jakosc ich samochodow nie taka jak kiedys.

Proponowalbym zintereswac sie markami rodzimymi Pci.

Edytowane przez Tomaszs131
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak można skopać GZ?

Jak system grzejny skopany, to przy żadnym źródle nie zadziała. Pozostaje tylko ognisko w salonie.

Czy do PC jest jakieś inne szczególne GZ? Bo wydawało mi się, że wystarczy zwykła podłogówka i grzejniki pracujące na parametrach zasilania OP.

 

Mozna dac rurki w wylewce za rzadko. Mozna dac za male srednice zasilania rozdzielaczy. Mozna zainstalowac mieszacze i bypasy. Mozna sobie obiegi "ozaworowac" dla "sterowania", itp.

Pompa ciepla nie wybacza takich bledow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak można skopać GZ?

Jak system grzejny skopany, to przy żadnym źródle nie zadziała. Pozostaje tylko ognisko w salonie.

Czy do PC jest jakieś inne szczególne GZ? Bo wydawało mi się, że wystarczy zwykła podłogówka i grzejniki pracujące na parametrach zasilania OP.

 

No to źle ci się wydawało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pytales, ale moja pompa + DZ to koszt w sumie 25 tys zl.

Moje "osiagi" naprawde nie sa niczym wyjatkowym wsrod osob grzejacych domy pompami gruntowymi.

 

Pyxis, to ja biorę bez zastanowienia. Czy ta jedna firma wykonała Ci wszystko (dz, kotłownia, podłogówka)? Tylko dlaczego się nie odzywają. A jakie są wyjątkowe osiągi, i które pompy takie dają.

Edytowane przez jan1958
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis, to ja biorę bez zastanowienia. Czy ta jedna firma wykonała Ci wszystko (dz, kotłownia, podłogówka)? Tylko dlaczego się nie odzywają. A jakie są wyjątkowe osiągi, i które pompy takie dają.

 

Ze mna bylo podobnie. Nie odpisywali na meila. Wtedy postanowilem do nich zadzwonic z prosba o odpisanie na meila.

Pare dni pozniej odpowedzieli na wszystkie moje pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyxis, to ja biorę bez zastanowienia. Czy ta jedna firma wykonała Ci wszystko (dz, kotłownia, podłogówka)? Tylko dlaczego się nie odzywają. A jakie są wyjątkowe osiągi, i które pompy takie dają.

 

Ja pisze o koszcie pompy + DZ. Podlogowke robili hydraulicy w ramach reszty instalacji hydraulicznych. Zlozyli tez do kupy DZ, zalali glikolem i podlaczyli pompe.

Jesli chodzi o sprawnosc urzadzen, to jak nie przekombinujesz z GZ i zrobisz normalnie DZ, to wiekszosc urzadzen ma podobna. Osiagi maja ludzie lepsze w lepiej zaizolowanych domach. Osiagi w sensie kosztow CO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pisze o koszcie pompy + DZ. Podlogowke robili hydraulicy w ramach reszty instalacji hydraulicznych. Zlozyli tez do kupy DZ, zalali glikolem i podlaczyli pompe.

Jesli chodzi o sprawnosc urzadzen, to jak nie przekombinujesz z GZ i zrobisz normalnie DZ, to wiekszosc urzadzen ma podobna. Osiagi maja ludzie lepsze w lepiej zaizolowanych domach. Osiagi w sensie kosztow CO.

 

no i klient na strzegom złapany pod przykrywką wujka dobra rada ech te zakłamanie :no:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niepojete ze dla "idei", co? Kazdy mierzy swoja miarka "lowco jeleni". :)

 

Rób dalej w ciula tych co jeszcze nie wiedzą jak to działa.

Skoro z ciebie taki ideowiec to nie widzę jakoś informacji dla Jana że ta twoja pompa ma cop 3,6 i kto tu jest łowcą jeleni ...

Typowe - podawać informacje wygodne, trochę przekłamać na powierzchni domu - tu już cię zmusili do wyprostowania kreatywnego (marketingowego) podejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rób dalej w ciula tych co jeszcze nie wiedzą jak to działa.

Skoro z ciebie taki ideowiec to nie widzę jakoś informacji dla Jana że ta twoja pompa ma cop 3,6 i kto tu jest łowcą jeleni ...

Typowe - podawać informacje wygodne, trochę przekłamać na powierzchni domu - tu już cię zmusili do wyprostowania kreatywnego (marketingowego) podejścia.

 

Nawet niech mam COP=1,5. Ma opis domu i koszta w stopce. Jak go to zniecheci, to sam da sobie spokoj z gruntowymi i wtedy na pewno kupi u Ciebie PW z COP liczonym wg EN. Nabiera sie ktos jeszcze na te Twoje teoretyczne normy i sprawnosci? Moze wiecej na priva pisz do ludzi.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boli że w/g EN masz cop z pompami obiegowymi 3,6 a nabierasz ludzi na teoretycznie powyżej 4

Co sobie kupi to jego sprawa ja poza górnym Śląskiem nie robię nawet do Krakowa nie opłaca się jeździć bo nie będę płacił za a4 36zł/dzień haraczu stalexportowi czy jak tam tym złodziejom + paliwo i czas.

Ja nikogo nie nabieram podaje zaniżone cop co udowodnił kol Obserwator

http://www.bafa.de/bafa/de/energie/erneuerbare_energien/publikationen/energie_ee_waermepumpe_liste_ab_2013.pdf

Jest tam ta twoja pompa poszukaj

A to jeszcze wyniki ze starymi obiegówkami nowe biorą 75W - stare 180W

Ten twój producent wpadł na to żeby na gz dawać pompy w klasie A ?

Edytowane przez mkm silesia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...