Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Recommended Posts

Oj, szukam, szukam. Na pewno będę informował o rezultatach. Spokojnie Panowie. Jeden lubi ciastka inny śledzie. Wiem już na pewno (i to dzięki Wam), że jeżeli będzie gruntowa to z kolektorem poziomym, meandrowym oraz nie będzie bezpośredniego odparowania. Szukam ofert pomp tanich, ale z bebechami firmowymi. Te oferty, które Wam przedstawiłem odpadają - za drogie (to też dzięki Wam). Więc myślę, a nawet jestem pewien, że w końcu tak zawężę propozycje, że coś wybiorę.

 

Drogi Janie:) Oferty, które przedstawiłeś są jak najbardziej normalne - tyle to mniej więcej kosztuje i tyle ludzie za to płacą:yes: Powiem Ci, że jak wysłałem w zeszłym roku zapytanie ofertowe do ok 15 różnych firm na wykonanie mojej modernizacji w oparciu o pompę gruntową z odwiertami to najniższa oferta jaką dostałem to było 50tys. zł , a średnia cena to 55tys zł. Zakres prac u mnie był oczywiście szerszy niż u Ciebie bo dochodziła likwidacja kotła i wymiana grzejników na klimakonwektory, ale tak to mniej więcej wyglądało. Tak przedstawiają się kompleksowe oferty, gdzie nie musisz robić nic - tylko zapłacić:D

Kolega Pyxis napisał, że dał za swoją instalację 25tys., a Ty bardzo się tym (że tak brzydko to nazwę:)) podnieciłeś. Oczywiście kolega Pyxis Cie nie okłamał, tylko nie wspomniał, że połowę roboty zrobił samemu. Jeżeli dysponujesz wolnym czasem i posiadasz lub zechcesz posiąść niezbędne umiejętności to również możesz wykonać DZ i wiele innych prac samemu i wtedy to będzie tyle kosztować. Natomiast absolutnie żadna firma nie wykona takiej instalacji w tej cenie, bo musieli by sobie nic nie zapłacić i a pewnie jeszcze dołożyć, a takich firm póki co chyba nie ma:confused:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 30,4k
  • Utworzony
  • Ostatnia odpowiedź

Najaktywniejsi w wątku

  • Liwko

    1595

  • Pyxis

    1293

  • bonetka

    1154

  • HenoK

    898

Najaktywniejsi w wątku

Dodane zdjęcia

Oczywiście kolega Pyxis Cie nie okłamał, tylko nie wspomniał, że połowę roboty zrobił samemu. Jeżeli dysponujesz wolnym czasem i posiadasz lub zechcesz posiąść niezbędne umiejętności to również możesz wykonać DZ i wiele innych prac samemu i wtedy to będzie tyle kosztować. Natomiast absolutnie żadna firma nie wykona takiej instalacji w tej cenie, bo musieli by sobie nic nie zapłacić i a pewnie jeszcze dołożyć, a takich firm póki co chyba nie ma:confused:

 

Widzisz, jak sie nie wie, to sie nie pisze. Czy swiadomie wprowadzasz Jana w blad?

 

Moja "praca" przy pompie ciepla i DZ polegala na zgromadzeniu odpowiedniego zasobu informacji, zamowieniu telefonicznie rur i glikolu. Zleceniu wykonania rozdzielaczy, umowieniu koparki i ludzi do ulozenia rur, zorganizowaniu hydraulikow aby to pospinali do kupy, zalali i uruchomili. Jak widzisz "praca" polegala na uzywaniu telefonu i palucha wskazujacego. Moze to jest i "polowa roboty", ale na pewno nie jest to bardzo czasochlonne i wymagajace specjalnych umiejetnosci (no chyba, ze ktos ma problem z Googlem i telefonem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak widzisz "praca" polegala na uzywaniu telefonu i palucha wskazujacego.

Tak właśnie pojmuję słowo praca. Nie bój się, nie podejrzewałem Cię o kopanie rowów, choć pewnie i tacy by się znaleźli;) Co nie zmienia faktu, że nie zamówiłeś tzw kompleksowej usługi (a o takiej była mowa) tylko sam "koordynowałeś" całość prac. Jakbyś nie wiedział to taka koordynacja to jest właśnie połowa, a nawet rzekłbym, że więcej niż połowa pracy,a przynajmniej jej kosztów - nie bądź skromny i nie ceń Swojej pracy tak nisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie pojmuję słowo praca. Nie bój się, nie podejrzewałem Cię o kopanie rowów, choć pewnie i tacy by się znaleźli;) Co nie zmienia faktu, że nie zamówiłeś tzw kompleksowej usługi (a o takiej była mowa) tylko sam "koordynowałeś" całość prac. Jakbyś nie wiedział to taka koordynacja to jest właśnie połowa, a nawet rzekłbym, że więcej niż połowa pracy,a przynajmniej jej kosztów - nie bądź skromny i nie ceń Swojej pracy tak nisko.

 

Ani nie bylo to zbytnio czasochlonne, ani trudne. A na pewno nie wymagalo szczegolnych zdolnosci, ktorych koniecznosc posiadania Janowi sugerowales.

Jak ktos buduje dom i chce miec taniej, to sie musi troche w to samemu zaangazowac.Nie koniecznie przy lopacie. Nie ma co czlowieka tym straszyc, bo jesli cokolwiek juz zaczal z domem dzialac, to sobie z tego zdaje pewnie doskonale sprawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ani nie bylo to zbytnio czasochlonne, ani trudne. A na pewno nie wymagalo szczegolnych zdolnosci, ktorych koniecznosc posiadania Janowi sugerowales.

Jak ktos buduje dom i chce miec taniej, to sie musi troche w to samemu zaangazowac.Nie koniecznie przy lopacie. Nie ma co czlowieka tym straszyc, bo jesli cokolwiek juz zaczal z domem dzialac, to sobie z tego zdaje pewnie doskonale sprawe.

 

Dla chcącego nic trudnego. Ja się z Tobą w tej kwestii zgadzam i doskonale rozumiem, ale wiem tez, że są ludzi którzy niekoniecznie chcą się w coś zaangażować, czy tez nie maja czasu i wola po prostu zapłacić. A co do podstawowych umiejętności, czy też wiedzy to przypomnij sobie zdjęcia niektórych rozdzielaczy podłogówki, które tu użytkownicy zamieszczają - co rusz jakiś jest odwrotnie podłączony, lub doposażony w różne kwiatki, a to przecież fachowcy robili:D Także być może szczególnych umiejętności mieć nie potrzeba, ale coś tam trzeba poczytać, bo jak "fachowiec" zaczai żeś zielony to łatwo może dać się ponieść wyobraźni:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no do domu 130 m3 wszystkie te powyżej oferty to taki żart .

nawet jakby to było z kompletną podłogówką to bym olał te oferty

 

wszyscy piszecie że oferty są drogie tylko nikt nie pisze gdzie można taniej kupić pc. Gdy ja szukałem to najtaniej było 40000 pln i nie było gdzie kupić taniej. I nie mówci o chińskich za 10000 pln gdyż w butach za 15 zł nie chodzicie. dlatego ludzie kupują droższe. Może przepłacają ale nie ma gdzie kupić taniej bo część się chwali że to drogo ale nie mówi gdzie kupić taniej przyzwoity sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj stopki ludzie co maja pompy polskich producentow. Wkep w Googla i juz.

Taka w Polsce skladana pompa kosztuje ~15-18tys zl zalezna od wyposazenia i mocy.

 

Wklepałem w googla ale cen nie znalazłem za to np ceny ghs tak ale tam odwierty są mniejsze od np moich o kilkadziesiąt metrów i dlatego jest różnica w cenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JA PODOBNIE JAK PYXIS

wszystko zgrałem

instalatora od pompy - kilkaset złotych za kilka godzin roboty i jego wiedzę

hydraulik- właściwie to nic bo ustalałem cenę za całość

elektryk za podłączenie skasował 150zł - głównie za dojazd

 

przy gruntowej dochodzi koparka za 500zł no może 700zł

sama kotłownia właściwie powinna być taniej- no ale niech będzie 1000zł za odpalenie

glikol- na upartego bierzesz spryskiwacz od drzewek i sam to robisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i decyzja zapadła - będzie powietrzna pompa ciepła. Jakiej firmy jeszcze nie wiem. Bardzo wszystkim dziękuję za zaangażowanie i pomocne rady. Gdyby nie Wy dalej byłbym w d..... . Jeszcze raz wiekie dzięki.

 

Hahaha. Sorry nie mogłem się powstrzymać.

 

Pyxis. Ty to jesteś taki "Forumowy Donkichot".

 

Mam PC-PW i polecam. Nie mam gruntowej i też polecam. PP też polecam.

Nie będę wojownikiem jednego słusznego rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...